Ulice názor na scénář - Jáchym atd

Od: Datum: 26.09.16 20:22 odpovědí: 18 změna: 01.10.16 12:30
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.16 22:04
avatar

Myslím, že na svou dobu v Československu docela dobré album. A když to slyším s odstupem času, taky to není nejhorší, i když musím uznat, jsem možná ovlivněn tím, že jsem to poslouchal jako mladej )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 26.09.16 23:38
No zas tak staré to není. Klucí z kapely Rosie vydali tohle album až na podzim roku 2013. Křest měla tahle placka s 11ti songama tuším 16.11. v klubu Šantán ve Slaném.
Kvalitu nehodnotím, ale určitě si diváky na jejich koncertech najdou, i když už s nimi nezpívá Lůca.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 20:55
avatar

Kámo, i když teď vidím, že řeč je o něčem jiném, musím přiznat, že jsem měl na mysli jiné hudební uskupení v době, kdy jsem byl mladej, a to je poměrně dlouho... )


Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 27.09.16 21:04
Jo, Olympic taky znám, ale neseděla mi v souvislosti s ním otázka. Olympic už přeci dlouho každý zná, teda kromě Liduš, lidi to poslouchaj už kolikátou dekádu. Je prostě léty prověřenej,tak ten dotaz nemohl být o něm.
Teď s údivem koukám, že existuje skupina jedinců, kteří tráví denně čas sledováním nějakého nekonečného seroše. Asi nolifeři, co potřebují svoji denní šlehu reklam a product placementu, nebo nevím. Já na něco takového čas nemám.
(Liduš promine? )
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 23:11
avatar

Inu, proč ne. Ale tohle má trochu větší ráz...


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 19:51
avatar

Jo, souhlas

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 07:19

:-D

Myslím, že tazatelka se ptala na "nekonečný seriál" z produkce TV Nova...

Za sebe mohu říct, že nevím... už je to opravdu velmi velmi dlouho, co jsem nějaký díl viděl a nikdy jsem to nijak nesledoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 11:46

Pokud se jedná o tu Ulici na Nově k večeru, tak tím, jak jsem uviděla tu upoutávku, jak tam ten kretén vyhrožuje s pistolí, tak tím u mě skončili! Naprosté míchání žánrů, už nevědí kudy kam a každé uprdnutí scénáristy se ihned realizuje... Škoda, zrovna jsem se na to chtěla dívat, protože je brzy tma a na zahradě sucho a stejně se nedá nic dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 12:51
avatar

Jojo, horší ochotnický výkon jsem snad neviděla...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 08:22
avatar

Dajka, takže několika vteřinová upoutávka, vytržená z kontextu!? To vám stačí k tomu, abyste plivla? Hmhmhm, podivné! *sok* Byl to dobrý díl. Věřila jsem, bála jsem se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 14:20

Do Ulice se zcela logicky promítají všechna témata, která jsou – více či méně – aktuální v našem běžném životě. Zdraví a nemoci, láska, nevěra, nemanželské děti, škola, móda, drogy, výchova dětí, neúplné rodiny, komunální politika, intriky, studentský život, podnikání, víra, závist a nenávist, drby, alkoholismus a spousta dalšího, ale především vztahy v rodině.

Možná je to tu vše jen víc nahuštěné. I když kdo ví...

Proto mám tento seriál ráda a dívám se na něj pravidelně.

Trošku násilně někdy působí product placement, ale chápu, že z něj výrobcům seriálu plynou nemalé finance.

A nebýt reklamních bloků, které vždy na dlouhé minuty dvakrát přeruší děj, sledovala bych Ulici v televizi. Takto si jednotlivé díly stahuji z netu a můžu si pak jejich sledování vychutnat bez reklam.

