Myši na půdě domu

Od: Datum: 11.10.16 09:35 odpovědí: 21 změna: 12.10.16 13:41
avatar

Dobrý den, opět je zde otázka na výskyt myší na půdě (a není zde první). Jaké máte vysvětlení, resp. jak se dostane myš na půdu (třeba i vysokého RD)? Proč se tam zdržuje a co ji tam láká, když tam není nic poživatelného (ani seno, zrní nebo potraviny)? Láká myš na půdu eventuální špína a nepořádek nebo ji tam dělá dobře klidné prostředí (kam člověk často nechodí)? Děkuji za vysvětlení nebo zkušenosti a zdravím!

P.S. O tom, že myš umí lézt po fasádě vím, ale nevím, proč to dělá .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.16 10:01
avatar

Bene, zdravím Vás. I když je na půdě uklizeno,myš tam stejně vleze, asi je ji tam tepleji než na poli. Jak se tam dostane?, odpověděl jste si sám, umí vylézt po stěně. Máme myšky vychované, v létě jsou venku, pak pobalí batůžky a na zimu jdou do tepla, bohužel netuší chuděrky, že máme kočky a je to hra na život a na smrt. V bytě jsem myš nikdy neměla ale dcera ji lovila do pastičky v 7 patře. Hezký den. L

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.10.16 10:11
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Ano, myš nelétá, tak na střechu asi vyleze po fasádě a skulinkou se dostane na půdu. A Vy říkáte, že tam lezou schovat se až na zimu? Budiž. A snad mají v tom baťůžku i malou PET láhev s vodou . Zdravím!

Datum: 11.10.16 10:29
avatar

Zdravím, Bene. :)

Myšky láká relativní bezpečí a střecha nad hlavou...a lidi. Nebo spíš to, co nabízíme. To, že pro nás na půdách není nic jedlého, neznamená, že to nebude myší ráj ;)

Jsou aktivní spíš v noci a baští vše organické. Hmyzem počínaje, přes semena, mech a třeba i mýdlem konče.

Nechcete myši? Pořiďte si kunu *smich* M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.10.16 11:00
avatar

Dobrý den, jo, ono se říká, že nejvěrnější společník člověka je pes, ale myš je asi ještě věrnější, když provází lidstvo po celou dobu jeho existence. A ta Vaše rada o kuně by se hodila do Postřižin . Zdravím!

Od: jmlc®
Datum: 11.10.16 10:36
avatar

Jako každý rok, i letos už mám ve vatě myši - prostě vylezou po fasádě a nějak se dostanou přes plechovou střechu do izolace... po nocích vesele dupou na SDK.

Každý rok je krmím pastou, co používají ve velkých skladech - ta tuba není vůbec levná - http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/stop-gel-profesional-na-likvidaci-krtku-hryzcu-hrabosu-mysi-krys-a-potkanu-kartus-300g-p10579/?utm_source=Google+n%C3%A1kupy&utm_medium=ppc&utm_campaign=STOP+GEL+PROFESIONAL+na+likvidaci+krtk%C5%AF,+hryzc%C5%AF,+hrabo%C5%A1%C5%AF,+my%C5%A1%C3%AD,+krys+a+potkan%C5%AF+kartu%C5%A1+300g&gclid=CjwKEAjwm_K_BRDx5o-sxq6ouXASJAC7TsFLtqmWlqJYCSFCs8LL5nnN8JUrsg_nBxMsOF84NYqGgBoCfurw_wcB.

Ještě vloni to fungoval relativně dobře - ony si myši navzájem olížou ten jed a během týdne je to rozežere zevnitř. Pastiček tam mám 5 a jednou za měsíc chytnu jeden kousek.

Lozí tam kvůli teplu - izolace vata a polyš jim asi i chutná, protože si tam rády škrabkají a dělají nějaké chodbičky...

