Nesplacené směnka

Od: Datum: 11.10.16 13:03 odpovědí: 1 změna: 12.10.16 11:04
Zdravím,
mám s ex sepsánou směnku vlastní, která byla splatná dne 7.10.2016. Peníze samozřejmě nikde.. poslala jsem u upomínku s dodejkou na jeho trvalou adresu plus sms zprávu. Na kterou mi zareagoval, že je mimo ČR a penize splatí do konce měsíce. Pokud tak neučiní mám připravenou další upomínku tentokrat předžalobní. Mohu tuto upomínku zaslat i já nebo je to výhradně práce advokáta? A kdyby jsem chtěla vydat platební rozkaz kde se můžu obrátit? Na jakýkoli soud?
Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.16 11:04

Vše najdeš na google...předžalobní, i platební rozkaz. Počti si o tom něco, žalobu, nebo návrh na platební rozkaz nejdříve za 7 dnů po zaslání upomínky...na internetu najdeš vzory i informace. Předžalobní se posílá na poslední známou adresu raději doporučeně nebo stačí e-mailem. Není podmínkou, že musí být doručena, podmínkou je pouze, že byla odeslána. Příslušný soud je soud v místě jeho trvalého bydliště...doručíš-li na podatelnu osobně, uštříš za poštovné. Nech si potvrdit doručení na kopii návrhu. Nebo napiš zde vnitřní poštou. Tak ať máš úspěch!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.