Znáte tohoto poradce?

Od: Datum: 24.05.13 18:54 odpovědí: 7 změna: 25.05.13 22:58

Dobrý den,

Mám jeden dotaz... Po dlouhém rozhodování jsme se domluvili s manželem, že si pořídíme pěkný baráček kousek od Olomouce. Od známého jsem dostala kontakt na makléře HC FIN SERVIS sídlící v Olomouci(jednatele firmy). Od začátku s náma bylo jednáno jako s lidma, kteří ničemu nerozumí... Několikrát nám paní zrušila schůzku hodinu před termínem. Když jsme ji obratem volali, byla nedostupná. Máte někdo podobné zkušenosti? Dá se s tím něco dělat? Resp. firmu třeba nahlásit, že nedělá to co slíbila?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.05.13 19:01

Změnit makléře? - dneska je realitek, že by jimi šlo ´dláždit´...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereska
Datum: 24.05.13 19:13

To vím, ale proč to nechat přejít. Takový lidi by neměli dělat to co dělají...

Od: mowla*
Datum: 24.05.13 19:32

Momentálně je realitní trh velmi ´omezený´, takže zkušení makléři šli dělat něco jiného - vědí, že by se neuživili. Na druhou stranu majitelelé realitek neustále inzerují ´volná´ místa, protože i ´hladoví´ makléři jim přinesou zisk (obvykle nejde o zaměstnance, ale OSVČ, kteří mnohdy za možnost pracovat ´pod hlavičkou´ i platí). No a makléři? - mnohdy jde o naprosté ´zoufalce´, kteří se chytají libovolného ´stébla slámy´, ale neumí/neví v podstatě nic.

..."proč to nechat přejít"... - pokud jsi ´rozlícena, můžeš si zchladit žáhu na majiteli realitky, ale nedomnívám se, že by taková stížnost měla jakýkoli důsledek... ;) Navíc - pokud jsem dobře koukal, není ta realitka v komoře RK, takže ani v tomto směru není šance něčeho dosáhnout.

Nejjednodušší i nejúčinnější je dávat ´dobré´ reference jiným zájemcům o služby RK... :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereska
Datum: 24.05.13 20:14

Nejde o realitku, ale o finančního poradce, který nám měl udělat hypotéku...

Od: mowla*
Datum: 24.05.13 20:18

Aha - omlouvám se, špatně jsempochopil dotaz...

V případě zájmu o hypo (konkrétní požadavek) je mnohem lepší oslovit přímo banku/y - tito finanční makléři jsou (obvykle) ještě méně důvěryhodní, než makléři realitní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 22:58
avatar

Souhlasím s Mowlou, "finanční poradce" nebrat! Jde jim o vlastní prospěch, nikoliv o prospěch klientů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 00:36
avatar

To je vtip? Vy si doslova necháte nasr*t na hlavu a ještě poděkujete. Přece pokud mi někdo zruší schůzku hodinu před termínem nebo mám jakékoliv pochybnosti o jeho solidnosti, okamžitě s takovým člověkem/firmou končím. To oni chtějí vydělat tučnou provizi za sjednání hypotéky, tak ať se snaží. Nesnaží se - jít jinam. Pokud se rozhodujete jakou hypotéku vzít, nechte si udělat nabídky od různých bank a poradců, potom si je proberte a vyberte tu nejlepší nabídku. Pokud budete mít jen nabídky od jednoho fin. poradce, je to o ničem, každý takový poradce se snaží prodat vždy produkt, za který má největší provizi, ne ten který je nejvýhodnější pro klienta.

Btw. je dobré hypotékám trochu rozumnět, když si ji berete a umět si spočítat její výhodnost. Je to závazek na mnoho let, tak to musí být skvěle promyšlené. Spočítejte si celkové náklady hypotéky. Na pojištění splácení asi kašlat, co jsem četl podmínky, do toho se nelze vejít v žádném případě a jen to zbytečně stojí peníze.

O tom vysněném baráčku si také zjistěte maximum, ať nekoupíte nějakou předraženou barabiznu do které budete jen sypat. Už jsem viděl i novostavby, kde netěsnily okna ani dveře, všude plíseň od zatékání, praskající zdi, prostě komplet ošizené.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.