Balík zmrazen ve skladu?

Od: Datum: 15.10.16 20:37 odpovědí: 9 změna: 16.10.16 08:56

Dobrý den, mám dotaz.Objednal jsem si z aliexpressu balík a když se koukám na cestu toho balíku tak je tam konečná věta "Communication with the addressee about the consignment being deposited in interim warehouse - asked to prove the value of the goods." což znamená že balík bude na skladě dokud nepotvrdím jeho hodnotu.. co se v tomto případě dělá? nikdo mi nevoval, nepsal.. někde jsem četl že se dokonce hodnota balíku musí nějak doložit.. vůbec nevím co dělat. v příloze foto.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.16 21:10

a) doporučuji sledovat přímo na stránkách pošty - https://www.postaonline.cz/trackandtrace
pod tím číslem BA..

b) pokud jste ještě toto nepodstoupil, tak pošta Vám zašle dopis s požadavkem na plnou moc a rovněž doložení ceny zboží (opis objednávky, paypal atd). Pokud jste plnou moc již někdy dříve potvrzoval, tak Vás budou kontaktovat na email.

Od: harlej
Datum: 15.10.16 21:13

A budu něco platit? kromě poslání obálky?

Datum: 15.10.16 21:26

Dobrý večer,

záleží na ceně a charakteru zboží. V případě, že je zboží levnější než 20 € bude poplatek 90,-

Jestli je to více tak si ty šmejdi *bum* naúčtují 190,- za zastupování v celním řízení a doměří Vám DPH 21%. Ještě horší je pokud je zásilka "free shipping", protože k zaplacené částce přidají poštovné a teprve z toho počítají DPH. Podle čeho určují cenu poštovného je mi záhadou. *sok*

Datum: 15.10.16 21:35

A sakra.. všechno co tu píšete je můj případ.. :/ s tím, že balík stál 65 dollarů.. takže to bude celkem pálka ta cena že :/

Od: ctenar
Datum: 15.10.16 22:19

Číňan možná uvedl na balíku nižší cenu, právě abys nemusel platit clo. Pak se postupuje jak je popsáno na konci tohoto článku v odstavci Zadržení kvůli DPH/Clu.

Datum: 15.10.16 22:20

Tak to počítejte těch 190Kč za zastupování, pak DPH 21% (cca 320Kč), clo je většinou nulové u takových běžných věcí co se kupuje z alli apd. Takže doplatek cca 500Kč, ten od Vás vyberou jako dobírku.

doplněno 15.10.16 23:57:

To je ale běžná věc. Jak se říká, neznalost zákona neomlouvá. Na případné doplatky Vás nikdo upozornit nemůže, protože je to stát od státu jiné. Občas se také stane, že prostě zásilka projde aniž by si ji někdo všiml.

Pokud by jste nakupoval v rámci EU, pak nic takového nehrozí. Týká se to jen zásilek mimo EU.

Datum: 15.10.16 23:20

Jasně no, tak moc děkuju za radu.. nechápu jak je tohle vůbec možný.. přece když něco kupuju tak celková cena má bejt napsaná.. abych kupující věděl..a ne se ještě bát co budude platit navíc. setkal jsem se s tím poprvé

Datum: 16.10.16 01:23

Vždyť tam byla napsaná celková cena. Nemůžete po Aliexpres požadovat, aby znal celní a poštovní poplatky všech zemí, do kterých zasílá.

S podmínkami u nás jste se podle mne měl seznámit před objednáním...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.