Tak koukám, že volby jsou fraška

Od: Datum: 09.10.16 15:46 odpovědí: 26 změna: 11.10.16 15:43
avatar

Výsledky jsou k ničemu, hledají se koalice spojí se klidně levice s pravicí, aby zůstali u koryta, jen aby Babiš nevyhrál. Asi nemá cenu tam choditk´, když se na výsledky nehledí. Nechápu, proč není procentuelní zastoupení zastupitelů podle výsledků.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kakamila
Datum: 09.10.16 15:50

A myslíte si,že ten Babiš je levice nebo pravice?Tož taky se v tom nějak ztrácím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 16:16
avatar

Beru ho jako střed,ale jde o to, že mnohým šlape na paty a tak dělají vše, jen aby se udrželi.

Od: kakamila
Datum: 09.10.16 16:20

Chybu vidím ve voličích...systém je dobrý,ale lidi mají krátkou pamět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 16:39
avatar

Kamilko, bezmyšlenkovitě opakuješ větu, kterou jsi slyšela v úplně jiné souvislosti. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 22:04

Jak může být chyba ve voličích, když při 35% účasti voličů získalo hnutí ANO přes 20% hlasů a pak stejně nemá právo sestavit koalici jako vítěz voleb? Když se ostatní strany domluví na bojkotu ANO, tak toto hnutí musí do opozice. Špatný je tedy volební zákon !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 16:31

Aha, takže až jeden zloděj okrade všechny ostatní zloděje, nastane ráj na zemi ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.10.16 16:28
avatar

Krajské volby Babiš bohužel vyhrál, zastupitelé mají procentuální zastoupení, ale vytváření koalic je normální povolební činnost.

Co se týká senátních voleb, tam vítěz bere vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 17:12
avatar

Je to přesně tak, jak praví speciální agent Gibbs. Dát dohromady 51%. Krajská politika není tak ideologicky vyhrocená, jde o hospodaření s krajským rozpočtem, nikoliv tvorbu zákonů. Čili jde spíše o jednotlivé lidi, nežli stranické korouhve. I u nás vyhrál Babiš a to velmi výrazně. Podotýkám, že jsem volil Olina, jak jsem ostatně předeslal, neboť zůstávám přesvědčen, že kraj vedl dobře a bez větších skandálů. Nyní ovšem skončil druhý. *nevi*


doplněno 09.10.16 18:28:

Jak říká George Orwell skrze ideologa OBriena - moc není prostředkem, nýbrž cílem. Opojení mocí, mít možnost (o)hýbat osudy jiných. A zlatá vejce moci - tedy peníze - také nejsou k zahození. Jinak zcela souhlasím s prezidentem Zemanem, který má jako vždy pravdu, že ČSSD prohrála krajské volby kvůli svému počínání na vládní úrovni (euroservilita, útoky na Babiše), nikoliv krajskému (Hašek & Mrencová, atd.). *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amos
Datum: 09.10.16 18:12

Proc se podle vaseho mineni dere do politiky clovek jako Babiš? Prachy uz ma, zit si muze jak chce, tak na co si pridelava starosti? Touzi po vetsi moci, nebo se jednoduse nudi a bazi po zviditelneni jako nejakej ambiciozni exhibicionista? V kazdem pripade se to s nim aspon pohne nekam dal, ale kam az nikdo nevi, to se teprve ukaze *klik*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 18:34
avatar
Tady se rozchází teorie s praxí. Teorie hlásá krásnou myšlenku, že nažraný prase toho u plného koryta sežere až třikrát míň než hladový. Takže přeneseno na politiky by se mělo vyplatit volit spíš ty, co už si nakradli než ty co jsou ještě hladoví. Bohužel prasata chovám takže vím že to nejnažranější prase stejně ryje do ostatních u koryta rypákem aby mu neujídaly i kdyby samo už ani žrát nemohlo. Takže teorie pokulhává a pravda je taková že na nás v korytech zbyde prd ať volíme nenažraný nebo ty co už mají plný teřich.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 22:07

Babiš jasně prohlásil i v TV, že se už nemohl dívat na to, jak vládnoucí mafie rozkrádá státní rozpočet tak, že nejsou peníze na potřebné věci. Nyní se ukázalo, že ve státním rozpočtu je peněz jako sr...ek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 05:59

Nyní se ukázalo co?
Učitelé dostali konečně přidáno nejen práce? Zdravotní sestry už neutíkají do Německa? Doktoři už neslouží 36 hodin v kuse dvakrát týdně? Silnice a dálnice nejsou permanentně rozkopané? Nedělají se sbírky na dětské obědy? Nesbírají se víčka na operace nemocných dětí?
Tak to jsem si oddechnul ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 10.10.16 10:36

Jen se miliardy budou posílat zemím, co se u nich zasekli uprchlíci,aby nešli dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 19:18
avatar

