Taky vás někdy vyčerpává kontakt s lidmi?

Od: Datum: 25.09.16 16:40 odpovědí: 17 změna: 27.09.16 19:39

Chci se zeptat,jestli je na tom někdo podobně.20 let jsem pracovala s lidmi,jako zdravotník.Nyní jsem v částečném inv.důchodu doma.Lidi jsem měla a mám ráda.Tím spíš,jak jsem doma sama,jsem vděčná za každou návštěvu.Najednou mě ale komunikace s lidmi začala vyčerpávat.Vydržím tak hodinku,maximálně dvě a začnu být hrozně unavená,až vyčerpaná.Tak nevím,jestli jsem vyhořelá a už nemám trpělivost naslouchat nebo jsem si jen zvykla na ten klid a samotu a mám potíže se pak koncentrovat.Znáte to někdo?Jsem z toho smutná.:(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.16 17:15

Však ta hodinka, dvě, úplně stačí. Mám to tak, jako vy, když někdo příjde ke mně domů. Když já jsem na návštěvě, tak taky po hodince začnu být netrpělivá a směřuji k domovu. Ale venku, když jdu s psinečkou, se zastavím na chvilku s mnoha lidmi a klidně ty dvě hoďky jsou pryč. ;) Možná, že to bude i tím, že za tu hoďku všichni povykládáme, co je nového, pochválíme kafe a buchtu, ale pak příjde na pořad, jak je všecko drahé a jak je všecko špatně a jak Oni "zase" něco "vymysleli". A u toho já už nemusím být. :-D

Od: iveta*
Datum: 25.09.16 18:14

babkazov,děkuji za odpově´d...víte,teď mi to došlo*jasne*,že většina mých známých je tak trochu negativních a i si v tom někteří libují.Možná mám málo pozitivních podnětů a málo se směju,neboť jsem od přírody spíš pozitivní člověk.Tak možná to bude tím.*nevi*

Od: maky®
Datum: 25.09.16 22:58

iveto kolikrát ani ten člověk není negativní, ale prostě je vyšŤavený a když s ním mluvíš, on ani neví, že si od tebe stahuje energii. Se mi jednou stalo, že přilítla vnučka a jak mi honem vyprávěla, já cítila jak slábnu a slábnu, že si snad budu muset sednout, ale pak jsem si to uvědomila...;)

Datum: 25.09.16 20:46

Většinou jsou lidé nevědomí a potřebují se energeticky dobít u jiných lidí..Samozřejmě je možné to nahradit procházkou v pěkné přírodě...Většina manželských rozepří je z toho,že jeden druhému krade energii a tím ho oslabuje..Hraje v tom velkou roli EGO..Kdo to rozezná,harmonizuje vztahy nejen doma,ale i venku mezi lidmi,nebot je chráněn.

Datum: 25.09.16 18:30

Vyčerpávají, ale jenom někteří, říká se jim energetičtí upíři, takže jak to zjistím, okamžitě si energii začnu doplnovat.

Datum: 25.09.16 19:30

A jak si tu energii doplňujete?*nevi*

Datum: 25.09.16 21:04

Já se (když potřebuji dobít baterky) celé odpoledne mazlím se psem, jdu s ním ven a těším se z jeho dovádění, a domů se vracím jako znovuzrozená.

Datum: 25.09.16 22:36

iveto požádám o ni, mám Reiki.

Datum: 25.09.16 19:16

Také jsem měla zaměstnání kde jsem musela být v kontaktu s lidmi. Někdy jsem byla tak vyčerpaná, že jsem toužila po tom být tím mnichem co bydlí v nějaké skalní ďouře úplně sám a v klidu si tam žvejká kořínky a na ohýnku peče co kde v lese vyšťourá, kouká do nebe a poslouchá švitoření ptáčků. Hlavně žádné lidi. No a dočkala jsem se. Teď jsem v důchodu už deset let a hezky jsem se odřízla od společnosti hmatatelné. Mám tuhle virtuální a to mi naprosto vyhovuje. Jdu sem pouze když se mi chce, zůstanu tak dlouho jak se mi chce. Po lidech stále netoužím. Mám sice známé a i přátele, ale ti mne znají a znají mé vrtochy. Tak nejsou vůbec překvapení, když mi zavolají a já jim řeknu, že na ně nemám náladu ;). Hodinu mluvit s člověkem, který by mne vyčerpával, tak to bych nezvládla. Nebo jenom jednou bych to vydržela z nějaké nutnosti, ale víc bych ho vidět nechtěla a to bych mu dala najevo než by odešel, aby se příště neobtěžoval.

Takže to znám a smutná z toho nejsem ani náhodou. Ale třeba jste jiná a kontakt s lidmi Vám vlastně chybí. Píšete, že máte ráda lidi. Já je mám ráda také, ale jenom ty co neznám...

Ta poslední věta je napsána v určité nadsázce, to jistě chápete. Ale je to asi tak, že prostě vystačím s tím co už znám a mám a rozhodně nemám potřebu anebo touhu po seznamování se s novými lidmi.

