Zase ten přikulovač

Od: Datum: 06.10.16 10:48 odpovědí: 25 změna: 08.10.16 12:28
avatar

Zdravím. Čas od času jsou občané otravováni Českou Televizí, kterou navíc nedobrovolně financují, jakýmsi neexistujícím odkazem jednoho z největších škůdců naší země, naštěstí patřícího mezi již nestárnoucí. Zajisté vzpomenete veřejnou komedii, kterak pseudoelita marně hledala vhodné místo, jež by po onom (censored) mohla pojmenovat a nakonec to odneslo letiště v Ruzyni. Vzhledem k "výročí" přikulovače, které nepochybně spontánně oslavujete, bych rád oprášil tuto frašku a dal poradcům příležitost vytvořit alternativní historii. Aneb - mít tu možnost, co byste po něm pojmenovali, tak aby to nejlépe vystihovalo jeho "osobnost"? Děkuji a přeji hezký den.

P. S. Pro admina: Ze všech sil se snažím zachovat etické mantinely, ale v "jeho" případě jde o nadlidský úkol. Děkuji za pochopení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.10.16 10:58
avatar

Dobrý den, docela se divím, že Vy, který se zde na poradně prezentujete jako sluníčkář, nemáte žádnou úctu k člověku, který má zásluhy o náš stát. Považuji Váš dotaz za značně nevhodný. Zdravím!


doplněno 06.10.16 11:24:

Používáte často symbol sluníčka, tak musíte být sluníčkář - jinak by to znamenalo nějakou duševní poruchu . ČT se jen věnovala výročí a tím to skončí (sledování nebylo povinné). Řekl bych, že nejvíce lidem vadí, že v nich Havel probudil špatné svědomí, že byl nejhlasitější odpůrce totality a oni za minulého režimu jen mlčeli - to mu nikdy neodpustí. Jinak to byl normální člověk, tedy, i chybující.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 11:14
avatar

Ne, sluníčkář určitě nejsem, ačkoliv zdejší smajlík se sluncem působí nesmírně pozitivně a tímto smekám před jeho tvůrcem. Máte pravdu, že vůči přikulovači nechovám absolutně žádnou úctu, spíše jen odpor a pohrdání. Jsem přesvědčen, že kdyby se po Listopadu 89 nedostal k moci (a chopil se jí například Klaus či Komárek), vedlo by se nyní naší zemi lépe. S vlnou licoměrné a teatrální nevole nad mou anketou počítám, leč nemohu jinak. Můžete to brát jako pomyslnou kontrakampaň proti ČT. Zdravím! *slunce*


doplněno 06.10.16 11:27:

Liduš - to máte jistě pravdu, ani v jeho silách nebylo vše naplánovat do posledního detailu.

Culda - dávám si pečlivý pozor, abych nepřekročil literu zákona a nevložil tak zbytečně munici do rukou kavárny.

Datum: 06.10.16 11:13
avatar

Ano, tento pán má značný podíl na tom, jak je na tom náš stát dnes. Ale o mrtvých jen dobře a navíc si myslím, že ani on spoustu věcí co se udály, nechtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 11:23
avatar

- jsem zvědava, jak dlouho zde tento příspěvek vydrží...


doplněno 06.10.16 11:32:

bene

- jaké špatné svědomí?! - to měli normální, poctiví lidé za "totality" tedy vychcípat? - Nemyslím, že byl "okraden" celý národ, tak jako církve, atd...


doplněno 06.10.16 11:49:

- zajímavé je, že za totality se lidi docela s chutí množili - zatímco naopak vychcípávají teď - ve svobodě, demokracii a ve vysněném kapitalismu ! - čímpak to asi je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 06.10.16 11:30

Příspěvek bych nemazal. Už jen proto, že díky tomuto "přikulovači" zde můžeme svobodně vyjádřit názor což venkov4ever možná ani netuší, nebo nechce vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 06.10.16 11:32

Zdravím

Co se týká toho "pána" co jsem měl možnost to tak sledovat on v jádru "nebyl zlý" ale spíše "naivní" naivně se domníval že když budou pryč ti "zlí komunisti a zlý socialistický stát" pak už budou následovat jen "samá pozitiva a sociální jistoty" jak "krutě" se mýlil zjistil nakonec sám, což si myslím byla pro něj samého celkem "rána" když si zároveň uvědomil že vlastně "za to se pral"...

