Odptupení od smlouvy

Od: Datum: 20.09.16 22:40 odpovědí: 2 změna: 21.09.16 06:57

Podepsala jsem s Rk mlouvu o zprostředkování prodeje 14.9.

V názvu není exklusivní..ale teď čtu, že nemůžu uzavírát jiné smlouvy o zprostředkování .

Máme uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou s výp.lhůtou 2měsíce.

Mám možnost odstoupit do 14dnů?Rozmyslela jem si to- chci nejdřív hledat jiný dům a až ho najdu nabízet svoji nemovitost k prodeji.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.16 06:51

podepsala jste smlouvu a az ted ctete? mám zkušenost s jednou velkou RK - smlouvu chtěli podepsat bud v kanceláři anebo mi ji makléř k podpisu přinese. nechtěl mi ji nechat pár dní k prostudování,to prý nedělají...když jsem ji z něj dostal,zíral jsem. byla tam exkluzivita,jiné prý nedávají. odměna RK 50tkč+procenta. výpověď dva měsíce předem,jinak se smlouva automaticky prodlužuje. pokud najdou kupce,který složí rezervaci / a to najdou,těsně před koncem smlouvy/,smlouva se prodlužuje a nejde vypovědět... na závěr se tam pokusili nacpat rozhodčí doložku! pokud jste podepsala něco podobného,řekl bych - fofrem za právníkem a hodně štěstí. která to byla realitka?

Datum: 21.09.16 06:57

Vaše smlouva je exkluzivní, byť toto slovo není v textu smlouvy použito. Exkluzivita je dána tím, že jste se zavázala, že neuzavřete jinou smlouvu o zprostředkování prodeje nemovitosti. Jestliže jste svým podpisem souhlasila s dvouměsíční výpovědní lhůtou, nelze smlouvu vypovědět dříve, ale ani od smlouvy odstoupit. K čemu se člověk zaváže, musí dodržet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.