Jaké nepříjemnosti potkávají pokladní?

Od: Datum: 21.09.16 18:36 odpovědí: 8 změna: 22.09.16 07:15

Na pokladně v marketu. Co se třeba dělá, když někdo nezaplatí a odchází se zbožím pryč a není tam ochranka?

Jaké další nepříjemnosti a jak se řeší? Máte zkušenosti? Prosím podělte se. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pokl
Datum: 21.09.16 18:57

On začne houkat mezi tyčemi u vchodu.Ochranka to hlídá. To vůbec neřešte. Hlavní a ten nejhlavnějšíproblém je hlídat si své peníze,dobře vracet,aby Vám večer při předávání tržby zůstal celý limit v truhlíku. Ráno dostanete kastlík,kde bude 5000,- Kč,po směně vysázíte tržbu a v kastlíku musí zbýt zase těch 5000,-Kč.Jak ne, sázíte tam prachy ze svého.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.16 19:00
avatar

No pokladní nedělá vůbec nic, protože tam není zaměstnaná kvůli tomu, aby pronásledovala zákazníky, kteří by eventuelně prošli bez zaplacení. A pokud tam není nikdo kdo by na tohle dohlížel, je to chyba obchodu a ne té pokladní. Myslím že si děláte zbytečné starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.16 19:54

Tak to se pletete.V předpisech máme přímo napsáno,že je-li zaměstnanec-pokladní svědkem krádeže,je jeho povinností pachatele zadržet do příjezdu policie.Je-li zjištěno(třeba na kamerách),že zaměstnanec-pokladní nijak nezakročil,jedná se o hrubé porušení pracovní smlouvy.


doplněno 21.09.16 20:05:

Ještě ty zkušenosti...Přítelkyně pracuje jako pokladní.Zloděj jí chtěl sáhnout do kasy,ona jí zaklapla a tak jí dal alespoň pěstí.Nebo jsme odchytávali zfetovaného zloděje co se oháněl nožem.Rubrika sama pro sebe jsou skupiny cikánů s plými baťohy.Nikdy bych třeba nevěřil,kolik a co se vejde do kalhot.

Postupuje se tím způsobem že se nedřív slušně řekne jestli by mohl lup vysypat a když nechce tak se prosě násilím donutí počkat na policii

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.16 20:03
avatar

vážně? to bych rád viděl v praxi...jak je pokladní svědkem krádeže? jak zadrží agresivního zloděje? a to bude potom čekat půl hodiny na příjezd PČR? a co zákazníci na pokladně? budou čekat až pokladní zdolá zloděje?

to hrubé porušení pracovní kázně bych si, v tomto případě, nechal líbit...

mimochodem, jak přivoláte PČR, když téměř jistě máte ve směrnicích zákaz používání (soukromých) mobilních telefonů na prodejní ploše?

ale nebojte, bude líp. většina řetězců si už uvědomuje, že mají ohromný problém s náborem nových (a ještě k tomu kvalitních) zaměstnanců. ty dobré si začnou brzy hýčkat. pokud to stihnou před totálním rozkladem svých prodejen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.16 20:09

Pokladní třeba na kase vidí plnou tašku zlodějiny.Jak ho zadrží?...prostě ho chytne.Pokladní z vedlejší kasy zazvoní na vedení.Přiběhne zástupce nebo vedoucí se služebním telefonem a volá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.16 05:35
avatar

Možná malé krámy, u větších určitě ne. Každopádně tam mají telefony na kasách a volají ochranku. Už vidim pokladní jak si nechá peníze na pokladně a honí zloděje.

Mimochodem, nechci obhajovat zloděje, nemám je rozhodně rád, ale pokud někoho násilím nutíš vysypat lup tak je ti jasný, že na to z hlediska zákona nemáš nárok? Je to stejné jako kdybych tě kdekoliv zastavil a chtěl ať vysypeš batoh, jako ochranka nemáš žádná práva navíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.16 20:20
avatar

Tomuto nevěřím, protože jestli pokladní sedí za pokladnou a navíc je to žena,tak nevím jakým způsobem by mohla zakročit, kdyby viděla že někdo prochází bez zaplacení, jak by to vytušila, co všechno by měla sledovat a jak by asi chudák mohla reagovat. Nechat všeho a přeskočit pult a běžet za ním ven, nechat pokladnu prázdnou, nebo co? Mohla by tak maximálně pokřikovat a co by tím asi zmohla, kdyby tam byla sama? Tazatel výslovně napsal, že se ptá na případ, kdy by v daném obchodě nebyla žádná ochranka, tedy nikdo jiný než ta pokladní. To bych chtěla takový supermarket vidět. A také bych chtěla vidět jak ta pokladní nutí násilím toho cikána aby počkal na policii. A na to, aby pokladní sledovala jestli někdo něco neukradl nemá vůbec čas a pokud tam jsou kamery, tak tam je i monitor a u něho stojí člověk, který je za tuto práci placen a jeho je to povinnost. Rozhodně tuto práci nevykonává pokladní, to byste toho od ní chtěl už opravdu trochu moc. Nevím kde bydlíte a o jakém obchodě to tady píšete, ale to musí být teda hodně podivný supermarket, kde dostává pokladní pěstí do nosu a nikdo nehne ani brvou. Vaše informace se mi nezdají pravdivé.


doplněno 21.09.16 20:26:

mezi tím jste vysvětlil jak to probíhá v praxi s tím zazvoněním atd. Ale to je normální a pochopitelné a nestává se to tak často a pokladní tam nesedí sama. Takže tam někdo je, kdo může zakročit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 22.09.16 07:15

to, že máte v předpisech něco napsané neznamená, že to má má nějakou váhu..popísu zde případ, který sice nesouvisí s obchodem, ale pointa toho co píšu je stejná...

ve vzorových stanovách SVJ, které někdo napsal a které někde kolují napříč celou republikou je uvedena v několika obměnách a bodech klauzule, že v případě rekonstrukce bytu máte povinnost pustit zástupce výboru do svého bytu, aby mohli zkontrolovat co tam děláte, průběh rekonstrukce, a že dáte výboru projektovou dokumentaci ke schválení...výsledek je asi takový, že i když to tam máte napsané a je to schválené...tak z právního hlediska je to neplatné a můžete poslat všechny takové do zádele..:) stejně je to i s vaším předpisem..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.