Taky si říkáte že je lepší nemít zuby?

Od: Datum: 16.10.16 16:34 odpovědí: 16 změna: 18.10.16 00:15

Chci se zeptat, je podle vás lepší nemít žádné zuby? Já osobně si říkám že je lepší nemít zuby, protože se nám jen kazí a když máme kazy tak nás bolí, máme kvůli nim váčky a musíme chodit ze strachu k zubařům.A navíc když máme kazy tak máme kvůli nim horečky a navíc to může přivolat nějaké zdravotní potíže s ledviny nebo se středním uchem a jinými orgány. Navíc si je musíme furt opravovat. Takže se vás chci zeptat, taky si říkáte že je lepší zuby nemít už kvůli těm zdravotním potížím, kazům, opravám a horečkám?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.16 16:37
avatar

To je blbost, Vy asi nevíte, o co horší jsou problémy se zubními protézami.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.16 16:40

aja1946: ty asi nevíš že zubní protézy jsou náhodou lepší, protože se nekazí

Od: jmlc®
Datum: 16.10.16 18:43
avatar

Ten tón by mohl být trochu slušnější - tykání je možná na webech běžné, u tazatele bych si ale zvykl na nějakou úctu k reálným radám - rádcové můžou být násobně starší a úctu si zaslouží.

Prababička svých posledních 20 let (umřela v 98 letech) u každého jídla povzdechla, jak je to hrozné žít bez zubů. Žádné jídlo se nedá pořádně vychutnat, nic není tak dobré, jako s vlastními zuby. A problémy s dásněmi jsou stále - jen jiné. Možná tak vyrvat a dávat zubní implantáty - jenže to je také velmi obtížné a ne u všech reálné.

Babička při své smůle měla díky 3 implantátům přes půl roku stravu jen tekutou - záněty a bolesti se s blbým zubem nedaly srovnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 18:55
avatar
Co je tvých 13 let proti 70 letům paní Aji?! Ona by ti opravdu mohla o zubech a protézách vyprávět...
Tobě sotva vypadaly mléčné...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 12:27
avatar

Opravdu je tazateli 13 let? Potom to není žádná legrace, má-li opravdu zuby v takovém stavu, jak popisuje. Hlavně by to asi měli řešit rodiče a nenechávat to dojít do situace, kdy má potomek horečky ze zkažených zubů. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 09:39
avatar

Ale například nedrží, jídlo pod ně zalézá... Vy asi máte zuby. Víte například, že bezzubá dásen atrofuje, kosty se ztrácí a protéze pak nemá oč se opříy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 17:03

Zdravím, lepší problematické vlastní než bezbolestné protézy *smich*. Až je možnost poznat protézu ve vlastních ústech, pozdě bycha honit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.10.16 18:27
avatar

Ještě nikdy se mi nestalo, abych měla horečku ze zubního kazu... *nevi* Nesmíte to nechávat zajít až tak daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 18:37

jasně že je lepší bez nich než furt trpět bolestma většinou jak naschvál přes svátky :D Někomu nepomůže pravidelné čištění, zuby bolí kdykoli a ty bolesti jsou příšerné...K tomu špatný zubař kdy vypadne každá blomba kterou vám nacpe a je to nekonečný boj...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 16.10.16 20:35

lepsi je se nenarodit vubec, pak cloveka nic neboli )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 16.10.16 20:41

stir *palec*

Jinak k těm zubům, zažil jsem si taktéž dost a mnohé mně ještě čeká, ač jsou s tím problémy "velké" je stále třeba mít na paměti že proti jiným závažným nemocem je to stále ještě "legrace"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 09:31
avatar

Se zuby jsem si už taky užil leccos a leccos mě ještě čeká, i když proti některým případům jsou moje problémy banální. Žádné horečky, ani vážnější zdravotní problémy jsem v souvislosti se zuby nikdy neměl. Asi proto, že jsem případný problém řešil včas a nenechal ho rozvinout do nezvladatelných rozměrů. Bez zubů bych skončit nechtěl. Zubařů se nebojím, když člověk nezanedbá prevenci, není návštěva zubaře až tak strašná (i když to někdy bolí). Já chodím 4x ročně na kontroly (2x běžný zubař, 2x paradentologie). Kdybych tam nechodil, už bych pravděpodobně zuby neměl. Pár zubů už mi chybí a musím říct, že bych byl ochotný obětovat leccos, abych je mohl získat zpátky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.10.16 10:05

?to je těžké,,někdo si na zuby nezvykne a někdo si je chválí,,Pochopitelně jak je člověk mladý,tak nechce umělé,,ale je to o zvyku.Zuby jsou pro někoho noční můra...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 11:05

Máte trochu smůlu na geny, ale vytrvejte. Až skončí puberta, změní se hormony a zuby se zlepší. Rozhodně doporučuju čistit po každém jídle. Vlastní zuby jsou rozhodně lepší než náhražky.


doplněno 17.10.16 22:13:

Jo, tak jsem to myslel, nečistit hned, ale s odstupem, používat mezizubní kartáčky, je to trochu obřad, ale je to tak. Korunky jsou pořad vlastní zuby, dokud to má kořen, tak se to počítá Implantáty jsou taky dobrý, ale stojí desítky tisíc a není to ono - nejsou citlivé k tlaku, protože už nemají parodont a přenáší tlak rovnou do kosti, takže může dojít k přetěžování, a taky případný úraz rovnou vylamuje kost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amos
Datum: 17.10.16 12:22

Vlastni zuby jsou nejlepsi, ale jen ty bezbolestne funkcni a esteticke, jinak jsou dnes uz bezne kvalitni nahradni korunky. Cisteni zubu bezprostredne po kazdem jidle se nedoporucuje kvuli riziku poskozovani skloviny, optimalni je casovy odstup aspon pul hod.po konzumaci az po ocisteni zubu slinami, ale je potreba odstranit zbytky jidla z mezizubnich prostor a vyplachnout, take rano pokud je povrch zubu hladky staci jen vyplach neagresivni ustni vodou a to nejdulezitejsi dukladne cisteni provest hlavne vecer pred spanim. Kdo ma vyjimecne silnou sklovinu muze si zuby klidne drhnout tvrdym kartackem s belici pastou treba nekolikrat denne, ale jinak radeji s rozumem *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 00:15
avatar

miloun a co prevence?To vám nic neříká? Pokud o své zuby člověk dobře pečuje a preventivně pravidelně navštěvuje stomatologa, tyto vámi popisované konce,jako důsledek špatné péče,nemusí přece vůbec nastat.Dnešní stomatologická péče je na podstatně vyšší úrovni, než třeba dejme tomu tak před 30ti lety.Ono je totiž něco jiného spravit malý kaz, než to nechat dojít tak daleko,až je z toho zánět,víte. *jasne*.A být bezzubý? To si tedy přečtěte tento článek, co to obnáší http://www.pharmanews.cz/clan…-nas-zoubky-opustily/.Ach,jo, co lidí by za to dalo,kdyby měli svoje zuby a vy byste se jich chtěl lehkomyslně zbavit? Nechápu. A to ještě nesmím pominout estetické hledisko, protože tzv.klapačky většinou člověka změní i vizuelně a bohužel k horšímu.Holt vlastní zuby jsou vlastní zuby, o tom žádná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.