Protažení krční páteře

Od: Datum: 23.09.16 06:04 odpovědí: 3 změna: 25.09.16 08:36

Zdravím,

jak sedávám ve škole, v buse apod., mám te´d často celkem zablokovaný krk, tzn. nemůžu rychle otočit hlavu úplně nalevo. Znám pár cviků na protažení, ale ty nejsou nic extra, a tak se ptám vás, co mi poradíte, jak mohu kdykoliv a kdekoliv protahovat krční páteř?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 08:19
avatar

Sed, rovná záda, rovná ranena nezvedat!. V tytmu dechu pomalu předklánět hlavu, pak narovnat a hlavou udělat "šuplík". Bradou celou hlavu zasunout dozadu a pár vteřin držet. Uvolnit a cvik opakovat znovu. ;) Rovný sed, paži přes temeno hlavy, rukou podepřít spánek. Zatlačit hlavou do ruky, která tlak vrací. Držet několik vteřin a uvolnit. Pak ruce a stranu hlavy, spánku, vyměnit. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 21:26
avatar

Třeba, jak píše babka, ale nejlepší je protáhnout krk hned po spaní, než se postavíte na nohy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 25.09.16 08:36
avatar

ráno sednu na posteli, pomalu otáčím 10 x doleva a doprava, pak hlavou napíšu celou abecedu a potom ruce v týl a tlačím bradu na prsa, co to jde. Hlavní je to poslední, svaly se potom nezkracují a to zamezí potížím, bolestem a pod, Od té doby mám klid.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.