Metal - hudba

Od: Datum: 21.09.16 16:25 odpovědí: 12 změna: 12.10.16 12:36

Ahoj,

chci se zeptat, když chci poslouchat metal a nevím, čím začít nebo jak se v tom zorientovat, co byste mi doporučovali za skupinu? Zaujal mě Black Sabath a je mi něco v rozmezí 20 až 30 let. Děkuji.


doplněno 21.09.16 16:31:

Ještě nechápu rozdíl mezi Blackmetalem a klasickým metalem, jestli nějaký rozdíl vůbec je?


doplněno 21.09.16 16:33:

V první otázce mám chybu, měla jsem na mysli doporučení na skupiny, nějaké kingy metalu, ne na jednu skupinu, jen pro vysvětlení.


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.16 16:34
 
avatar

Najdi si rádio: http://radiotuna.com/

Chilku mu trvá, než se načte, pak klikni vlevo na Hard Rock a Metal. Pak si vyber typ muziky, která tě zajímá a nakonec klik na stanici. Je jich tam stovky. ;)


doplněno 21.09.16 16:54:

Nechtěj doporučení. Vezmi si sluchátka, ať nepozabíjíš sousedy a rodinu, a vyber si sama.

 
Datum: 21.09.16 16:38
 
avatar

...je mi něco v rozmezí 20 až 30 let...chci poslouchat metal a nevím, čím začít...? *sok* Ale tak dobře. Například zde: 1, 2, 3. Pro začátek to postačí. ;)


doplněno 21.09.16 16:51:

Klasický metal neexistuje. Hudební styl vznikl jako heavy metal, teprve pak se v rámci obvyklé snahy vymezit se vůči okolí vytříbily další odnože. Typickým představitelem black metalu je brněnské těleso Root, vedené homosexuálem Jiřím Valterem, který si ovšem říká Big Boss. *slunce*


doplněno 22.09.16 15:15:

Z ideologických důvodů fandím subžánru, který si říká pagan metal. Například Trollech. *palec*

 
Datum: 22.09.16 12:54
 
avatar

dnes už hudební klasika a zakládající kapela metalu se jmenuje Metallica, další taková světově známá je kapela Iron Maiden.

Black metal je temný metal zaměřený na černé stránky života, na smrťáky, čerty, hroby, šibenice, zombíky, mor a choleru atd. No a pak je ještě jeden jěště černější metal než black metal, jmenuje se Trash metal. Pozná se podle ostrých, na krátké kousky rozsekaných kytarových rifů, neustávajícího rachotu bubnů a zpěvu zpěváka, který se podobá spíš řevu těžce zraněného a dodělávajícího zvířete. Prostě nádhera.

 
Datum: 22.09.16 14:06
 
avatar

Já musím říct, že Vaši otázku moc nechápu, protože rozhodnout se jen tak začít poslouchat nějaký žánr, o kterém nic nevím, mi přijdě trochu zvláštní, ale budiž :) já poslouchám metal celý život, tak Vám pár představitelů vypíšu.

Poměrně přehledné info najdete na wiki, v názvu je sice Heavy metal, ale vpravo najdete odkazy na mnoho dalších stylů https://cs.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal

Recenze, kapely, reportáže apod. zde

http://metalista.info/

http://www.metallum.cz/

Můj oblíbený, s velkou nadsázkou pojatý, článek o stylech na necyklopedii (je to vtip, ale v něčem to sedí :D)

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Metal

Jinak pár představitelů určitých žánrů:

Taková klasika : Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Motörhead, Rammstein...

Death metal: Children of Bodom, Arch Enemy, Kataklysm, Amon Amarth, Death, Deicide, Hypocrisy, Sepultura, Vader, Septickflesh, Suffocation...

Něco jemnějšího speed/power/symfonic: Nightwish, Avantasia, Edguy, Sonata Artica, Apocalyptica, Rhapsody, Stratovarius, Blind Guardian, Sabaton...

Trash metal: Slayer, Kreator, Sodom a třeba čeští Arakain

Black metal (osobně ho neposlouchám, takže přehled moc nemám): Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Marduk, Mayhem, Behemoth

Grindcore (grind se musí brát s nadsázkou :) ): Excrementory Grindfuckers, Anaal Nathrakh, Haemorrhage, Gutalax, Spasm, Anal Cunt, Napalm Death, Masturbace.

