Co to semnou je?

Od: Datum: 02.10.16 08:53 odpovědí: 9 změna: 02.10.16 14:30

Dobrý den, potřebovala by sem poradit co vlastně dělat a co semnou vlastně je...

Posledních 9 měsíců bylo pro mě v mých 18 těžké. Prošla jsem si 2 těžkými rozchody, přišla jsem o jednu z nejlepších kamarádek a poslední 2 roky jsem ve společnosti celkem řešený člověk. Ano, hrozně "těžké" období. Jsem introvert a nemám ráda, když někdo řeší moje soukromí, které poslední 2 roky řešili a stále řeší všichni. Přes prázdniny jsem se tak nějak dala do kupy, začala jsem chodit na brigádu a vlastně prázdniny strávila jen prací. Letos maturuju a tak jsem čekala, že jako velký nervák budu v nervu už teď v září. K mému udivení se vše dařilo až to bylo divné kolik věcí vyšlo. Říkala jsem si, že je moc fajn, že jsem se přenesla přes svého posledního ex přítele a že i známky jsou zatím skvělé. Poslední týden však moje myšlenky směřují na něj a třešnička na dortu byla moje špatná známka z češtiny. Měli jsme napsat slohovku z témat co byli k maturitě. Já si vybrala vypravování, jelikož se mi to zdá nejlehčí. Strávila jsem nad ní 2 dny, a i když nejsem dokonalá, tak jsem počítala nejhůř s trojkou. K mému udivení jsem poprvé dostala čtyřku z obyčejné slohovky. Naprosto mě to srazilo a celý zbytek dne jsem kamarádkám neřekla ani slovo, což u mě není v jejich společnosti zvykem. Třetí den jsem zcela zničená a nemám do ničeho chuť. Završilo to dnešní ráno, kdy jsem se pohádala s otcem. Utekla jsem do pokoje a jen brečím. Absolutně nevím, co to semnou je a tak by mě zajímalo, co byste mi radili...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.16 09:06
avatar
Bud v pohode , mas jen obdobi , kdy se nedari. To ma kazdy a tohle jsou prkotiny. Synky neres , kazdy rozchod ti da moznost poznat novy objev a prozit snim neco noveho. Mas 18 a v zivote toho bude jeste hodne.
Od: maky®
Datum: 02.10.16 09:33
avatar

tamalo, žádná situace, ani špatná, ani dobrá, není napořád, vždy přijde nějaká změna, opravdu, bude líp, uvidíš. Jednou na své špatné období budeš vzpomínat s úsměvem, jsou to pro tebe do života takové zkoušky, dobré a zlé situace se stále střídají, to zlé se nám stává proto, abychom potom ocenili to dobré, co nám přijde do života.*slunce*

Od: nikc®
Datum: 02.10.16 09:36

Tamalo, ze slohovky si nic nedělej. Půjde ti to líp v jiné oblasti. Taky mi moc slohovky nešly. Co ti jde?

Datum: 02.10.16 11:03
avatar

Tamalo, nechci tě srážet. To vůbec, ale měla by ses zamyslet nad tím, co bude důležité za 3 roky, pro co se dnes hroutíš, nad čím fňukáš. Jsi dospělý člověk a už bys měla vědět, o čem život je. Pro co není vůůůbec důležité skládat se, hroutit, šílet! Neblbni! Už se nauč věci řešit, místo prožívání, litování, fňukání!*bum*Hodně rozumného uvažování ti přeje babka *placni*

Od: iveta*
Datum: 02.10.16 14:02

"babkazov"no nevím...v 18ti je sice člověk dospělý papírově,ale jinak bych řekla,že do skutečné dospělosti má ještě hodně daleko.A tvrdit,že ví o čem je život,je hooodně nadnesené.Co řešit na rozchodech?Ty se musí prožít a odžít.Například já jsem byla v 18ti ještě hrozné tele.Zlom přišel asi až tak ve dvaadvaceti a o rok později jsem už byla vdaná.Za další jsem měla syna. Všechno má svůj čas.;)

Datum: 02.10.16 11:22
avatar

Nezlob te se ale napsat, že jste v 18ti letech prošla dva těžké rozchody, to by musela být každá zralá žena po rozchodu 20ti letého manželství na prášky. Psát slohovku 2 dny? Pro začátek si zkuste přečíst nějaké "slohovky" na nettu abyste měla představu, jak má obyčejné vypravování vypadat, pak vypilujte gramatiku a máte vyhráno. Myslím, že vás tak trochu zaskočil obyčejný život, tak to prostě chodí, jednou je líp a jindy hůř, prostě si řekněte, že se z toho nepo...a příště bude líp.

Od: maky®
Datum: 02.10.16 11:47
avatar

tamalo, ještě bych ráda ´dodala, že i malý problém je problém a protože je každý člověk jiný, tak někdo hází problémy lehce za hlavu a někdo se z toho hroutí. Nic si nevyčítej a měj se ráda, to je základ.Nezlob se na sebe, že něco nezvádáš ;)

Od: iveta*
Datum: 02.10.16 14:11

Tamalo,zřejmě jste pilná studentka,zvyklá dostávat jen dobré známky,tak Vás čtyřka nemile překvapila.Věřte mi,že sloh v životě k ničemu potřebovat nebudete.Co se týká vztahů,to už je horší.Přijít o nejlepší kamarádku nebo přítele,je náročné v každém věku.Slzám se nebraňte,jsou potřeba,aby se dušičce ulevilo.Jinak souhlasím s tím,co napsali ostatní.To je ŽIVOT.Jednou je líp,jednou je hůř.Držte se,hlavu vzhůru!:)

Od: balzerka
Datum: 02.10.16 14:30

Jak je v jedné písni : Jednou jsi dole, jednou nahoře. Jsou horší věci. A jestli jste ve slohovce sekala takové chyby, jako semnou dohromady místo se mnou, nebo by sem chtěla místo chtěla bych poradit, tak to asi chce kouknout na pravopis.

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.