Proc migruji?

Od: Datum: 08.10.16 22:59 odpovědí: 6 změna: 09.10.16 18:46
avatar
Dobry den,
proc obyvatele Vietnamu migruji k nam, do CR? Na nasem malem meste je jich spousta, jsou slusni, vstricni a pracoviti, ale zadneho neznam osobne natolik abych se ho zeptala proc se hromadne sestehovali sem.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 08.10.16 23:03
avatar

Pro penize.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 23:10

protože za minulého režimu bylo na vše zaklínadlo "nejsou lidi" a tak se sem dovezli Vietnamci. Po revoluci se jich tu většina zašprajcovala (falešné sňatky s čechy apod...) , protože se tu měli a mají 1000x líp než ve Vietnamu. Dnes tu mají už potomky, kteří si myslí, že jsou tu doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 07:09
avatar

Proč právě ČR? Je to kvůli mezivládní dohodě Československé Socialistické Republiky a Vietnamské Socialistické Republiky z 60s a 70s. Šlo o zvyšování kvalifikace Vietcongů, jak se můžete dočíst na Wikipedii. Jak už to u mezinárodní pomoci tohoto typu bývá, Vietcongové zůstali v hostitelské zemi, zanechali manuální práce a po plyšáku se pustili do praní špinavých peněz skrze různé podnikavecké aktivity. Ale to ať si Vietcongové vyřídí s Burešem. Odpovědí na vaši otázku je zmíněná mezivládní dohoda. Jinak v tom zdaleka nejsme sami. Mnohem více Vietcongů žije ve Francii jakožto původní koloniální velmoci, které Vietnam patřil a také v USA, zejména Kalifornii. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 18:46
avatar
Jedním z důvodů proč se k nám stěhují je i to že tam u nich se stále ještě oficiálně "buduje socialismus". I když popustili uzdu soukromému podnikání, politicky jsou furt ještě v područí komunistické strany. To že v Evropě patříme k jejich oblíbené destinaci vychází z toho, že se jich tu za komundírů vystřídalo tolik, že čtvrtina Vietnamu umí česky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 12:21
avatar

- zaplať pánbůh za Vietnamce ! - když už u nás musí někdo žít...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 09.10.16 12:36

My jsme měli Vietnamce na kolejích. To bylo kolem roku 1970. Studovali u nás VŠ. Byli milí a nebyly s nimi žádné problémy, až na ten smrad z ryb , když vařili ve společné v kuchyňce. Mnozí tu zůstali a zvali si příbuzné. Tam byla bída. Válkou zničená země.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.