A co se týká pojmenování letiště, vzali jsme si vzor "odjinud" každý ví odkud, , jinak mi ale celkem nesejde na tom po kom je letiště ulice či cokoliv jiného pojmenováno, jen kdyby to byl "náš nápad" a ne zas "podle někoho" jak je to u nás často zvykem,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 16:20
avatar

Venkovane, mě nesmírně překvapila agresivita a arogance celé otázky. Na co vlastně se ptáte? Na pořad v telce, kde stačí použít ovladač nebo na osobnost, za kterou jsme se, konečně, nemuseli ve světě stydět. Za to, že to měl nechat tak, když to vlastně fungovalo? Že?! *hej*Moc by mě zajímalo, co lidé, kteří se takhle ptají a nadávají, jestli by se shodli na jediné osobě nebo osobnosti v dějinách republiky, která by nevadila nikomu. Která by nevyvolávala tyhle nesmyslné váchně! *klik*Možná ještě tak Cimrman. *ee*


doplněno 06.10.16 16:34:

Kdysi mi jeden velice vzdělaný cizinec řekl: Ty si vůbec neuvědomuješ, jak postava Švejka, pro Čechy je. Na každou situaci najdete spousty historek a vymyslíte spousty vtipů. Jeden neví, jestli jste tak blbí nebo se jen tak děláte. *sok* Tenkrát jsem se urazila. Dnes vím, jakou pravdu ten člověk řekl.


doplněno 06.10.16 16:38:

bmbx, ukažte mi jeden stát na světě, který opravdu znáte, kde bordel není! Myslíme si to o Německu, Švýcarsku, Rakousku. Ale jen do té doby dokud ze sdělovacích prostředků neprosáknou aféry tamějších politiků. Obdivujeme, ale neznáme. Žádný stát není ukázkový, výstavní! Žádný!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.10.16 16:33

babkazov:

že jeho nebetyčná naivita zahájila bordel v tomto státě, který už asi nikdy nebude mít konce je zcela jasné. Byli i jiní, kteří to mysleli opravdu dobře a navíc měli racionální uvažování, ale byli už v počátku odstřeleni, právě tím "sluníčkářem" :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 16:38
avatar

babkazov

- je docela smutné, že nemáme lepšího člověka, kterým bychom se mohli v cizině chlubit ! To mám tedy raději toho Švejka - ten alespoň nedělal kdekomu kašpara !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 16:41
avatar

Ne nadarmo se říká: Doma není nikdo prorokem. Svět padá na prdel z mnoha lidí, našinců, ať jsou to politici nebo umělci. A pro nás jsou to furt jen kašpaři! Snad jen sportovci. Ale to zase nechápu já. :( Smutný příběh.


doplněno 06.10.16 17:56:

Nikc, ale no tak! Kolik je nás? Kolik nás bylo za posledních cca 200 let? A jedno jméno? *sok*Ruku na srdce. Kdo od něho přečetl celou jednu knížku? A rozumněl tomu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 06.10.16 17:36

A co třeba Kafka?


doplněno 06.10.16 18:51:

babkazov máte pravdu v tom, že knížku bych od něj nepřečetla. :)


doplněno 06.10.16 18:52:

Ale od "přikulovače" hry mě taky nebavili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 06.10.16 17:31

Je fakt, že nejen na čt1 a čt24 o něm neustále vykládali, ale i v rádiu. Nebojte se venkove, už zas nějakou dobu o něm mluvit nebudou.


doplněno 06.10.16 19:04:

Vím, že o knížky Kafky v zahraničí zájem je. A k čemu potřebujete jméno? Když si jdete koupit knížku, říkáte své jméno?


doplněno 07.10.16 13:05:

Johnny Depp čte Kafku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 18:03
avatar

Babčo, uklidněte se a přestaňte do mě projektovat vaše vlastní konstrukce. Přikulovač měl tuto zemi přivést ke svobodným volbám a zdekovat se někam na filozofickou fakultu, tam by nezpůsobil velkou škodu. Namísto toho se ve vysoké politice držel jako štěnice a co mohl, to podělal. Na druhou stranu jsem přikulovače úspěšně využíval jako názorový antipod; když jsem si v něčem nebyl jist, stačilo zjistit názor přikulovače a okamžitě zaujmout opačný postoj. Fungovalo to skvěle, protože jednak se přikulovač nikdy "nespletl", za druhé se vyjadřoval vždy a ke všemu - toť ke značné škodě této země a jejích občanů. Jistěže svět přikulovače miloval. Venku znali pouze přikulovačův zidealizovaný mediální obraz, pečlivě piplaný finančními kruhy, jejichž zájmy zde přikulovač prosazoval proti našim občanům. Mortui nihil nisi bene? Byl to gizd! *bum*


doplněno 06.10.16 19:12:

Spokojen se sebou nejsem, bene. Na rozdíl od přikulovače jsem abstinent a nekuřák, o drogách ani nemluvě. Takže do nálevny či opiového doupěte raději s přikulovačem, ten tam byl bezmála součástí inventáře. Ale mám radost, že se opět ozvala vaše tlačící bota a připomněla mé minulé selhání. Trestuhodně jsem totiž ponechal volný průchod vlastní lenosti a spoléhal na spoluobčany, kteří naštěstí nezklamali. Příště už budu vzorně stát před volební místností s hlasovacím lístkem v ruce...jak jistě tušíte, Horáček na něm nebude. *smich*

Datum: 06.10.16 18:36
avatar

Řešíme a hádáme se nad něčím, co vyřešit ani nejde. Víte co je zajímavé? Že tohle "prožívají" lidé nad 40 let. Mladé lidi tohle nezajímá ani za mák. Je jim to jedno. Mají jiné priority, než stát a diskutovat nad flekem, krerý byl rozlitým mlíkem. :-D S touhle otázkou se loučím navždy. A ani do podobných provokací se už nikdy nebudu zapojovat, protože je to marný, je to marný, je to marný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 18:55
avatar

babkazov

- za prvé - mladé lidi dneska nezajímá celkem nic podstatného - a za druhé - nikdo by nic "neprožíval" , kdyby nás jeho "pohrobci" neustále neuráželi jeho nevýslovně drzou glorifikací !

Komu ten kult asi prospívá? - a v jakém zájmu je podporován?! Ale máte pravdu, je to marné, je to marné ... lidi potřebují pěstí přes drž... , - aby začali vidět věci realisticky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.10.16 18:56
avatar

Dobrý den, myslím, že otázkou jste si už ulevil, poplival jste mrtvého a "rozkopal věnce na jeho hrobě". Možná to považujete za velké hrdinství, provokace se zdařila a můžete být spokojen (hlavně se sebou). A nemůžete se divit, že všichni nemají názor jako Vy - naštěstí pro řadu lidí je ta pravda, občanská společnost nebo osobní statečnost stále důležitá hodnota a nechtějí ji "propít" např. v nárožní nálevně U Zemanů. To už raději půjdou do té vysmívané kavárny. Zdravím!

P.S. pro "venkov4ever


doplněno 06.10.16 19:11:

jofa - ano, také to byla provokace (reakce na již výše zmíněnou kavárnu). Vím, že konkrétně Vy máte názor jiný, ale nebylo to určeno Vám - spíše obecně (a pro povzbuzení diskuze).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 06.10.16 19:01

Bene, dal bych Vám bod, nebýt té "provokace" s nálevnou. Vím kam tím míříte, škoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 06:59
avatar

Příběh o "přikulovači z pivovaru"jsem dostal do výroby na gramodeskách.Bylo vyrobeno 90 000 ks! Během roku se vrátilo 89 000 do stoupy.Hovoří to o kvalitě tohoto kulturního "zmetku"(těch 1000 ks dostaly povinně státní orgány a politici)

Všechna díla tohoto "Dramatika"byla prezentována na Vídeňských,Mnichovských a Londýnských scénách,a nemalé autorské honoráře se použily na financování odporu proti komunistické vládě.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 07.10.16 07:08
avatar

Dobrý den, ta Vaše (jistě přesná a ověřená) informaco o financování odporu proti komunistům z honorářů V.H. je snad pozitivní, ne? Nebo Vás to mrzí, že si vše neponechal pro svou osobní potřebu? Zdravím!


doplněno 07.10.16 09:11:

venkov4ever - po Vašem přiznání je už jasné, proč režim zakázal prodávat sirky dětem, resp. kdo ten zákaz způsobil . Pokud jste takto činil až v dospělosti, tak to bude asi o nějaké menší vadě na Vaši sluníčkové inteligenci.