Příští domek budu mít bez izolace - jen lepší zdivo... a bez střechy, resp. tu hnusnou komunistickou kostku - a budu mít od myší pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.10.16 11:03
avatar

Dobrý den, tak, to je "radost", když tu izolaci vlastně myši likvidují. Ovšem, zase je jim tam teploučko . Zdravím!

Datum: 11.10.16 10:45

Myši lezou do baráku kvůli žrádlu a teplu, aby přečkaly zimu. Když se myši chytají na jed nebo do pasti a nejsou včas odstraněny, tak je potom nechutný smrádek. Naštěstí si s nimi naše pracovitá kočička ráda hraje na honěnou. A ještě se nestalo, že by nevyhrála. :)


doplněno 11.10.16 12:45:

Právě že díky kočce se myši na půdu nedostanou, nebo se nám to zatím ještě nestalo. Hlídá si prostor kolem domu velice pečlivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.10.16 11:06
avatar

Dobrý den, kočka je určitě dobré řešení, ale na půdě se asi umaže - neznám mnoho lidí, kteří půdu udržují v čistotě bytu. Zdravím!


doplněno 11.10.16 12:46:

cinematic - aha, tak to jsem Vaši odpověď špatně pochopil (nejde o půdu).

Datum: 11.10.16 10:51
avatar

Zdravím. Je to 3 roky zpátky. Doma jsem si pěkně uklidila, zotvírala všechna okna a dveře (čisto, tak i čerstvý vzduch) a ještě jsem umyla celou chodbu. A když jsem umyla poslední schod, nechala jsem samozřejmě dokořán i vchodové dveře do domu. A jak jsem vylila vodu z kýble a vracela se, viděla jsem myš jak v klídku a pohodě vběhla dovnitř. A to žijeme ve městě! Vysvištěla po schodech až do 1. patra, tam si vybrala ložnici a vylezla po zácloně na garnýž. Tam se nám vysmívala 4 dny, než jsme ji uhonili. A do té doby jsem si taky myslela, že myš vyhledává špínu, binec a cokoliv k snědku. Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.10.16 11:09
avatar

Dobrý den, ano, také si myslím, že myš má raději čisto, ale tam, kde má klid (sklad nebo půda), je v té případné špíně vlastně z nouze. Zdravím!


doplněno 11.10.16 11:53:

idanova - zkuste na synka fintu, že čistota jsou (možná) malé myšky, ale nepořádek je jistotou pro ty velké (jako jsou potkani apod.) .

Datum: 11.10.16 11:46
avatar

Zdravím. Bene, a víte, co je nejhorší? Že náš nepořádný synek od té doby tvrdí, že se bojí uklízet, aby se mu nenasadily myši. Ida


doplněno 11.10.16 13:04:

Bene, tak jo...*smich* Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 11:05

Já jsem si dala na balkon dort bylo to v zimě přes noc,,,,a odpoledne jsem si chtěla ukrojit a z krabice vyskočila myš podotýkám-že bydlím v 7patře.Myš vyskočila na zem a vyskočila -vyšplhala na závěs až nahoru ke stropu,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.10.16 11:15
avatar

Dobrý den, jejda - to muselo být nepříjemné. Ještě štěstí, že dort nebyl asi určen jako dar a tudíž nebyl předán v krabici i s tou myškou . Zdravím!

Datum: 11.10.16 14:59

ben,,,,ale byl ohryzený,,,ale odkrála jsem toho něco a snědla,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 11.10.16 15:25
avatar

příště tam dejte nějaký aidam nebo goudu a budete z toho mít super švýcarský ementál :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 14:50
avatar

