Čím vyčistit vodu v 1000 l nádrži

Od: Datum: 21.09.16 11:15 odpovědí: 6 změna: 23.09.16 08:57

Potřebovala bych poradit, čím vyčistit vodu v zahradní nádrži 1000 l (krychle) tak, aby se dala používat i jinak než jen na zalévání. Máme kačeny indické běžce a oni se v této vodě jsou ochotné koupat jen jeden den, jenže já ji nemám možnost denně vyměňovat (mám jen 2 nádrže). Když jim napustím vodu z vodovodu, tak vydrží solidní i 5 dní, ale u nás stojí kubík vody 100,- Kč... Je tu někdo, kdo se vyzná v chemii? Díky za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.16 11:34

Nečistěte vodu, ale nádrž! Pak vám voda vydrží déle.

doplněno 22.09.16 11:44:

Nojooo, v květnu... *smich* Tak to je těch pět dnů ještě docela hodně! Nádrž je potřeba čistit tak často, aby se neměly možnost usazovat látky podporující kazení vody!

Od: jsem®
Datum: 22.09.16 09:01

To jsem udělala někdy v květnu, ale za chvíli to bylo zase zarostlé. Je to dešťovka...

Datum: 23.09.16 08:57

Dobrá rada nad zlato... Pán má jistě vlastní zkušenost... Zesměšnit umí každej, dobře poradit jen málokdo. Samotná nádrž má 65 kg, to není kýblíček, navíc když je v ní třeba 800 l vody... No, nemá tahle diskuse cenu.

Od: ridick
Datum: 22.09.16 08:08

Já bych zkusil bazénovou chemii,například chlor shock.

Datum: 22.09.16 09:03

Myslíte, že by to kačeny mohli pak pít? Dřív byl sagen, ale ten se už nevyrábí

Datum: 22.09.16 14:09

Myslím,že vodu není potřeba pro kachny čistit,pokud se nezačnou tvořit sinice.Ty se proti běžným řasám poznají tak,že ve vodě,nabrané z nádrže plavou nahoře-.Normální řasy,které kachnám neublíží,zůstávají rozptýleny,nebo se usadí u dna.Likvidaci řas v nádrži provádím tak,že do této nádrže vhodím dvě hrsti vápna.5asy sedimentují a vodu mohu čerpat seshora.

Ještě lepší by bylo,nádrže zakopat do země,voda se v nich neohřeje a zůstane čistá.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.