Co s životem?

Od: Datum: 28.09.16 21:16 odpovědí: 22 změna: 11.10.16 13:15

Dobrý večer,

nikdy bych neřekl, že tohle někdy vživotě vyslovím, ale bohužel.

Jsem čerstvý třicátník a myslím, že jsem psychicky na dně. Někdy si říkám, že smrt musí být lepší. Pracuji v celkem známé firmě na vyšším postu, plat 45tis. Před pěti lety jsem si s přítelkyní postavil menší nízkoenergetický domeček. Nicméně s přítelkyní jsme se chtěli vzít po třech letech soužití, chtěli jsme děti, ale nějak si to rozmyslela a rozešli jsme se před dvěma lety, odešla zpátky k rodičům. Teď jsem tu sám, veškerá moje rodina bydlí v Rusku včetně rodičů. Mám pocit úzkosti, rok, přežívám. Když to začlo, snažil jsem se být více ve společnosti, chodil s přáteli na večírky, do posilovny, trávil o mnoho víc času v něčí blízkosti. Jenže i při těchto aktivitách jsem měl stále pocit úzkosti, bezmoci, smutku. Nic mě nedokáže povzbudit, potěšit. Věci, které jsem dělal rád mě najednou nezajímají, nic mě už nenaplňuje. Dobrou kamarádku jsem letos v létě pozval do Řecka na dovolenou, stále mě ale vevnitř něco tahalo k zemi, z těch pocitů mi buší každý den srdce, že ho mám až v hlavě. Jel jsem na nějaký čas zpátky za rodinou, ale nic se nezměnilo. Taky jsem začal pomáhat lidem v okolí, o kterých jsem věděl, že jsou na tom finančně špatně. Taky jsem pomohl jednomu bezdomovci, který mě každý den žádal o nějaké jídlo, které jsem mu kupoval, postavit se na nohy, na chvíli jsem měl radost alespoň z tohoto, zařídil jsem mu byt a práci si našel sám, za pár měsíců se ale stejně vrátil do svých starých kolejí, strašně se mi omlouval a děkoval, ale asi už byl navyklý a těžko se potom něco dává zpátky. Nejsem ten typ člověka, který by si na vše stěžoval, ale nějak to na mne padlo, tak se omlouvám. Každý den si říkám, když už ten den skončí a začne zítřek, je to kolotoč, každý den pořád dokola. V práci se už ani s nikým moc nebavím, když se to netýče práce, nemám totiž slov ani chuť se s někým bavit. Ženy mě přestaly úplně zajímat, chlapské choutky naprosto necítím, když o mě nějaká žena měla zájem, ani jsem se neohlížel a se slušností odmítl. Každou chvíli se dívám na hodinky, kdy už konečně bude další a další hodina navíc, nevím proč, ale jako bych za něčím spěchal. S přáteli jsem se stýkat přestal, protože s nimi moje stavy úzkosti byly ještě horší, ale přetvařoval jsem se. Uvažoval jsem o odborné pomoci, ale pořád to odkládám a nemám chuť něco řešit. Já se ještě jednou moc omlouvám, že obtěžuji těmito svými problémy. Potřeboval bych pomoc, cítím to, ale taky vím, že pomoc odmítnu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.16 21:20
avatar

neotálej a vyhledej dobrého psychiatra oni umí pomoct,neber to jako výsměch ale jako dobrou radu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 20:58

Milý ruský příteli,tento problémek jsem řeíl po vradě Kennedyho v roce 1963..Koukni se na pár filmu..Třeba The Shift,nebo Ná domov,Po deti,Neumírej,dokud mi neřekne,kam jde..Jde to vyhrabat..Něco na youtube,něco na Ulo to..To Ti dodá apetit na dalí ivot v pohodě..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 21:31
avatar

"Je nám oběma 22 let ..."
"..., je mi 24 let."
"... je ji 24 a me 20."