Zdravím. Mám ještě jednu poučnou příhodu s hlodavci. Onehdá jsme s manželem objevili z boku kompostéru vykousanou díru v ø 5cm, a bylo nám jasné, že se nám tam nastěhovali potkani. Rozhrabali jsme obsah biohmoty a krásný tunýlek nás dovedl až k čerstvě vystlanému hnízdu. Hned jsem si v odborné literatuře načetla, že se potkanice chystá vrhnout mladé. Tak jsme navrch zmíněné biohmoty nainstalovali past. A druhý den tam byl fakt chycený potkan. Přicvaklo mu to ocas. Výhružně na mně koukal a já si hned vzpomněla, že odborná literatura taky upozornňovala na to, že potkani nesnášejí stres a nadměrný hluk. Že jim to může přivodit smrt. Tak jsem se nadechla a vší silou zařvala tomu drzounovi do ksichtu. On se pokoušel zalézt pod prkýnko pasti, ale ocas ho zradil. Zas vykouknul, já zase zařvala a potkan, světe div se, padnul na bok, zaklepal nožkou a bylo po něm. Pyšná jsem zvedla hlavu a zahlédla souseda, jak stojí u plotu, nepřirozeně pokroucený a ohnutý. Lekla jsem se, co se mu stalo, a koukám, že se smíchy neudrží na nohou. Mezi zajíkáním mi svěřil, že už viděl ledacos, ale hulákat někoho do kompostéru, to vidí poprvé. Vida, když člověk v dnešní době čte, mají ho za směšného podivína... Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 11.10.16 16:36

Milovníky a chovatele potkanů asi nepotěšíte. Mám kamarádku, která je chová. Já ačkoli je nemusím, tak ho taky docela lituju. Chudák potkan. Znáte tu písničku Potkal potkan potkana?


doplněno 12.10.16 04:04:

Beru zpátky, co jsem napsala. Byla to škodná, proto si to zasloužila. Včera ukazovali ve zprávách přemnožené potkany ve školce. Roznáší různé nemoce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hsfh
Datum: 11.10.16 20:12

Nejlepší jsou klasické pastičky. Nejradši mají chleba, ten se musí k pastičce přilepit izolepou, aby ho neodnesly bez sklapnutí pastičky. Dále je důležité pastičku nastavit na úplný koneček toho háčku - aby držela jen tak tak a stačil vánek, aby se uvolnila a sklapla. Úspěšnost několik myší za večer. Za pár dní vybitá celá myší rodina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 12.10.16 04:19

Měli jsme zboku králíkárny pověšenou igelitku se suchým chlebem, už byla skoro prázdná a krmilo se z jiné tašky. Když jsem tu první chtěla vyhodit, koukám, že v ní něco je. Tři mrtvé myši! Vlezly tam za tím zbytečkem na dně a zpátky po hladké tašce to už nešlo. Vlasně jsem objevila nový druh pasti.

Když jsme jezdili na vodáckou chatu, tak tam bylo myší, že jsme věšeli i květák na provázek od stropu do prostoru. Běžně se potravinové zásoby zavíraly do hrnců pod poklice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 10:44

Mi je moc líto myší jak jjsou hladové a konečně jdou se najíst a tam je to zabije,Jen tak..Vím,,,,můj syn chytá myši do takové síťované pastičky a pak je odnese pryč. Také to nemůže vidět,,ach jo

Pokud jsou jako potrava pro kočky je to dobře,,ale jsem citlivá na takovou lákavou smrt..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 13:41

Dovolím si připomenout pár základních skutečností o myších.

Myš domácí způsobuje značné škody v místech, kde najde větší množství potravy – nejčastěji v domácnostech a potravinářských provozech (obchody, sklady a ostatní). Část potravy sežere, ale mnohem větší část znehodnotí svým trusem a močí. Tímto způsobem přenáší myši na člověka různé nemoci – salmonelózu, leptospirózu, střevní parazity, tularemii a další. Nakazit se můžete z jejich trusu, moči nebo třeba pouhým fyzickým kontaktem s myší.

Dále myši škodí okusem, kdy mohou poškodit kabeláž nebo jiné vybavení objektu (i z velmi tvrdých materiálů jako je zdivo nebo plasty). Zanechávají v objektech také nepříjemný a charakteristický zápach (myšinu).

Myš domácí se množí velmi rychle – za jeden rok může porodit až 100 mláďat, které pohlavně dospívají již v 6 týdnu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.