Pozinkovaný plech

Od: Datum: 12.10.16 10:28 odpovědí: 3 změna: 12.10.16 11:02

Nechal jsem si oplechovat menší komín pozink plechem, titan mi nebyl doporučen z důvodů, že v ohybech praská. Po ukončení pravím klempíři, tak mám na 20 let pokoj. Odpověď, pokud jej budete občas natírat, možná vydrží polovičku, dodal při budování komunismu se používal jiný pozink a vydržel 20 i více let. Tak nevím houpal o pozinku, neb byl načichlý třešňovou álejí, případně byl v té době jiný pozink nemohu se v tom orientovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janm*
Datum: 12.10.16 10:35

Zdravím

Pozink se doporučuje za rok dva natřít až trochu chytne "patinu" možná jsou ale i nátěry na "nový". Měl jsem staré šablony které jsem použil ještě jinde a až na sem tam povrchovou rez, v podstatě slouží cca těch už skoro 60 let...(sem tam byl i natřen) Čili jak je to konkrétně s pozinkem dnes netuším pravda ale je že kvalita mnoha věcí co se trvanlivosti týká se nedá srovnat s tím co tu bylo dříve, dříve nebyl problém aby třeba lednice běžěla třicet let a víc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 10:58

Hezká věta: pokud jej budete občas natírat, možná vydrží polovičku.Tím chtěl pan klempíř říct, že když to za 10 let natřete 3x, tak ten 0,55? pozink prorezne durch?! To těžko, článek na téma zde. Srovnání korozních úbytků se zinkem a bez zde (jen si nějakej dobrák spletl µm a mm). Jinak samozřejmě kus pravdy na tom je. Šetří se, kde se dá a nic nevydrží tolik, jako v době minulé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 11:02

On nebude tak velký problém v pozinku, ale v tloušťce základního plechu.

Co říkali tesaři, tak dříve se tloušťka pozinkovaného plechu pohybovala kolem 0,75mm (a ten vydržel). Dneska se zdražuje a aby si všichni vydělali tak ještě šetří na materiálu. Takže základní plech je tenký jako papír a tomu odpovídá i jeho životnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.