Životní cíl - rodina - málo?

Od: Datum: 03.10.16 21:54 odpovědí: 14 změna: 04.10.16 17:13

Ahoj :)

Chtěl bych se zeptat jak se díváte na člověka jehož největším životním snem/"cílem" je mít milovanou manželku a krásné děti. Je to malý "cíl"? Měl by člověk chtít víc?

Mně je 24 let a partnerku momentálně nemám. Přemýšlel jsem však nad svým životem a nenašel jsem nic většího než právě toto co krátce popisuji nahoře. V okolí jsem se totiž setkal už i s názorem, že tohle je prostě taková samozřejmostkterá potká každého . Toto mi přijde jako takový divný přístup ...z čeho by se v životě měl radovat více než třeba se svatby se ženou svého života či z narození potomka?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 03.10.16 22:39

Cíl může být cesta takovým spokojeným životem. Ty tisíce zážitků s ženou a dětmi. S nimi pak vyvstanou další cíle. Jeden bude třeba hrát fotbal, druhý na kytaru. Děti budou něco studovat, a před nimi už jejich postupné cíle. A vy jako rodina se dáte třeba na cestování na kolech, chození po horách, rybaření, muziku, nebo pěstování na zahradě či chov něčeho. A každá taková společná či singl činnost má taky své cíle. Život je tím bohatší. Vy jste to asi taky tak myslel, jen oni to tak nepochopili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.16 22:46

Vůbec to není samozřejmost, ale to okolí, o kterém píšete, budou zřejmě ještě dost mladí lídé, kteří tohle teprve časem zjistí. Zeptejte se jich třeba za 10 let a uvidíte, kolika z nich to bude pořád připadat jako samozřejmost. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 09:07
avatar

- každej má takovej životní cíl, který ho naplňuje a na jakej má.

Někdo se touží stát velkým umělcem, mediální nebo sportovní celebritou, jiný ředitelem, politikem a dostat se do parlamentu, jiný zase touží být velkým generálem a někdo považuje za velkou čest zemřít za "vlast", atd, atd... Stačí si vybrat - člověk může chtít úplně všechno - co nakonec dokáže, záleží jen na jeho schopnostech, houževnatosti, píli - a taky trochu na "štěstí" - tj. na okolnostech.

Smyslem života jako takového, ovšem zůstává jenom to množení, vychování potomstva a smrt - můžete mít názory a touhy jaké chcete - skončíme nakonec všichni stejně. Takže - člověk by měl žít tak, aby si co nejvíc "užil" dle svých představ, schopností a možností (- a ublížil - pokud možno - co nejmenšímu množství svých bližních - za své bližní považuju samozřejmě i zvířata).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 04.10.16 09:45
avatar

Ahoj, jestli veřejné mínění tvrdí, že člověk by správně měl chtít víc, tak na to se neohlížejte. Váš životní cíl je pouze vaše věc, naslouchejte sám sobě a když to uslyšíte, tak se tím řiďte a teprve pak to bude to správné. Jestli nyní máte ten cíl, který popisujete, tak je to správně, je to dobrý cíl pro vás a ne třeba pro souseda. Pak můžete mít spoustu dalších, třeba malých cílů, ty přijdou, až pro ně bude ten správný čas. Malá rada je, neupínat se na svůj cíl přehnaně, občas si představit, jak by to bylo krásné, když se to splní, ale věnujte se i jiným věcem, zálibám, chvíli to pusttě z hlavy, pak to přijde samo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaarel
Datum: 04.10.16 09:50

dnes mate ze 100 snatku pres 60 rozvodu, zeny jsou nevyzpytatelne, pocitejte ze deti ktarym se venujete - az vyrostou zaridi si zivot podle sveho, + nema cenu si delat veke problemy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik87
Datum: 04.10.16 09:54

Chápu co říkáte, ale s těma rozvodama...to je jako kdybych si řekl, že denně umře v průměru tolik a tolik lidí na silnici a já budu zítra mezi nima ...ano, možná budu. Ale myslet na to? Hotová sebevražda.

