Společné jmění manželů - rozdíl

Od: Datum: 15.10.16 18:41 odpovědí: 1 změna: 15.10.16 18:46

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč je u baráku či bytu, který patří manželskému páru někdy v katastru nemovitostí uvedeno v rubrice Vlastník např. "SJM (společné jmění manželů) Petr Dvořák a Petra Dvořáková" a u jiného zase např. "Petr Novák, Petra Nováková." Prostě někdy jsou tam uvedeni společně v jedné řádce s tou zkratkou SJM, někdy tam to SJM není, v obou případech jde o manžele a tu nemovitost mají společně.

Jaký je v tom z právního hlediska rozdíl?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nellka
Datum: 15.10.16 18:46
Záleží zda nabyli do SJM a nebo každý část, většinou podíl o vel. ideální poloviny. Se SJM nemůžete nakládat sám, např. prodat můžete jen s podpisem druhého partnera, zatímco u podílu můžete libovolně disponovat s polovinou majetku sám na základě svého rozhodnutí, bez souhlasu majitele zbylého podílu. Pokud je podíl, mají zřejmě manželé rozdělené spolecne jmění manželů, což mohli dělat třeba kvůli pujčce a špatné bonitě jednoho z manželů. Ale důvodů je mnoho.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.