Tak snad to trochu pomůže :)

 
Od: hudebnice
Datum: 22.09.16 15:53
 

Děkuji všem za odpovědi, moc mi to pomohlo.*tuc*

Datum: 22.09.16 16:06
 

Já bych si troufnul tvrdit, že je vám tak několem 15 let a vaše otázka mi příjde poměrně hloupá v době internetu zahlceného metalem všech žánrů. Snad jen s těmi "kingy metalu" jste se trefila. V roce 1988 vyšla deska podobného názvu "Kings of metal" americkým Manowar.

 
Od: hudebnice
Datum: 22.09.16 19:14
 

Není mi 15 let, i když ty roky bych hned měnila. Je mi o dost víc. Ptám se proto, protože chci poslouchat jen ty nejlepší skupiny z metalového žánru a kdo jiný by mi na to měl spolehlivě odpovědět než jejich fanoušci?

A pak nemám čas sedět za PC několik hodin a poslouchat na youtube něco z metalu, v čem se vůbec nevyznám. Takový "výzkum" by mi trval pěkně dlouho a beztak bych natrefila na skupiny druhořadých kategorií. A abych to spojila s nějakou činností, tak to bohužel nemůžu, protože na PC nemám reproduktory, jen sluchátka.

Datum: 22.09.16 19:29
 
avatar
... protože chci poslouchat jen ty nejlepší skupiny z metalového žánru a kdo jiný by mi na to měl spolehlivě odpovědět než jejich fanoušci?...
Špatný přístup.
Posloucháme přece to, co se nám líbí, nikoliv to, co někdo označí za nejlepší.
M.
 
Datum: 22.09.16 19:41
 
avatar

Když já si tenhle přístup neumím představit v praxi, obzvlášť, když ani neznáte jednotlivé podžánry, třeba black a death jsou si blízcí, ale třeba já osobně miluji death a black nemůžu ani slyšet. A třeba mezi takovým grindcorem a speed metalem je doslova propastný rozdíl, ale pořád je to metal. Navíc pokud Vám sedne nějaký subžánr, neznamená to, že se Vám bude zamlouvat každá skupina do toho spadající. Třeba Suffocation jsou v deathu pojem, ale mně vůbec nesedí, naopak miluji Children of Bodom, které spousta lidí nesnáší atd. Možná by nebylo od věci říct, proč chcete najednou poslouchat metal a obzvlášť takhle výběrově? Navíc, co jsou nejlepší kapely, ty co mají nejvíce fanoušků?

 
Datum: 23.09.16 21:17
 

"Dnes se rozhodnu, že chci poslouchat metal nebo třeba dechovku"... Nezlobte se, ale to je neuvěřitelně hloupé a naivní. Pokud zaslechnu něco, co mě osloví, co se mi líbí, zjistím si bližší info a od toho se poté odvíjí vše ostatní, ale rozhodnout se, že ode dneška budu poslouchat ten který konkrétní styl? Pravděpodobně se chcete jen někomu zalíbit, někam zapadnout, zaujmout a o metal jako takový vám vůbec nejde. Proto je zbytečné radit, co si máte poslechnout, protože si sama musíte zvolit dle vlastního vkusu. Nemáte-li čas pátrat na netu, pak je ten zájem opravdu jen předstíraný nebo vynucený a tedy vše špatně. Ale přeji mnoho úspěchů.

 
Od: kosticka
Datum: 12.10.16 12:36
 

Nechci se nikomu zalíbit ani nikam zapadat. Prostě hledám hudební žánr bez kterého se neobejdu, doteď jsem neobjevila žádný vhodný, neposlouchala jsem vůbec nic. A zaujali mě Black Sabath, mám to napsáno nahoře v otázce. Jinak neště jednou děkuji všem za odpovědi. A ráda bych už tuhle otázku uzavřela, mám ji vyřešenou.

Datum: 23.09.16 20:18
 
avatar
Zdravím, možná by se vám mohlo líbit i svedske uskupení Sabaton, je to převážně heavy/power metal. ☺
 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.