Jaka poušt

Od: Datum: 08.11.16 07:34 odpovědí: 14 změna: 09.11.16 12:40
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jaké poušti na světě nejsou jedovatá/nebezpečná zvířata...(pro člověka) Jako hadi, štíři, nějaký hieny atd... na internetu jsem nemohl nic nalezt, tak se ptam zde..předem diky?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.16 07:37
avatar

Nejméně toho asi hrozí na poušti Gobi.

Pokud tam tedy ovšem nenarazíte na olgoje chorchoje. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 08.11.16 07:44

A co naše pouště? Moravská sahara a jiné, viz http://www.national-geographi…ml?mm=ar_33971_0#.WCFz5CdCmho nebo česká sahara http://morskeplaze.cz/wp-cont…t/uploads/2013/08/images1.jpg u Vlkova v jižních Čechách

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 08:11
avatar

Hiena se na internetu hledá vskutku obtížně, ale relativně bezpečné pouště by měly být ve střední Asii. Karakum a Kyzylkum. *slunce*


doplněno 09.11.16 08:10:

Velkým fanouškem pouště je Marek Vašut. Kvůli tichu. Tvrdí, že je v poušti takové ticho, že slyšíte tlukot vlastního srdce, zatímco uprostřed naší přírody zní šum větví, zpěv ptáků, atd. S Vašutem napůl souhlasím, ne snad, že bych jeho fakta jakkoliv rozporoval, jde o to, že zvuky přírody mě nijak nevadí. Nesnáším jen kravál působený lidmi a jejich technickými výtvory. *fn*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sebastian
Datum: 08.11.16 10:36
Moc děkuji, já Bych si chtěl udělat nějaký vylet do pouště(nejlepe projit celou poušť) a jde mi oto aby jsem nenarazil na žádné nebezpečné zvířata a jediny nepřítel byl slunce.
Datum: 08.11.16 10:47
avatar

To mi připomnělo, jak jsem svého času (někdy od 5. třídy, ale vydrželo mi to docela dlouho) měla velkou touhu se vypravit do savany. Zatím jsem to neuskutečnila. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 08.11.16 15:43
A co zákeřní Tuaregové? Nebo lstiví Afgánci? Na ty nemyslíte?
A vemblouda máte?
Držel bych se spíš okolí toho Bzence. Tam vemblouda nebudete potřebovat, potkáte zde akorát bujaré Moraváky a od těch tolik nebezpečí nehrozí. Maximálně že vás opijou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 10:22
avatar

"Velkým fanouškem pouště je Marek Vašut. Kvůli tichu. Tvrdí, že je v poušti takové ticho, že slyšíte tlukot vlastního srdce, zatímco uprostřed naší přírody zní šum větví, zpěv ptáků, atd. S Vašutem napůl souhlasím, ne snad, že bych jeho fakta jakkoliv rozporoval, jde o to, že zvuky přírody mě nijak nevadí.[...]"

----

Tak z podobného důvodu přece odcházeli do pouští i první poustevníci. Aby se mohli cele soustředit na Boha a nerozptylovalo je nic fyzického, včetně Jím stvořené krásné přírody. Ve skutečnosti na tom také něco je, ale já holt nejsem poustevnice a přírodou se ráda kochám. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sebastian
Datum: 08.11.16 17:20
Nejvice se mi zamlouvají pouště Karakum a kyzylkum, ale asi vice ta Karakum, ale nějak nemohu najít, které zvířata v těhlech pouštich žijí.Poušť Gobi se mi kvůli tomu mytyckemu tvoru moc nezamlouvá.
Datum: 08.11.16 18:38
avatar

V Karakumu podle všeho žijí (dle Wikipedie): gazela perská , korsak (drobný druh lišky), vlk (druh neuveden), kočka stepní , kočka plavá , různé druhy hlodavců, solifuga (druh neuveden), želva čtyřprstá , různé druhy ještěrek, hadů a štírů . Chovají se tam velbloudi a ovce .

