Borova voda

Od: Datum: 13.10.16 19:39 odpovědí: 7 změna: 14.10.16 14:35

Proc je borova voda v lekarne dnes tak daha? Driv jsme ji kupovali za cca 5 korun vetsi lahvicku a ted ji maji v malym kapatku za 50,- ! Da se nejak pripravit doma treba pul litru? Je to dobre nejen na podrazdene oci, ale i na problem s pleti a ruznou jinou infekci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.16 19:52

Borová voda je 3%ní roztok kyseliny tetraborité,(H3BO3),nejlépe s čistotou p.a.kterou rozpustíme v destilované vodě.Pokud máme k dispozici,tak redestilované.Připravujeme ji vždy čerstvou,skladování více jako 3 měsíce se nedoporučuje.

JABRAKA

Od: mon
Datum: 13.10.16 19:59

Borová voda je na infekce naprd, bakterie to vůbec nezničí.

Datum: 13.10.16 20:09

Borová voda je vodný roztok boritanu a je to ve skutečnosti kyselina boritá (H3BO3) v nízké 2% koncentraci.Používá se výlučně jako velmi účinná dezinfekce, nikdy né jako očistný přípravek.Pokud je uskladněna v nevhodných podmínkách nebo je stará, není vhodná ani na oči, protože ztrácí svou účinnost a nebo boritan v ní obsažený krystalizuje na velmi ostré mikrokrystalky, které oko dráždí a porušují jeho povrch. Borovou vodu je třeba používat střídmě. A k té ceně.To jste si opravdu nevšiml, že dnes je téměř vše minimálně 10x dražší než dřív?:-D

Od: veronica
Datum: 13.10.16 20:12

Kilo kyseliny borité stojí necelé dvě stovky a vystačí na přípravu 33 litrů borové vody. Bakterie opravdu nijak moc neničí, ale pro houby a plísně je to smrtelný jed.

Datum: 14.10.16 07:26

Jednou jsem kupovala borovou vodu na oči pro psa. Mladý lékárník mě upozornil, že borová voda by do očí vůbec přijít neměla. Na výplach očí že je bezpečnější Opthal. Borovou vodou že je bezpečné jen otírat oční víčka, ale do očí rozhodně ne. *hej*Věřím, že na problémy s pletí jsou jiné, přesně cílené prostředky, které byly právě pro daný problém, vyvinuty a otestovány.

Datum: 14.10.16 14:35

No vidíte! Můj muž vždy fasoval v práci Opthal, na výplach očí a občas jsme ho kupovali v lékárně. Letos jsem přišla do lékárny se slovy, že bych prosila jeden Opthal a můj lékárník mi řekl, že Opthal není k dispozici, že předělávají jeho složení... Hm... no přišla jsem tam po čase (muž ho nefasoval ani v práci, ani ho neměli v lékarničce, pouze borovou vodu), a lékárník mi řekl, že Opthal už je, ale že je to jen předražená borová voda, protože už v něm nejsou antiseptika (či co, prostě něco na podrážděné oči) . Odešla jsem tedy z lékárny se dvěma lahvičkami borové vody. Ptala jsem se na to i u očaře, prý borová voda je dobrá i na toto. No nevím, my jsme s tím otírali právě vždy jen zvířatům víčka ... Muž s tím zatím problém nemá, tak snad do budoucna neoslepne :D neberte to prosím ode mě zle, jen příběh :)

Od: rv
Datum: 14.10.16 08:08

Koupil jsem na http://www.fichema.cz/kyselin…search_query=borita&results=4

a používám i na výrobu 2-3% roztoku (borová voda), poslední dobu hlavně pro ošetření očí psa.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.