Datum: 26.09.16 12:28

Mám to podobně jako @suzymon, akorát jsem z derviše "povýšila" na strážce majáku na neobydleném ostrově. Jak lidi nemusím, tak nějakého menšího komfortu se kvůli tomu nevzdám. Stejně většina těch, s kterými bych se ráda sešla, je už na druhém břehu řeky Styx a najít někoho s pozitivním myšlením je téměř nemožné. Tak to ani nezkouším, ale sama se sebou ( a s kocourkem ) se vůbec nenudím :)

Od: lgna
Datum: 25.09.16 19:43
myslim ze je to prirozene po tolika letech prace s lidmi.ja letos po 20 letech zmenila praci prave proto, ze uz jsem byla z lidi vycerpana.a to i presto ze mam lidi rada a neumela bych byt sama...ale asi ne kazdy to vydrzi cely zivot) a takove ty pijavice s klidem poslete do haje a pustte je z hlavy.oni se rychle prisaji nekde jinde...a svuj cas venujte jen lidem, kteri za to stoji)
Datum: 25.09.16 21:23

Mám ráda lidi,se kterými si mám co říct,,ale jako ženské si vždy něco najdeme,,Ale na zahradě nesnesu nikoho.Buď pracuji ,nebo relaxuji.Mám psa a ten mi plně zaplňuje "samotu",,,,,myslím na zahradě,,Ale mám známé,se kterými si volám i hodinu a máme pořád --vždy se něco vymyslí.

Datum: 27.09.16 08:47

- já myslím, že to je celkem normální - nemusí být každý tzv. "povídací".

Starší lidé - hlavně ženy, si většinou sice rády povídají "u kafíčka" - ale tyto rozhovory se pak nakonec stočí na nemoci, vnoučata, zahrádku, vaření atd... a koho to má pořád bavit ! Tím chci říct, že je každý člověk jiný - někteří si rádi povídají o všem možném - jiní ne - a nemusí být nutně hned vyhořelí - prostě mají svůj svět a svůj životní rytmus. V mládí je to holt zase jinak - to Vás baví každá blbost.

doplněno 27.09.16 17:16:

- babkazov

- to sice jo - máte pravdu - ale za mlada člověka holt baví i ty slaboduché "pindy".

Alespoň já to tak mám - sice si s lidmi umím (snad) povídat - ale dlouho mne to nebaví. Ale mne nebaví ani koukat na různé reality šou ze života, nebo tzv. "životní" moudra v TV - každý to opravdu má jinak - a je mi jedno, jestli mne někdo vysává, nebo nabíjí - ale myslím, že opravdu "nabít" dokáže člověka kontakt se zvířaty.

Datum: 27.09.16 10:27

Marcelko, máte pravdu. Ale zase z druhé strany, myslíte si, že si mladé ženy povídají na téma filozofického Seneky nebo řeší něco opravdu velikého? Nene, mají stejné slaboduché pindy jako jejich babičky. :)

Datum: 27.09.16 10:45

Vřelé díky za takovou otázku! Já to mám zrovna tak a čím jsem starší, tím je to horší. Každou chvíli sem píšu - rychle - jsem doma s postiženým synem a za těch 30 let toho mám plné zuby, sousedi na nic...No, k věci. Já jsem si také všimla, že po některých návštěvách jsem úplně zničená, tak jsem si toho začala všímat. Někteří lidi, myslím si, že i já, přehnaně reagují na energie ostaních lidí - ti je prostě vycucnou a pokud se člověk neumí bránit, tak mu je i fyzicky špatně. Mně se nedávno stalo, že jsem šla do Kauflandu, víceméně jsem prchla z baráku, protože manžel byl doma se synem a vedle soused zase dělal rambajs, tak si to tam projíždím, ani jsem nic nechtěla a ejhle - jedna paní od nás, která tam chodí na brigádu mimo zaměstnání, protože má manžela v invalidním důchodě a potřebují peníze. No, paní je celkem fajn, tak jsem se s ní zastavila a ona mlela, mlela...nemohla jsem se jií zbavit. Výsledek byl, že jsem přišla úplně vyplivlá, večer mi bylo blbě a pak jsem dokonce zvracela...Nebylo to poprvé, ale tady u mě vidíte extrémní případ nesnášenlivosti. Kdysi jsem to říkala doktorovi a ten mi na to řekl, že jsem moc citlivá a že je to vrozené a bude se tp léty zhoršovat. No to mám teda radost.

Datum: 27.09.16 12:13

Dajko, jasně, ona mlela a mlela, vy jste slábla a slábla a ona od vás odcházela pěkně svěží, no pěkně si od vás stáhla energii a hezky pookřála na rozdíl od vás. To nemůžete takto nechat, již předem si představujte kolem sebe chomáč bílé husté mlhy, můžete ve své fantazii udělat více vrstev a více barev, každá chrání před něčím, ale stačí ta bílá.

Datum: 27.09.16 19:39

"dajka"to jste mě tedy moc nepotěšila,obrazně řečeno.:(Alespoň vím,čím to je.Už jsem se chystala jít k doktorovi,aby mě někam poslal.A že to bude ještě horší,si už neumím ani představit.Šťastní ti,co to neznají!

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.