V Kyzylkumu : gazela perská , korsak , vlk (druh neuveden), kočka stepní , kočka plavá , sysel žlutý , sysel dlouhoprstý , pískomil (druh neuveden), tarbík (druh neuveden), zajíc tolaj , netopýr (druh neuveden); z ptáků: drop obojkový , orel stepní , chocholouš obecný , pěnice malá , strakule saxaulová , z plazů: zmije paví , zmije levantská , hroznýšek třípruhý , různé druhy užovek, ještěrek a varanů.

Vzhledem k tomu, že stránky Wikipedie nejsou zrovna odborné, nejsou ani tyto informace příliš systematizované, ale řekla bych, že fauna obou pouští vykazuje četné shody. :) Myslím, že to jsou relativně bezpečné oblasti, akorát si případně budete muset dát pozor na ty zmije a zřejmě i na štíry.

---

Co se týče olgoje chorchoje: *smich* největší legrace na tom je, že já jsem zhruba do 13 let v tohoto tvora bezvýhradně věřila, protože mě historkami o něm doslova živil děda, a to už někdy od mých 4 let (jestli ne dříve). Velká část obrázků, které jsem kreslila jako malé dítě, se týkala právě tohoto hadočerva. Děda nikdy nechodil do školy, ani na základku, ale hodně četl - a vzhledem k tomu, že vyrostl v SSSR, dostávaly se mu tam do rukou různé sešity s romantickými povídkami o výpravách sovětských průzkumníků. Toto byl zřejmě oblíbený námět takových historek a děda tomu zjevně rovněž věřil (a potom mi to vykládal jako čirou pravdu).


doplněno 08.11.16 19:15:

Ještě doplním pár druhů zvířat.

Karakum: šakal (druh nevím), kobra středoasijská, šípovec pruhovaný (had), snovačka jedovatá (pavouk).

Kyzylkum: osel kulan, sajga tatarská, kůň převalského.

Určitě tam těch zvířat žije ještě více (v obou pouštích).

Jinak se můžete podívat na videĐ°:Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 07:57
avatar

Sebastiane, poušť je typická tím, že na ní nejsou rostliny. Tedy tam nemohou žít žádná zvířata, která se rostlinami, travou, živí. Mohou tam žít pouze masožravci, dravci, predátoři.

Nepsal jsi už kdysi, že bys rád viděl prales, ale že se bojíš pavouků a zvířat obecně? Tyhle dvě otázky jsou hodně podivné. Chceš vidět přírodu, ale bez části její živočišné součástí. Hodně podivné! *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sebastian
Datum: 09.11.16 10:28
Ne, tenhle dotaz je můj první...
Koukal jsem, že v poušti Karakum je nějaký hořící kráter, který hoří už 40 let.
A ješte bych potřeboval zjistit co tam roste, vim že tam skoro nic neroste , ale něco asi ano a chci vědet jestli se to dá jist.
Asi bych šel PŘES Karakum do KYZYLKUM. TAK KDYBY BYLO nekhůř , tak jestli setam dá něco jíst..
Datum: 09.11.16 10:29
avatar

Ony ty pouště málokdy bývají stoprocentní, minimálně tam jsou nějaké oázy apod. Takže i býložravci se tam vyskytují. Nicméně vyhřátý písek je ideálním stanovištěm pro různé plazy a jiné studenokrevné živočichy. S velkým strachem z hadů a štírů není vhodné chodit do pouště. :-D


doplněno 09.11.16 10:43:

Ano, v Karakumu se nacházejí tzv. Pekelná vrata - hořící kráter o prům. cca 70 m, který vznikl tak že se vědci pokusili zapálit plyn, unikající ze země (domnívali se, že ho tam mnoho není). Opravdu hoří už 40 let.

Rostlin v těch pouštích skutečně moc není, jak už to bývá, ale nějaké tam přece jsou - např. stromy z rodu rosilka, z jejichž větví se suší seno pro ovce a velbloudy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 10:26

Všude je něco. Pokud někoho nekousne štír, tak se vyvrátí nohu a má to. Nikdy se nedají eliminovat všechny nepříjemnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 09.11.16 12:40

Já bych ti pro začátek doporučil písečnou dunu, kde žádná nebezpečná zvířata nežijí.

https://mapy.cz/fotografie?x=…996&z=17&source=foto&id=63524

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.