Kdyby volby mohly něco změnit, už by je dávno zrušili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 09:37
avatar

- pokud bude existovat koaliční systém (nevím, jaká je správná terminologie) - nikdy volby nic nezmění a když - tak velice pomalu a se spoustou "vedlejších účinků". Ale přesto si myslím, že je nutné k volbám chodit, jinak se nezmění ani to málo.


doplněno 10.10.16 10:16:

cechacek

- to je vlastně fakt !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 10:03

Mám dojem, že je odhadem oprávněných 8 milionů voličů, k volbám přišlo asi 3 miliony, takže 5 milionům trubalínům je úplně jedno kdo vládne, bude vládnout, kdo slibuje, kdo machruje s dotacemi, kdo krade, prostě většina národa je spokojena. I když to částečně chápu, máme jednu z největších sítí supermarketů v Evropě, solidní průměrný plat okolo 27 tisíc, 30% kapitálu ovládají bratři z Německa, část Rusové, Ukrajinci, Slováci a.t.d., proto není zapotřebí chodit k volbám a něco měnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 10.10.16 10:43

Není divu při volbách do krajů, že je to lidem jedno. Pravice se spojí s levicí, levice s pravicí a to si navzájem před volbami nemůžou přijít na jméno. Vítěze odstaví na druhou kolej a jede se dál. Takže je to v podstatě lidem šumafuk kdo tam bude. U parlamentních voleb to je v procentech voličů srovnatelné, jako jiné země v Evropě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 10.10.16 12:16

Člověče, nerouhej se a nebuď marnotratný! Volby můžou změnit ledacos, jenom to nejde dost rychle (pro někoho). Je to ale jediná možnost, jak něco ovlivnit - kromě přímé návštěvy zastupitele v jeho úředních hodinách, naše právo. Volby si platíme z daní, k volbám se chodit MÁ. Nejít k volbám a pak láteřit v hospodě nebo někde na poměry je dost na nic. Ti, co by k volbám jít měli se dají znechutit a ti jiní toho pak využijí. Babiš se zdá být slovenský STBák. Jak to, že to málokdo vidí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 10.10.16 12:40

Teď v televizi, ANO s ODS koalice. Před dvěma dny jeden druhému nadával, kdo je větší zloděj. Děkuji, takové komedie se nemíním účastnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.10.16 15:41
avatar

Dobrý den, myslím, že toto (viz odkaz) byl také plivanec do tváře voličů - kdo to podepsal je snad všeobecně známo (a komu to dnes vadí při hodnocení obou pánů=?). Zdravím!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Opozi%C4%8Dn%C3%AD_smlouva

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 16:30
avatar

Například mně. Byla to velká chyba, ale zase ne tak zásadní, abych oba pány zatratil na věčné časy a nikdy jinak. Oba už své selhání téměř vyžehlili, ačkoliv Václav II. opět přihnojil nesmyslnou amnestií včetně využití abolice. To je tuze špatně. *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 10.10.16 19:22

Stačí se podívat na zprávy jak korytáři koalují a uvidiíte proč to je fraška. Naprosto bylo zbytečné k těmto volbám chodit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.10.16 06:07

Je horší koalice stran nebo "firma" bez programu?
Je horší traktorista Tonda, co krade naftu z traktoru nebo předseda, který ukradne celé JZD i s traktory, kravínem a bytovkami?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 11.10.16 15:12

Naprostý souhlas. KOMENTÁŘ: Volby nevolby – Alexander Tomský

Krajské volby nemají téměř žádný praktický význam. Krajů je na malou rozlohu republiky příliš mnoho (14), voličů dlouhodobě ubývá, k hlasovací urně přišel už jen každý třetí, a od té doby, co kvůli korupci ztratily samosprávy možnost hospodařit s dotačními financemi na regionální rozvoj, nemají téměř žádnou politickou moc. Poskytují jen prebendy klanům místních politiků, často nýmandů, kteří by si jinde vydělali méně anebo je na stará kolena přestala bavit lékařská či policejní profese.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 15:18
avatar

K volbám chodím od 18ti let a fraška to byla a bude vždycky. V Brně bylo k volbám přilepené referendum o nádraží, mám pocit, že zbytečně, rozhodnou jak se jim to bude hodit, přece ty lukrativní pozemky nekoupili zbytečně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 15:43
avatar

Referendum o nádraží.. no jestli opravdu v zadání byla otázka kterou slibovali, to bych rád viděl kdo ji pochopil na první přečtení. Jako by nemohli prostě napsat chcete stěhovat nádraží ano / ne. Takové zadání co proběhlo tiskem se nedá ani nijak rozumě reprodukovat. Banda co už dávno skoupila pozemky v nově navrhované lokaitě si asi nechává zadní vrátka. V případě že by snad zvítězil zdravý rozum a referendum dopadlo pro stávající polohu, podá banda protest, že otázka byla špatně formulovaná a referendum je třeba zopakovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.