Revize kotlů na tuhá paliva povinně za 2 roky

Od: Datum: 10.10.16 14:04 odpovědí: 20 změna: 21.12.16 18:41

Dobrý den,
děláte poctivě revizi kotle na tuhá paliva povinně každé 2 roky nebo jste zvolili delší interval? Myslím, že kromě udání nemá nikdo šanci přijít na to, že nemám revizi správně od do. Nebo se pletu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.16 14:14
avatar

Já si myslím..., že je potřeba si sednout se sklenkou dobré Whiskey do křesla, pustit si dobrou hudbu...uklidnit se.

A řešit nějaké podstatné věci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 19:51

Já mam dojem, že pokud máte kotel emisní třídy 3-4-5 a topíte předepsaným palivem, že nemá český ouředník ani žhavý soused s kamerou šanci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rora®
Datum: 10.10.16 22:25

Tak první revize kotle má být do konce letošního roku, do teď se dělat nemusely, ne? Já jsem taková poctivka, revizáka na letošek už mám domluveného a ano, budu nechávat dělat revizi každé dva roky a každý rok pak chci nechat kotel odborně prohlédnout a vyčistit. Tedy nechat na něm udělat kompletní servis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kotel
Datum: 10.10.16 22:57

Co se nechá na něm odborně prohlédnout. Tedy pokud se nejedná o automat. Kotel na pevná paliva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 23:38

Kdo dělá revize kotlů na TP,jaké má mít oprávnění

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 08:41
avatar

V zimě se na chalupě topí jen málo, aby nezamrzla, nejezdíme tam na noc. Nehodlám vyhazovat peníze za nesmyslné revize.


doplněno 11.10.16 11:39:

O komín se staráme, vymeteme, pokud je třeba vymění se kouřovod. Revize komínu vypadala následovně, 2 pánové, jeden vypisoval papír a zůčtoval peníze, druhý mezitím posvítil do komína baterkou. Hotovo, to umíme sice bez papíru ale zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 11.10.16 11:50

lidus, clayman

Přesně tak, žádný placený kominík mi nikdy neprohlédl komín tak poctivě a důsledně jako si to dělám sám, na závady které jsem musel odstraňovat "nepřišel". U klasických kotlů a kamen není prakticky co řešit, čistý komín neporušené topidlo a správné topení jsou nejlepší zárukou, papír je dobrý kvůli pojišťovně případně hasičům a proto že to zajistí jistým lidem práci, bude-li ale takový přístup společnosti nadále "pokračovat" pak se rozlučme s jakoukoliv "ochranou soukromí" po celý rok budou v domácnosti "rajzovat" revizáci, protože "vše" je potenciálně nebezpečné, mohou začít u domácích elektrospotřebičů a skončit u nábytku, protože židle se stolem bez revize může způsobit úraz, to že je nábytek "vadný" totiž "laik nezjistí" čili pomalu a jistě se z lidí dělají "větší a větší" blbci jejichž práva se v posledku zúží na povinnost "nechat vše revidovat" "vše stále dokola platit", nahoře budou stále znovu a znovu vymýšlet na co by se daly zavést "poplatky" případně s tím související sankce za neplacení a tak stále získávat další a další "bezpracný příjem" a zvyšovat si platy, na "chudácích" se tak pěkně "zahojí"...


doplněno 11.10.16 11:56:

A s tím vyhořením je to opravdu "kuriózní" který herec či zpěvák to tenkrát byl, že vyhořel, vše v novotě (čili zrevidováno, zkolaudováno) od komínu krbu? To není jistě jediný případ o tom se však ale raději moc nezmiňuje, v lidech je třeba pěstovat pocit že mají-li papír "jsou v bezpečí" jaký nesmysl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 11:13

