Neobvykle horké září

Od: Datum: 14.09.16 13:49 odpovědí: 24 změna: 16.09.16 23:30

Dobrý den, už asi týden nechodím přes den ven - prostě se to nedá! Nemám ráda zimu, ale tahle vedra jsou úmorná... Voda v řekách mizí, hladina spodních vod též klesá.. Tak si říkám, jestli bude i tahle zima bez sněhu, bude to zlé... Jak snášíte tohle na září neobvyklé počasí a co si o tom myslíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.16 14:18

Snáším ho dobře, asi jsem byla v minulém životě kočka, která se ráda vyhřívala na sluníčku. Horko jakékoliv mi nevadí, byť jsem už babka - důchodkyně. Jen když mám k ruce dostatek vychlazených minerálek. Jen lituji děti, že o prázdninách nebylo chvílemi počasí nic moc a nyní musejí sedět v lavicích. Jak rády by skotačily na koupališti. Bohužel...

Letos není tak tragické horko a sucho, jako tomu bylo loni. Uvidíme, jaká bude zima, srážky...Ono už dávno nepĺatí: Poručíme větru, dešti... Musíme se prostě smířit s tím, co je a jak to je. Ačkoliv je fakt, že lidské zásahy do přírody zpětně nesou nemilé odezvy. Měli bychom se k přírodě chovat šetrněji, to víme všichni, ale zatím to jsou jenom plané řeči na plakátech. Jaga.

Datum: 14.09.16 14:25

Sice je září, ale pořád je astronomické léto. Užíváme si poslední letní dny u bazénu. Nebojte, už to brzy skončí a přijde tradiční, víc jak půlroční, slota.

Od: jofa®
Datum: 14.09.16 15:05

Vyjimečné to je řadou takto teplých dnů po sobě a suchem. Jinak 28°C, samozřejmě měřeno ve stínu, bylo 27.září 1995, což je téměř až za čtrnáct dní.

Od: maky®
Datum: 14.09.16 15:09

Ven chodím ráno za chĺádku a odpoledne jsem v bazénu. Dochází mi voda v sudech, což je nepříjemné.

Datum: 14.09.16 15:16

Snáším to docela špatně, touto roční dobou jsem zvyklý chodit po kopcích v nepromokavé větrovce. Ale od soboty už bude pohoda. *palec*

Datum: 14.09.16 15:25

Horke leto? 25-28°C je horke? Co bylo v lete , kdyz bylo 36°C? Nebojte od soboty se otepli. A v zime v -20°C si vzpomenete na zari.

Me to krasne vyhovuje , lepe nez v zime , v desti , v snezeni a lepe nez kdyz bylo 36°C

Od: pb®
Datum: 14.09.16 15:55

Já to říkám pořád, že lidi mají krátkou paměť a nepamatují si, jaké počasí bylo loni. Nerouháte se tak trošku? Ano, přes den je sice 30°C, ale ráno je třeba 16°C, v 8:00 tak 20°C a i večer a v noci teploty klesají, takže se dá barák vyvětrat, ochladit a krásně spát. Co jste dělala loňské léto? To bylo v červenci i srpnu soustavně asi 40°C, nepršelo, ještě v 10 večer 30°C, v noci 25°C a ráno v 8:00 zas 30°C. V neklimatizovaném autobusu asi 60°C, barák nešel vyvětrat, nedalo se spát, to byla fakt hrůza. Ale stěžovat si na horké léto letos? Nejste poněkud mimo?

Od: jofa®
Datum: 14.09.16 16:05

Taky se divím, že pro někoho je pár teplých dnů špatně. Jsem zvědav, jestli to někdo připomene, až se začne topit a to může klidně být za týden a neskončí s topením dřív, než po 6-7 měsících .

Datum: 14.09.16 16:26

Ale pamatuji si loňské horké a suché léto..., ono spíš jde o to, že teď v září byla ta vedra neobvyklá. Ale to, že je sucho a bude zřejmě nedostatek vody je prostě fakt a špatně. Vzhledem k tomu, že posledních pár zim moc sněhu nebylo - je pravděpodobné, že tomu letos asi jinak nebude. Ale třeba se pletu a nevypočitatelné počasí nás letos překvapí bohatou sněhovou nadílkou:) a děti si užijí sáňkování, lyžování a stavění sněhuláků nejen na horách. Pamatuji doby, kdy na podzim napadl sníh a vydržel až do jara...

