Pronájem družstevního bytu

Od: Datum: 17.09.16 17:04 odpovědí: 4 změna: 20.09.16 10:55

Dobrý den, kdo prosím pronajímáte družstevní byt? Co vše potřebuji? Myslím nějaký souhlas družstva? Případně, co zanést do smlouvy? Může tam být nájemník trvale hlášen, když byt je družstevní a psaný na mě? Jde mi o to, že někteří sociálně slabí potřebují pro sociální úřad ve smlouvě uvedeno trvalé bydliště

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.16 17:14

A co se zeptat majitele bytu. :) Ten určuje pravidla.

Od: larasis
Datum: 17.09.16 17:47

Na družstvo samozřejmě jít musím, ale chci na ně být připravená. Znáte obecná pravidla pro pronájem družstevních bytů?

Seznámíte mě s nimi?

Datum: 17.09.16 18:31

Byt může pronajmout pouze jeho majitel → bytové družstvo (dále jen BD). Družstevní byt "není napsán na Vás", ale BD Vám jej pronajalo. [Nejste majitelem, nýbrž nájemníkem.]

Družstevní byt můžete se souhlasem majitele (tj. BD; měla byste najít ve stanovách BD) přenechat někomu dalšímu do podnájmu. Souhlas musíte mít předem.

Přihlášení k trvalému pobytu bude záležet na majiteli bytu. V případě nájemní smlouvy by stačilo s nájemní smlouvou zajít na ohlašovnu úřadu. V případě podnájmu je potřebný souhlas majitele. [Neodhadnu, jak se k tomu Vaše BD postaví.]

doplněno 17.09.16 18:38:

Odpovědi na své otázky byste měla najít ve stanovách BD. Podívejte se na web svého BD, jestli tam nejsou stanovy k dispozici, případně to můžete zkusit na webu Justice.cz.

Od: larasisa
Datum: 20.09.16 10:55

Ivzez děkuji Vám mnohokrát

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.