Dobrý den,

revizi kotle a revizi komínu bere většina lidí jako nutné zlo a buzeraci od státu. Já to tak neberu. Revizi si nenechávám dělat kvůli tomu, abych měl doklad pro úřady, to kdyby mě náhodou udal některý soused, ale hlavně kvůli sobě, aby měl pocit bezpečí, že kotel a komín mám v pořádku. A další věc..., pokud byste nedej bože vyhořel, tak vám pojišťovna bez revizní zprávy nedá nic a hasiči Vám můžou udělit pokutu, myslím si až 25000,- kč, pokud se nepletu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 11:30
avatar

sousedi nově postavený dům, na všechno revize a stejně vyhořeli od komínu. Tak se nenechejte ukolébat falešným pocitem bezpečí. Odflakují se i ty revize nb nevidím jejich užitečnost prvních x let u nového komínu, který kominík málem odmítne čistit, že tam nic není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 14:27
avatar

123Mirku,

o té pojišťovně ale víte jen z doslechu, nikoliv jako přímý účastník?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 14:38
avatar

Když jednomu vyhoří dům, tak i s revizní zprávou od komínu a kotle. A jelikož si kominík, ani revizor kopii neschovává je takový argument mimo mísu. Může to obhajovat kdo chce a jak chce, je to buzerace a hlavně tahání peněz. Revize na tepelná čerpadla a klimatizace je toho důkazem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 10:27

Zápis o revizi na klimatizaci a tepelná čerpadla musí revizák uchovávat pět let a majitel také.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 12:58

Pravil kominík, že kopie revizní zprávy se předává na Obecní, neb Městský úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrov
Datum: 17.12.16 15:43

Tak mám za sebou dnes revizi kotle, přijel a za 7 minut odjížděl. Určitě to má smysl, jen já nevím jaký, lehce přiotevřel dvířka vypsal papír, ofotil si typ kotle a odjel. 1475,-

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 17.12.16 16:09

Smysl je v té poslední číslovce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 16:22

Revize kotle oficiálně 850,-, komín 500,- . komín si čistím pravidelně sám podle potřeby, letos je njaké divné uhlí takže zatím 2x, kotel preventivně při každém zátopu (VIADRUS)

Revize kole co 2 roky i podle známého co to dělá lobbistické rozhodnutí, pokud mám kotel v nějaké třídě a v nějakém stavu a náhodou budu měnit, nedám si horší

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.12.16 17:27
avatar

Já myslím, že smysl má hlavně ta první kontrola. Tou se přiznáte úřadům, že kotel který potřebuje revize, máte. A máte smolíka, už vás mají v databázi. Kdo to neudělá, o tom ÚŘAD neví. Každý si musí rozmyslet, jestli není lepší zvolit intifádu.

(pozn. Intifáda = občanský odpor)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 17.12.16 19:29
Spousta se přiznala, když žádala o dotaci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 22:11

Ty revize kotlů vůbec nepřispějí k zlepšení kvality ovzduší. Nejlépe se to pozná v Severomoravském kraji, kde budou opět vyhlašovány smogové situace. Pak snad se občané probudí a zatlačí na poslance, aby příslušnou pasáž v zákoně o ochraně ovzduší zrušili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: delnik
Datum: 21.12.16 18:41

Kdo má anebo nemá jaký kotel, úřady už dávno vědí z pravidelně prováděného sčítání lidu, domů a bytů, kde se musí pravdivě uvést veškeré údaje a tam je tedy potřeba začít až se bude opět sčítat. Já sám v tom sčítání neuvádím nikdy pravdivé informace, co je komu do toho co mám doma za kotel, kolik mám milenek, kolik mám vzácných obrazů, aut, jaké mám čerpadlo u vodárny a jak mám hlubokou studnu a kolik je v ní vody a jaký má průměr a podobně, to je čistě má soukromá věc a do toho je každému prdlajs. Já revizi kotle dělat rozhodně nebudu, když budu požádán o revizi, tak momentálně mám kotel odstaven a netopím s ním, neprovozovaný kotel revizi mít nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.