Co to semnou je?

Od: Datum: 02.10.16 08:53 odpovědí: 9 změna: 02.10.16 14:30

Dobrý den, potřebovala by sem poradit co vlastně dělat a co semnou vlastně je...

Posledních 9 měsíců bylo pro mě v mých 18 těžké. Prošla jsem si 2 těžkými rozchody, přišla jsem o jednu z nejlepších kamarádek a poslední 2 roky jsem ve společnosti celkem řešený člověk. Ano, hrozně "těžké" období. Jsem introvert a nemám ráda, když někdo řeší moje soukromí, které poslední 2 roky řešili a stále řeší všichni. Přes prázdniny jsem se tak nějak dala do kupy, začala jsem chodit na brigádu a vlastně prázdniny strávila jen prací. Letos maturuju a tak jsem čekala, že jako velký nervák budu v nervu už teď v září. K mému udivení se vše dařilo až to bylo divné kolik věcí vyšlo. Říkala jsem si, že je moc fajn, že jsem se přenesla přes svého posledního ex přítele a že i známky jsou zatím skvělé. Poslední týden však moje myšlenky směřují na něj a třešnička na dortu byla moje špatná známka z češtiny. Měli jsme napsat slohovku z témat co byli k maturitě. Já si vybrala vypravování, jelikož se mi to zdá nejlehčí. Strávila jsem nad ní 2 dny, a i když nejsem dokonalá, tak jsem počítala nejhůř s trojkou. K mému udivení jsem poprvé dostala čtyřku z obyčejné slohovky. Naprosto mě to srazilo a celý zbytek dne jsem kamarádkám neřekla ani slovo, což u mě není v jejich společnosti zvykem. Třetí den jsem zcela zničená a nemám do ničeho chuť. Završilo to dnešní ráno, kdy jsem se pohádala s otcem. Utekla jsem do pokoje a jen brečím. Absolutně nevím, co to semnou je a tak by mě zajímalo, co byste mi radili...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.16 09:06
Bud v pohode , mas jen obdobi , kdy se nedari. To ma kazdy a tohle jsou prkotiny. Synky neres , kazdy rozchod ti da moznost poznat novy objev a prozit snim neco noveho. Mas 18 a v zivote toho bude jeste hodne.
Od: maky®
Datum: 02.10.16 09:33

tamalo, žádná situace, ani špatná, ani dobrá, není napořád, vždy přijde nějaká změna, opravdu, bude líp, uvidíš. Jednou na své špatné období budeš vzpomínat s úsměvem, jsou to pro tebe do života takové zkoušky, dobré a zlé situace se stále střídají, to zlé se nám stává proto, abychom potom ocenili to dobré, co nám přijde do života.*slunce*

Od: nikc®
Datum: 02.10.16 09:36

Tamalo, ze slohovky si nic nedělej. Půjde ti to líp v jiné oblasti. Taky mi moc slohovky nešly. Co ti jde?

Datum: 02.10.16 11:03

Tamalo, nechci tě srážet. To vůbec, ale měla by ses zamyslet nad tím, co bude důležité za 3 roky, pro co se dnes hroutíš, nad čím fňukáš. Jsi dospělý člověk a už bys měla vědět, o čem život je. Pro co není vůůůbec důležité skládat se, hroutit, šílet! Neblbni! Už se nauč věci řešit, místo prožívání, litování, fňukání!*bum*Hodně rozumného uvažování ti přeje babka *placni*

Od: iveta*
Datum: 02.10.16 14:02

"babkazov"no nevím...v 18ti je sice člověk dospělý papírově,ale jinak bych řekla,že do skutečné dospělosti má ještě hodně daleko.A tvrdit,že ví o čem je život,je hooodně nadnesené.Co řešit na rozchodech?Ty se musí prožít a odžít.Například já jsem byla v 18ti ještě hrozné tele.Zlom přišel asi až tak ve dvaadvaceti a o rok později jsem už byla vdaná.Za další jsem měla syna. Všechno má svůj čas.;)

Datum: 02.10.16 11:22

Nezlob te se ale napsat, že jste v 18ti letech prošla dva těžké rozchody, to by musela být každá zralá žena po rozchodu 20ti letého manželství na prášky. Psát slohovku 2 dny? Pro začátek si zkuste přečíst nějaké "slohovky" na nettu abyste měla představu, jak má obyčejné vypravování vypadat, pak vypilujte gramatiku a máte vyhráno. Myslím, že vás tak trochu zaskočil obyčejný život, tak to prostě chodí, jednou je líp a jindy hůř, prostě si řekněte, že se z toho nepo...a příště bude líp.

Od: maky®
Datum: 02.10.16 11:47

tamalo, ještě bych ráda ´dodala, že i malý problém je problém a protože je každý člověk jiný, tak někdo hází problémy lehce za hlavu a někdo se z toho hroutí. Nic si nevyčítej a měj se ráda, to je základ.Nezlob se na sebe, že něco nezvádáš ;)

Od: iveta*
Datum: 02.10.16 14:11

Tamalo,zřejmě jste pilná studentka,zvyklá dostávat jen dobré známky,tak Vás čtyřka nemile překvapila.Věřte mi,že sloh v životě k ničemu potřebovat nebudete.Co se týká vztahů,to už je horší.Přijít o nejlepší kamarádku nebo přítele,je náročné v každém věku.Slzám se nebraňte,jsou potřeba,aby se dušičce ulevilo.Jinak souhlasím s tím,co napsali ostatní.To je ŽIVOT.Jednou je líp,jednou je hůř.Držte se,hlavu vzhůru!:)

Od: balzerka
Datum: 02.10.16 14:30

Jak je v jedné písni : Jednou jsi dole, jednou nahoře. Jsou horší věci. A jestli jste ve slohovce sekala takové chyby, jako semnou dohromady místo se mnou, nebo by sem chtěla místo chtěla bych poradit, tak to asi chce kouknout na pravopis.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.