doplněno 07.10.16 09:29:

venkov4ever - no, pod kotel zde přikládáte hlavně Vy. Já jsem prezidenta nevolil a volit nebudu ani v budoucnosti - nepovažuji přímou volbu prezidenta za správnou věc, tak ji ignoruji. Ovšem, to Vy už víte, protože už o tom byla jednou debata (jenom si stále myslíte, že bych měl na Hradě raději onoho poraženého kandidáta z minulých voleb, tak Vám to nebudu vymlouvat).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 08.10.16 01:16
Bene, přece nás tu nevytočí tenhle "člověk"?.
Zakladatel vlákna by nejspíš zakázal i vlastní babičku, kdyby před ním řekla něco nevhodného. Usuzuji to z nedávného sledování jeho obdivuhodné netolerance ve vlákně o Glumovi.
Jenže co má takový typ člověka, jak si ho představuji na základě jeho příspěvků, vlastně dělat? Možná nic neumí, nic nechápe, nic nezvládá, tak buďme současné společnosti vděční, že i takovým umožňuje seberealizaci alespoň na síti.
doplněno 08.10.16 13:48: Culdabulda, právě proto, že nejsem úplně nejmladší a mohu porovnávat, dovedu si názor utvořit sám.
Pan zakladatel vlákna se ovšem obává o to, aby můj a i váš názor nebyl odlišný jeho. A formu zvolil také poněkud neobvyklou.
S tímto postupem se neztotožňuji. Je to proti mé přirozenosti. Ani ne tak myšlenky, jako forma chování. Takže s dovolením, ať si každý myslí své, ale ať názor prezentuje s ohledem na ostatní. Včetně toho, že někdo jiný není méněcenná bytost kvůli odlišnému názoru.
Zajímavé je, že sám, plný negativ z dnešní společnosti, dovede člověku, který do diskuse hodí imigranty, napsat docela rozumnou odpověď.
Tedy se navíc nabízí další možnosti, například schizofrenie či docela obyčejný troll.
Pěkný víkend.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 12:28
avatar

vilik-

- když koukneme do historie, tak po každém osvíceném a moudrém panovníkovi zbylo něco užitečného, zatímco po našem "sametovém" idolu jenom rozkradená republika... - takže se takovým "lidem" zase tak moc nedivte.

Ale já se nedivím ani Vám a ostatním, kteří na současném režimu profitujete - nebyli byste normální, kdybyste ho haněli - ale nenuťte ostatní, aby přijali vaše zájmy za své ! - Nebyli všichni za komunistů okradeni, vězněni a perzekuováni- troufám si dokonce tvrdit, že většina "národa" na který se stále všichni odvoláváte, žila spokojeně a v sociální jistotě. A nemuseli být všichni estébáci a přisluhovači režimu, jak se vaše skvadra snaží lidem nalhat.

Tak jako kdysi disidenti nechtěli žít v "totalitě" - nechceme ani my, obyčejní lidé žít nyní pod hrozbou svétové války, v rozvrácené Evropě a pod diktátem zvácených pseudohumanistů. Ale na rozdíl od 80-tých let minulého století, kdy byla po pádu komunismu naděje na lepší a spravedlivější život - teď tu naději myslím moc nemáme - a tato skutečnost je v myslích lidí nejsilněji spojována právě s p.Havlem, který se vlastně ze zpětného pohledu jeví jako dost hloupý člověk.

A proto ho lidé nenávidí - kdyby měli jeho vyznavači rozum, nechali by ho už být a lidi zbytečně nedráždili.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.10.16 08:22
avatar

Přikulovačova literární veledíla nejdříve trůnila ve výlohách knihkupectví a brzy se přestěhovala před antikvariáty...do těch krabic na zemi, kde se prodávají "knihy" za bůra nebo podle hmotnosti papíru. Pon2vadž už k velké smůle pravdoláskařů ledacos pamatuji, vzpomínám také, že na počátku devadesátých let byly vyrobeny dokonce sirky s fotkou přikulovače. Bavili jsme se tím, že jsme mu sirkami z vnější strany propíchli oči a sirky zasunuli do pootevřené krabičky, takže přikulovač třeštil zrak skrze hlavičky. Pak stačilo krabičku zavřít a přikulovači vylezly oči z důlků. Jelikož nás podobné fórky prováděla spousta a přikulovač se na sirkách válel na každém rohu, režim rozhodl, že je to nedůstojné a výrobu těchto sirek zatrhl. Škoda, byla to sranda.*haha*


doplněno 07.10.16 09:19:

Bene, klidně přikládejte pod kotel, za dva roky se vám zase vysměju. *fn*


doplněno 07.10.16 12:53:

culda - není blbej. Většinou se tak tváří, ale rozhodně není blbej. *slunce*

Datum: 07.10.16 09:42

No já se směji již teď, venkov4ever - jste jednička, jak by pravil Topolánek. Obsah Vašeho přízpěvku opravdu o čemž vypovídá *haha*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 10:53
avatar

venkov4ever-

- holt českej národ není blbej, jak by řekl Švejk

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 12:14
avatar
Z poloviny příspěvků v tomto vláknu to bohužel není zrovna dvakrát poznat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.