Datum: 14.09.16 19:33
Neni pravda. Odpoledni horke dny jsou v zari uplne normalne.
Datum: 14.09.16 15:57

Hodně mi to vadí. Skoro celé léto jsem oproti loňsku celkem zvládala (nesnáším teploty už kolem 25 °C), ale poslední dva, tři víkendy se necítím dobře. Asi to neubude jenom výší teplot, spíše tím, že už je to (na mne) moc dlouho.

doplněno 14.09.16 16:03:

A sucho mi vadí také.

Datum: 14.09.16 16:46

Tohle počasí mi absolutně nevadí a naopak mi vyhovuje. Vůbec bych se nezlobil, kdyby celou zimu bylo kolem dvaceti stupňů nad nulou.

Od: ben®
Datum: 14.09.16 16:59

Dobrý den, myslím si, že to normální září není - to by se jinak meteorologové "nekasali" každý den, jak zase překonali teplotní rekordy . Zdravím!

Datum: 14.09.16 17:31

Já si tohle docela užívám. Sice tu mám taky vedro ale furt lepší když svítí sluníčko než když je zamračeno.

Od: fed
Datum: 14.09.16 18:08

Září je ještě v astronomickém létě tyhle teploty v září jsou dobré na víno ale také si říkám že příroda už potřebuje déšť vůbec u nás nerostou houby ale s porovnáním aktuálního stavu teplot a před rokem v září je tohle paráda tedy aspoň zatím o zimě si myslím že jako obvykle nebude nebo bude velmi mírná po zkušenostech z minulých 4 let si už ani nedělám naděje na nějakou normální zimu se sněhem a mrazem s výdrží od listopadu až do dubna. :(

Datum: 15.09.16 18:37

Název měsíce září je odvozen od toho, že slunce intenzivně září*ua*

Datum: 15.09.16 20:37

Milé děti, sucho bylo v sedmačtyřicátým ..

Od: maky®
Datum: 15.09.16 20:48

Netěším se na chladné, zamračené dny, neustálý déšt nebo mrholení, bláto a studený vítr. Budeme na sebe natahovat několik vrstev oblečení a vyhlížet sluníčko...na druhou stranu netvrdím, že nám ochlazení neudělá dobře, pookřejeme a únava z nás spadne, nebudeme se ploužit a uděláme kus práce *smich*

Datum: 15.09.16 21:38

Dnes jsem jel do Litoměřic a stromy kolem silnic jsou zvadlé, výsadby topolů na biomasu zvadlé, listí na nich napůl žluté. Kdo tvrdí, že není sucho, měl by vylézt občas ven.

Datum: 16.09.16 12:36

Nerozporuji to, že je sucho... Nicméně u těch topolů to nemusí být tento důvod. Topoly žloutnou a opadávají mezi prvními... před podnikem máme alej letitých topolů a spousta listů už žloutne a na zemi už jsou opadané malé závěje listí.

Datum: 16.09.16 17:06

Mohu potvrdit, že v potůčku je vody docela málo...za Roudnicí, v Ústí, i před Bad Schandau. Ale loni bylo vody ještě méně. *nevi*

Datum: 16.09.16 12:53

Jste můj člověk! Já si taky myslím, že toto září není normální a naše území se pomalu, ale jistě posunuje k subtropům. Někdo je rád, fajn, je teplo, ale zvídavější pozorují, že třeba není normální, že slívy apod. mají už teď některé úplně shozené listy, jablka - popadaná - se nedají vůbec použít na mošt, protože jsou moučná a bez šťávy, V televizi ráno bylo, ja k se sucho projevuje na bramborách...Jenže dnes většina lidí si toho ani nevšimne - hlavně, že je teplo a já si můžu užívat! Celá společnost, je jak ta žába, která je v hrnci a pořád se raduje - to je teplíčko... a najednou exne.

Datum: 16.09.16 16:07

Ale to je přece veřejně známá věc, že se mění klima a subtropy se posouvají k severu a pravděpodobně v nich časem budeme i my. Co s tím chcete dělat? Rozčilovat se? Stejně to neovlivníme... V podstatě jsou tři možnosti.

a) smířit se s tím a radovat se z tepla - stejně to neovlivníte

b) nesmířit se s tím a nadávat všude možně - stejně to neovlivníte

c) nesmířit se s tím a přestěhovat se - sice to neovlivníte, ale můžete mít radost z toho, že počasí je podle gusta

Datum: 16.09.16 23:30

Me osobne je to uplne jedno.. Mam radost za teploucko kvuli detem, ktere jsou porad na zahrade v bazenu a uzivaji si posledni dny tepla..Kazde pocasi ma neco co mi vadi a naopak, takze to beru jak to je a snazim se vse prezit a to bud s pomoci tepleho svetru v zime,nebo v opacnem pripade s vetrakem vedle hlavy

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.