"Jsem čerstvý třicátník ... " - co mi tady sakra nehraje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 29.09.16 00:25

Možná se ptal za jiné. Dělám to taky, že někomu slíbím, že se zeptám na poradně...Každopádně to bude asi podzimní depka a nejlépe k psychiatrovi. Na Rusa čeština výborná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vikki
Datum: 28.09.16 21:41

dobrý večer, Alexei,

asi jste ztratil smysl života. Chybí vám láska a opravdové přátelství. Chápu vás, také něco o tom vím. Myslím, že dobrý psychoterapeut by vám pomohl nejlépe. Podle toho, co píšete, nemyslím, že byste se z té deprese uměl dostal sám.

Přeji vám hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 28.09.16 22:27
avatar

Docela jasný popis deprese, začala bych psychologem, psychoterapeutem, možná psychiatrem.. Co rovnou zkusit ústavní léčbu, kamarád odtamtud přišel jako vyměněný a nabitý..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvilda
Datum: 28.09.16 22:35

Na to, že máte veškerou rodinu v Rusku a je předpoklad, že jste také Rus, máte velmi výbornou češtinu... Takže nyní prosím napište tu pohádku o Mrazíkovi. Jinak vám nevěřím ani slovo, že je pravda, co jste tu napsal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 00:32
avatar

jedině psychiatr - ten může napsat léky, psycholog je celkem na nic. A jakmile léky zaberou, zapracovat na sobě už musíte sám - tam už by ten psycholog pomoci taky mohl.


doplněno 29.09.16 09:37:

zápal plic, nebo zlomenou nohu nejdřív musíte vyléčit příslušnými léky - teprve pak lze úspěšně rehabilitovat .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 07:16
avatar

Mám přesně opačný názor. Psychiatr je lékař, co léčí duševní choroby. Tohle není nemoc, tohle jsou jen "zpřeházené šňůry na prádlo". Dobrý psychoterapeut by dal tazatele dohromady (ale takový, co používá nějaké terapeutické metody, ne že si s klientem jen povídá). Cpát do sebe "prášky" v tomto případě nic neřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akym®
Datum: 29.09.16 05:12

Otevři http://www.etf.cuni.cz/~rovnanim/bible/k/J1.php Nový zákon, třeba Janovo evangelium.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 06:21
avatar

Nemyslím to ve zlém, ale ani já tomu příběhu nějak nevěřím. Čeština jako od středoškolského profesora. Pokud je člověk Rus, určitě by se nějaké chybky vloudily. Ledaže byste tady žil od narození. Ovšem, když máte celou rodinu a příbuzné v Rusku, tak to asi také pravda nebude. Myslím si, že nás šulíte.

Vraťte se do Ruska. Máte tam rodinu, příbuzné, své kořeny. Tady jste sám. Jistě budou rádi, peníze jste si tady vydělal, tak jim pomůžete. Na co cizímu bezdomovci, když můžete pomoci své rodině? Bližší košile než kabát. Jste tady vlastně cizinec, přesto tu nejste spokojen, máte splíny. Jediné řešení je hybaj domů.

Když budete žít doma, mezi svými, ony Vás ty deprese časem přejdou. A jistě se najde i nějaká hodná Nastěnka, kterou pojmete za ženu. A zazvonil zvonec...Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 07:54

Troll

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 08:32
avatar
Привет, парень Алексей. Я даю тебе совет - и бесплатно - читай книгу Обломов. Юмор, широкая славянская душа, обучение...ты будеш удовлетворен. *slunce*
doplněno 29.09.16 09:11:

Pro babku z Ocelového města: Může bolet, ale musí se s tím vyrovnat. Zapěje dumky, zalije hrdlo kvasem a zaleze do bani. Mimochodem, s uživatelem "akym" výše nemám nic společného. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 08:46
avatar

Venkovane, ale vy zapomínáte, jak strašně může bolet široká ruská duše! *hej*


doplněno 29.09.16 09:13:

