Co myslíte polepší se povaha věkem?

Od: Datum: 16.10.16 12:07 odpovědí: 22 změna: 18.10.16 07:16

Před 30 roky škodil a v dnešní době ubližuje tak, že mnoho jedinců i rodin učinil nešťastnných a nejen majetkově. Je možné, že by se napravil nebo jednou přišel za všemi kterým ublížil a omluvil se:? A když ne dojde na boží mlýny které to mají zařídit? Nebo aspoň uvaří se voda na každou svini?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 16.10.16 12:24

Často se špatné vlastnosti ve stáří ještě prohloubí, asi to není pravidlem, ale u několika lidí jsem toto pozorovala.Popravdě znám pouze jeden případ, kdy např. cholerik se ve stáří uklidnil a dělá dojem, že zmoudřel, každopádně kvůli každé hlouposti přestal vyvádět a také se již nepere. Řekla bych, že podstata člověka přetrvává, ale chování se může zlepšit, bude to asi individuelní.

doplněno 16.10.16 12:26:

boží mlýny pracují vždy, ale projeví se dalším životě...proto např, takový hodný člověk a stávají se mu v tomto životě takové hrozné věci...

Od: fhdrj
Datum: 16.10.16 12:35

Špatné vlastnosti se věkem v 99% jen zhoršují a není pravda, že na každou svini se vaří voda.

Datum: 16.10.16 22:56

Ok

Datum: 16.10.16 14:03

Vyloučit se to asi nedá, ale nikoho takového neznám...

Datum: 16.10.16 14:06

Dobrý den.

Obávám se, že se mu pohne svědomí jedině tehdy, kdyby se dozvěděl vážnou nemoc nebo by umíral.

Jinak těžko. Zlý člověk bude vždy zlým a zákeřným

Hezký den

Hans S.

Datum: 16.10.16 14:17

Povaha člověka je hotova dřív, než jde do školy. Pak už se jenom prohlubuje.
Pokud jde o vodu - nikdo ji za Vás neuvaří ...

Datum: 16.10.16 16:00

Ne nadarmo se říká: Jednou lump, vždycky lump. *bzum* Boží mlýny, vařící voda, karma?! *zed*

doplněno 16.10.16 16:50:

Myslím si, že výchovou a vlivem protředí se v člověku zakotví určitý práh sociálního cítění, které se věkem nemění. *sok* Navíc, je dokázáno, že staří lidé postrádají soucit. Vědí, kdy se mají tvářit, jakože je jim někoho líto, ale necítí to. Jejich mozek má dost práce se svým tělem.

Datum: 16.10.16 16:09

Zdravím. A já vám udělám radost. V tuto chvíli si vybavuju 5 lidí, které boží mlýny semlely. Ida

Od: balzerka
Datum: 16.10.16 16:43

Někoho unaví se léta vztekat a hašteřit a zklidní se. Ale víc jsem zažila, že k stáru vystoupí víc vzteklounství, hrabivost, podezíravost. Ale že by se někdo natolik obrátil, že by se vydal po všech, kterým ublížil a omluvil se, to neznám. Maximálně z knížek, když je dotyčný na smrtelné posteli.

Datum: 16.10.16 22:53

Děkujo vám za odpověd která má hodnotu natolik velikou kterou garnitura zdejší pro cenzuru nemá hodnoty.,

doplněno 17.10.16 19:31:

Omlouvám se tenhle blábol neboli nesmysl jsem nepatří.

Od: balzerka
Datum: 16.10.16 23:25

Co prosím?

Datum: 17.10.16 07:35

Strašilko, prosím vás, mohla byste tuhle větu přeložit? Nerozumím, co jste chtěla říci.

Datum: 16.10.16 20:34

Ne, clovek se nemeni a pokud, tak je to absolutni zazrak a ja sama na zazraky verim ...Lepe se mi s tou myslenkou zije..Jinak si myslim, ze svi..ne zustane temer jiste vzdy svi..ni...

Datum: 17.10.16 00:13

Znám pár lidí, kteří se "na stará kolena" úplně změnili - k lepšímu, ale nebývá to jen tak. V jejich případech to byly těžké životní události.

Od: fik
Datum: 17.10.16 19:39

Ne nepřijde a neomluví se,jednou svině z přesvědčení bez svědomí,vždycky svině,tak to prostě je,kdo má takovou povahu,že bez mrknutí oka učiní tolik jedinců jak píšeš nešťastnými,tak zkrátka žádné svědomí nemá. A mám pocit že věkem se to jen zhoršuje,protože u hodně lidí se přidává frustrace ze stárnutí a tak tím víc si tím ještě ulevuje

Na boží mlýny věřím,věřím že po smrti každý dostane co zaslouží a mnohonásobně protrpí co komu udělal

Od: nikc®
Datum: 17.10.16 19:52

Vždyť i některé ženy si vyberou muže a doufají, že ho změní "láskou" k lepšímu. Doufají deset, dvacet, třicet let, že se změní. A změní ho? Ne. Pak litují toho promarněného času s mužem, který za to nestál a vůbec se nezměnil k lepšímu, spíš naopak. Lepší je nevěřít, že někoho změním než doufat v opak.

doplněno 17.10.16 20:30:

Takový psychopat se nikdy nezmění a pocity viny nemá, nezná.

Od: pt®
Datum: 17.10.16 19:57

No, může se stát, ale člověk musí chtít změnu a musí na sobě vědomě pracovat.

jinak přísloví říká: "kdo se hloupý narodí, hloupý i umře"...*nevi*

Datum: 17.10.16 20:29

- i když jsem ateista, nezdá se mi moc správné volat na někoho "boží mlýny¨". To si snad zaslouží jenom takoví netvoři jako byl Hitler, Stalin a jiní takoví. Nevím - ale kdybych byla věřící, bála bych se, že mne pánbůh potrestá ...

Od: maky®
Datum: 18.10.16 07:16

culdobuldo, boží mlýny se nepřivolávají, ty přijdou samy, za každou nekalost přijde odplata, většinou až v dalším životě...

Od: povaha
Datum: 17.10.16 22:41

Byla jedna chudinka co měla takovou smůlu, že se snad aspoň třikrát rozvedla s alkoholikem násilníkem. Později bylo zjištěno, že si vždy vyhledala submisivního může kterého tak psychicky ničila, že začal chlastat a od alkoholu není daleko k násilí.

Totiž psychopat byla ona. Hrozně ji uspokojovalo jak ji okolí lituje.

Od: nikc®
Datum: 17.10.16 22:51

Na vztah jsou vždycky dva.

Datum: 18.10.16 01:17

Taky nevěřím, že by se povaha člověka měnila s věkem k lepšímu. Ale pozor, může se změnit, pokud buď ubude trvale fyzické energie, tedy Ego ztratí na síle, nebo po těžké psychické újmě, např. smrt nejbližšího člověka. Znám některé případy osobně. A to si pište, že voda se vaří...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.