Od: jmlc®
Datum: 04.10.16 09:55
avatar

Pro začátek je to cíl správný - až budete mít ženu a děti (krása je relativní), budete chtít mít spokojené děti i manželku, zajištěnou rodinu, ... k tomu budete řešit miliony potíží s dětmi, starostí s domem i vztahem. Jestli váš cíl bude stále stejný za 10, 20 let a budete se o něj snažit, může se vám poštěstit mít spokojené stáří.

A když ne, můžete si alespoň říct "já se opravdu snažil". - Jenže to je také mnohdy problém každého jedince, že se nedokáže nějak obětovat rodině či své lásce, chce mít svá práva, své koníčky, svůj klid - no a tím ztrácí vše, co měl původně za životní cíl.

A ano - někde prostě je smůla při výběru partnera ... i přes snahu se podařit nemusí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 09:55
avatar

neupínal bych se na jediné, když to nevyjde nebude pro vás taková rána jako vsadit vše na jednu kartu a pak se vám sesype život, když něco. Diverzifikace rizika by měla platit i ve smyslu života. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 10:08
avatar
Rodina by měla být na prvním místě, tady se nedá nic vytknout. Zajímalo by mne, co bys dělal s postiženým dítětem - to asi do Tvého "ideálu" moc nezapadá. Byla by to pořád milovaná rodina?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik87
Datum: 04.10.16 10:09

Pořád by to pro mě byla milovaná rodina.

Od: maky®
Datum: 04.10.16 11:01
avatar

Libore jestli se on bude již nyní zabývat představami o postiženém dítěti, může si ho do života "přitáhnout", síla myšlenky je neuvěřitelně silná...proč se ho na takové věci ptáš, odpovídáš otázkou...proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 15:53
avatar

Uz jako mala jsem mela sen a to mit toho nej chlapa, 2-3 deti, spokojenou a stastnou rodinu.. Vysnila jsem si pohadku a sla si za tim.. Hledala jsem jehlu v kupce sena a po spouste padu a vstani jsem nasla toho nej chlapa, deti nam vysly 2 a ma rodina je mi vsim na svete, takze i pohadky se deji..No, obcas litaly, litaji hromy blesky jak jsme oba temperamentni, ale mnohem casteji sviti slunce a pak se vsemu zasmejem..Moji brachove jsou ve vztazich ztrozkotanci, moje kamosky ziji naoko ve funkcnich vztazich, ale skutek utek..Souhlasim s Culdou, ze hodne zalezi taky na stesti zda vam preje, ale rika se, ze kdo udela vstricny krok, tak nebe ho podpori, alias kdo hleda, tak najde..Jak se tedy na to divam?Stejne jako vy..Prace a nic mi neni nad rodinu..


doplněno 04.10.16 15:58:

Nicmene ztoskotanec ve vztazich jsou dle meho pohledu, protoze jim na techto vecech nezalezelo nikdy, takze kazdek ma sen jinej a je to tak v poradku..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 17:10
avatar

"Měl by člověk chtít víc?"

Co by mohlo být víc než rodina? [Neznám nic, co by bylo víc než rodina.]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 17:13

Mít takový cíl rozhodně není málo, na kecy o rozvodech bych se vykašlala a i s postiženým dítětem se dá prožít často lepší život, než sám. Je mi před 50, jsem vdaná přes 30 let a teprve teď vidím jakousi ubohost některých lidí, kteří cíleně zůstali sami, případně měli schválně jen jedno dítě, protože to stačí, ne? Na stará kolena spousta lidí zjistí, že přátelé nejsou všechno, že kdyby energii věnovali rodině, tak by se jim to vrátilo. Manžel má v práci spolupracovníka, který se celý život chlubil, že se nebude otravovat a babou a děckama jako ostatní. Dnes má před důchodem, je to starý mrzout, dokonce si našel paní, která za ním dojíždí a víte, co ho nejvíc štve? Že po něm zbydou pozemky a další nemovitosti a on z toho nebude nic mít, protože už teď kvůli nemoci nic moc nemůže. Tomu říkám sobeckost na druhou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.