Jojo, je to tak. *jasne*


doplněno 29.09.16 09:35:

Culdo, proč zobecňujete? Kdo se posmívá Rusům, zvláště těm, kteří získávají prestiž? Kdo se ptá? Rusové nebo mužský? Komu odpovídáme? Rusům nebo mužskému?! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 09:17
avatar

- já bych se Rusům moc neposmívala - začínají ve světě zase získávat prestiž, kterou si zaslouží, protože je to houževnatej a statečnej národ. Třeba jednou zase "spasí" svět - (pokud ho tedy dříve společnými silami nezničíme).


doplněno 29.09.16 09:30:

akym

- než bych se tím textem prokousala- tak bych taky skončila v blázinci ! - Navíc - bible v ničem neradí, jen přikazuje a vyhrožuje !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 10:54
avatar

Víte co...mně se tuze nelíbí, kterak velké množství našinců včetně uživatele bena s chutí kritizuje Rusy...nikoliv Sověty nebo ruské komunisty, ale Rusy jako takové. To je ovšem podotek Off Topic. *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luuu
Datum: 01.10.16 12:55

To je povaha (některých) čechů nadávat na všechno a nejvíc na jiné národnosti. To není kritika jen vůči Rusům. Češi si dokážou najít na každém národu něco proč ho nenávidět.

Ukrajinci, berou nám práci. Němci , můžou za II. světovou, němčina je hnusná. Rusáci,okupanti. Nesnášenlivost vůči Polákům protože proto. Slováci, mluvěj na území ČR slovensky a lezou na česká fora a tam píšou slovensky. Vietnamci, Američané, ...

Tohle nemá cenu řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 09:46
avatar

Nudící se troll.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.10.16 12:47
avatar

Souhlas s Tifany a Andy. A to s tím bezdomovcem kterému zařídil byt, tak to už je dokonce i "přes čáru". Zřejmě pisatel neví co to obnáší doopravdy. Byt musel teda najít, zaplatit nájem a kauci ve výši minimálně tří nájmů a k tomu samotné zařízení bytu. Na to by mu měsíční příjem 45 tisíc teda nestačil, když z něho musí v prvé řadě platit své náklady. Bezdomovec zvyklý ulici, tudíž řádně zanedbaný, uháněl a sám si bleskurychle našel práci, protože na někoho tak výtečného dlouho čekali.

Trochu bujnější fantazie, ale chce to "pilovat", ještě to není to pravé ořechové. "Poudka" vzbuzuje podezření nepravděpodobnosti...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 07.10.16 19:27

Píše, že mu zařídíl byt, né koupil. Možná vyřídil nějaké sociální bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 12:07
avatar

Zařídit byt neznamená nutně koupit, ale pronajmout. Platí se minimálně tři nájmy najednou a dopředu. Není to zrovna za hubičku i kdyby bylo nájemné 6.000Kč. krát tři, je 18.000Kč. teď zařízení, postel a tak dál, a pak poplatky. takže minimální jednorázový výdaj je kolem pětadvaceti tisíc. Pro úplně neznámého bezdomovce *sok* který byl v té době bez práce, tu si prý "sehnal" až poté, takže byl naprosto bez prostředků postarat se o minimální lidské potřeby jako je třeba jenom jídlo. A mimochodem, sociální bydlení není zdarma a rozhodně není lehké něco takového najít a netrvá to pár dní. O tyto byty je totiž největší zájem a přednost mají matky s dětmi a ne nějaký přiopilý bezdomovec, "vylovený" u supermarketu. Je to celé za vasy přitažené, ale když chcete věřit, je to Vaše věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaarel
Datum: 11.10.16 13:15

chce to najit si nejakeho konicka a rizikovym vecem se vyhnout urcit si nejaky plan a davat si bacha na nenezpecny veci zdravi k.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.