Hladina cholesterolu

Od: Datum: 23.09.16 19:01 odpovědí: 14 změna: 26.09.16 15:56

Byl jsem na rozboru krve na všechno,je mi 63 let,HDL 0,76, LDL 3.39 MÁM TO ZVÝRAZNĚNÉ.Máte někdo zkušenosti,jak to dát do pořádku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 20:16

Není to tak hrozné... mnozí by Vám záviděli.

s tím rozborem půjdete ke svému lékaři a ten ví určitě, jak to dát do pořádku. Zná také Váš celkový zdravotní stav.

Nám by nepomohla ani křišťálová koule...

Datum: 24.09.16 10:42

Právě,že mi nic neřekla.Dostal jsem to na vyžádání v tištěné podobě.Krev jsem si také nechal vzít na vlastní žádost-jednou za dva roky je to placené zdr.pojištovnou.Nevím tedy,proč mám zvýrazněné hodnoty LDL 0.76 .?

Datum: 23.09.16 20:30

Tady si přečtěte http://www.vitalia.cz/clanky/hodny-a-zly-cholesterol/ omezte tučné, smažené, atd., více pohybu, promluvte si s ošetřujícím lékařem, doporučí, co je vhodné.

doplněno 23.09.16 20:57:

*zed* To se tedy paní Margaretě Ilipulosové moc nepovedlo :-D

Ale já to sem dala hlavně kvůli těm hodnotám, pokud se podaří snížit trochu ten špatný cholesterol, tak to bude v pohodě. Já užívám Pharmtinu a mám momentálně ten "špatný" okolo 2,5.

Ale lékař rozhodne, co dál. myslím, že tyhle hodnoty jsou celkem dobré, že to spraví jen úprava jídelníčku.

Od: uska®
Datum: 23.09.16 20:48

Z uvedeného odkazu vybírám

K účinnosti při snižování hladiny cholesterolu doporučují odborníci zařadit do jídelníčku 2 až 2,5 g rostlinných sterolů denně. Toto množství obsahuje například 425 rajčat, 150 jablek nebo 83 pomerančů.
Já fakt denně nezvládnu 83 pomerančů *smich*, jak jste na tom vy?

Datum: 23.09.16 21:17

Já bych si dal frťánka nebo pivo.Alkohol likviduje ten špatný chlesterol *smich*!

Jinask nejlepší je se na to vy...Kolegy si to bral až moc a oúpravdu se držel s dietou a nic mu nepomohlo,pak se na to vytentočkoval přestal se omezovat a najednou byl s cholesterolem OK!

Datum: 24.09.16 10:37

pomeranče nemohu ,protože mám divertikly-výchlipky,tak mohu jen štávu.rajčata mám na zahradě,ale zase,slupka zrníčka,tak to moc nejím

Datum: 24.09.16 21:23

Mám cukrovku, cukr si držím léta skvěle, váhu taky a cholesterol jsem teď měla 6,7. Prý špatný tukový metabolismus. Opět jsem dostala léky (statiny), o kterých jen na internetu čtu, že škodí víc, než vysoký cholesterol. Taky tam čtu, že to chce vyléčit záněty v těle, často neobjevené a chol. se upraví sám. Tak nevím, co má chudák člověk dělat?

Datum: 25.09.16 14:06

Špatný tukový metabolismus je původní příčinou cukrovky. Vyhněte se hlavně ztuženým tukům a zkuste přírodní lněný olej.

Datum: 24.09.16 23:22

Pokud by tě to mělo znepokojovat,tak by ti na to předepsali léky.Jsou zdarma,platí to pojišťovna.Takže žij v klidu.

JB

Od: maky®
Datum: 25.09.16 08:41

Hlavně do sebe neházejte hrstě chemických léků, které nás údajně léčí, ale ve skutečnosti zabíjejí, aby nám nemuseli vyplácet důchody a aby léky šly na odbyt ve velkém.

doplněno 25.09.16 08:42:

cholesterol je u každého individuelní, že máte o trochu vyšší, než soused, tak to hned neznamená, že jste nemocen,

Datum: 25.09.16 09:57

Vždyť to máte pěkné...já mám HDL- 1.24 a LDL-3.14 a což je také výborné...jako u vás,tak se nebojte a prášky nemusíte brát.Můj má přes 6 a jí prášek a pořád je to stejné.

Datum: 25.09.16 12:01

Dobrý den,nedávno vyšel na netu tento zajímavý článek.mamina http://www.uspesna-lecba.cz/cholesterolova-lez/

Od: stir
Datum: 25.09.16 23:01
Máte špatně hodnoty. HDL musí byt nad 1, LDL pod 3. HDL redukuje hladinu LDL. Máte prostě hodně špatného a málo dobrého... Upravit se to dá omezením živočišné stravy a zvýšením příjmu rostlinné stravy. Taktéž zvýšením příjmu vitamínu C.
Datum: 26.09.16 15:56

Děkuji,takovou odpověď jsem potřeboval.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.