No a kauza Jáchym? Vždyť je to zase jen jedno z témat, kterými žijeme my nebo lidi z okolí. Rozvod, spor o dítě, naschvály. No a o tom, že někomu z bezvýchodnosti "rupne v bedně", taky občas můžeme číst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 17:13
avatar

Alileta, mluvíte mi z duše. Je to přesně tak, jak to říkáte. *palec**palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 17:05
avatar

Kapelu neznám a sledování seriálu Ulice mě nějak obešlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 10:08
avatar

alileta - to vyjádřila dobře - normální seriál o běžných tématech kolem nás. Proč bych se mu měla vysmívat? Navíc myslím, že je herecky docela dobře obsazený - a neštítí se ho ani současné herecké "hvězdy" .

A zřejmě má dobrou sledovanost, jinak by ho tvůrci "netvořili". Nebo myslíte, že by běžná populace raději sledovala filosofické rozpravy o smyslu života, nebo teorii relativity?

Je fakt, že někdy je scénář trochu naivní a problém "přitažený" za vlasy, jako třeba příběh osudové zamilovanosti jedné postavy do faráře. Takhle "prdle" se snad nikdo normální nechová - ledaže by šlo o záměrné zdůraznění morální stránky onoho problému. Ostatně - toto téma je častým námětem i pro uznávanou světovou literaturu.

A pokud jde o postavu Jáchyma - nevídáme snad kolem sebe časté příklady zhůvěřilého odnímání dětí rodičům sociálkami a přiblblými soudci - kterých nějak moc přibývá - (nevybavuju si hned konkrétní kauzy) - člověku až běhá mráz po zádech !

Myslím, že je dobře, že se tato aktuální témata dostávají do povědomí širší veřejnosti - stejně jako dnes v žádném "řádném" uměleckém díle nesmí chybět téma statečnosti běžných lidí za totalismu.

Rozhodně je tento, řekla bych rodinný seriál, o několik levlů lepší, nežli třeba Výměna manželek, nebo Prostřeno, nebo Vyvolení atp... Na to se tedy opravdu nemohu přinutit koukat, i kdyby nikde nic jiného neběželo ! Já osobně mám ráda dokumentární pořady, horory a akční filmy - ale v poslední době se mi docela líbí "Ohnivý kuře" - pokud se to zase nějak "nezvrhne".

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 29.09.16 23:52
avatar

- ostatně v poslední době mám dojem, že ať přepnu, kam chci - všude je nějaký pořad o vaření, pečení - každej kdo umí zapnout sporák, má svůj pořad !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 00:13
avatar
Ulici sleduji okrajově. Přestože je to nekonečný seriál, na rozdíl od "růžovky" se k němu pořád vracím. I když mi vše nesedne, nehaním. Situaci s Jáchymem jsem záměrně propásla ( lituji, že jsem nepropásla i faráře :) ) Ale jak říkám, stejně se k ní zase vrátím...a když mi něco unikne, poreferuje mamina ;) Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 07:51
avatar

Culdo, zapomněla jste na detektivky. Jeden jediný večer jsem si pomyslela, že bych ráda něco, v čem nebude vražda a krev a geniální vyšetřování. Nenašla jsem vůbec nikde. I na 2. dokument o Hitlertovi! *plac**zed*

Ale včera, "Ten, kdo stojí v koutě", ten byl skvělý! Ale musím říci, že i bez vraždy, se mnou zatřásl úplně nejvíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: candy
Datum: 01.10.16 12:30

Scénáristé se asi snaží, aby měli co jíst a kde bydlet ale je to neustále se opakující klišé a to samé dokola. Což není největší problém, největší problém je všude samá reklama, kterou dávají do scénářu tak, že to je smíchu nebo hůř trapné. Téma nevěra se tam otočilo asi už v každém páru, škoda, že je nezaplatil nějaký vztahový poradce, pak by všichni chodili k němu. :D Dříve to býval dobrý seriál ale teď je to propadák. Rozhovory trapné a k tomu ta reklama. Divim se že do toho ti herci jdou. Často se stydim za ně, když tam v rozhodoru propagují tohle a tamto. To se ten serial fakt vyplatí točit?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.