Řídit stát jako firmu

Od: Datum: 12.10.16 11:30 odpovědí: 8 změna: 12.10.16 21:23
avatar

- proč je vlastně špatné, řídit stát jako firmu? - což odpůrci p.Babišovi vytýkají hned za "čapím hnízdem" nejvíce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: coco
Datum: 12.10.16 12:14

Vubec to neni spatne, tohle tvrdi jen ti, kteri nikdy zadnou firmu neridili a ani k tomu nemaji predpoklady, nebo jen "konkurecne" hazi klacky pod nohy. Babis ma ty spravne "ekonomicke bunky" potrebne k financni prosperite a spousta lidi to nastesti chape a proto ho bude volit i v budoucnu. Je to spis byznysman nez politik, proto moc kecat neumi, ale zadna skoda mu tim u volicu myslim nehrozi, spis naopak :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pawŽ
Datum: 12.10.16 12:49

Nerika, ze je na tom neco spatneho, ale hlavni rozpor je v tom, ze firma ma vetsinou jednoho nebo vice majitelu a ty zajima zisk,kdezto stat ma majitelu tolik, ze jejich spolecny zajem (blaho a prosperita) jde zahlusit. Ono v dusledku i demokracie neni zadna slava, ale je to asi to nejlepsi z mozneho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 13:10
avatar

Protože stát není jeho firma a my nejsme jeho zaměstnanci.

Když už, tak "majitelé" státu jsou občané a "zaměstnancem", který by měl sloužit, je on.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 13:48

Cílem firmy je vydělat kapitál což by asi nemělo být prioritně cílem státu. Asi vím jak to Babiš myslí (nasadit do řízení schopné lidi, neplýtvat penězi, dobře a prozíravě investovat...atd...), ale nemyslím si, že se to dá uplatňovat ve státě úplně všude. Je třeba to dělat s rozumem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 16:44
avatar

Culdo, spíše bych to viděl jako čirou floskuli. Odpůrci výroku nekritizují jeho technickou nebo jinou neproveditelnost, nýbrž samotného autora. Něco prohlásil, aby zakryl nezkušenost s vysokou politikou a své skutečné úmysly, s nimiž do politiky vstupoval. Aspoň tak to chápu já. Zatím to vypadá, že v našem kraji uzavře ANO koalici s KSČM, to jen na okraj. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 19:05
avatar

- děkuju za odpovědi. Je fakt, že jsou i takoví podnikatelé, kteří přivedou firmu ke krachu.


doplněno 12.10.16 23:52:

cechacek

- já myslela, že v prosperující firmě se mají dobře i zaměstnanci, včetně té poslední "hajzlbáby" - třebaže největší zisk patří majiteli - to mi připadá samozřejmé.

Od: balzerka
Datum: 12.10.16 20:40

Chovat se jako hospodář. Státní instituce často plýtvají. To si firma nemůže dovolit, když chce prosperovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 21:23

Správně řídit jako firmu, takový hloupý státní úředník nese na př. dotace úplatek v krabici od bot / později veřejnoprávní blábolky změna- krabice od vína, poněvadž se zjistilo, že menší bankovky by se do botkrabice nevešly / nebo schová 10 milionů pod podlahu a další jeho manažerka 30 milionů /, to kdo řídí dobře firmu poradí se s právníky a 50 melounů na hnízdečko převede podle zákonů a jejich skulinek, bez ztráty hvězdičky. V roce 2010 pobíraly Babiše vlastnické firmy státní dotace ve výši 3 miliardy. V roce 2014 kdy byl oblíbený pan Babiš ministrem financí, odpustilo ministerstvo vynikajícímu Agrofertu jenom 1,5 miliardy na daních. Polský lobista Spyra v roce 2007 přesvědčoval Babiše, že se v Polsku připravuje stíhání za podvod na Unipetrolu a že to za 10 melounů smázne. V roce 2010 schválila sněmovna biopaliva, spotřebitelé doplácejí při každém tankování asi 2 Kč na litr PHM a z něhož jde každoročně jenom asi 10 miliard Babiš firmám a.t.d. A proto je opravdu, ale opravdu zapotřebí řídit stát jako firmu, poté bude pro obyčejné lidi brzo blahobyt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.