Armáda - problém

Od: Datum: 13.09.16 14:41 odpovědí: 14 změna: 13.09.16 19:30

Dobrý den,

v současné době jsem se přihlásil do AČR, je mi 24 let. Prošel jsem zdravotními, psycho i fyzickými testy, úspěšně. Dnes jsem prošel fyzickými testy, ale na pohovoru, kdy mi nabízeli místo, mi nabídli jen Čechy (Strakonice, Pardubice atp.). Jelikož jsem ze Zlínského kraje, chci sloužit na útvaru na moravě. Řekl jsem to a personalista mi sdělil, že není místo. I když 100% vím, že místo je (např. v Hranicích), nenabídli mi jej. Naopak muž, který testy absolvoval semnou, je z Tábora, a mu pověděli, že není místo v Čechách ale na Moravě ano. Tudíž mu nabídli místa na moravě. A teď se ptám, proč s námi hrají tuhle hru? 3/4 lidí včetně mě odmítlo a bylo zapsáno do databáze uchazečů (prý když se uvolní místo tam kde chcete, zavolají vám). Popřípadě jak si zařídit místo tam, kde chcete? Zajít přímo na personální na onen útvar?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.16 14:45
Ano, domluvit se.s personalistou. Mozna dane misto vyzaduje specializaci, kterou nemas a ten druhy ano.
doplněno 13.09.16 17:51:

Náborový příspěvek, příspěvek na ubytování, stravování apod. přijde málo? Kde ve fabrice ti dají jen půlku z toho a alespoň poloviční plat co u AČR? Holt buďto pro práci něco obětuješ nebo ne ... je to cena za výhody, které ta práce poskytuje.


doplněno 13.09.16 19:03:

Spoustu útvarů bylo zrušeno. Strýc přítelkyně byl u armády a měl poměrně vysokou šarži a také s ním házeli jak potřebovali. Asi mají tvoji kamarádi jen štěstí, že je to nepotkalo. Každopádně jedině, co ti pomůže je , zajít si na krajské ředitelství (tam kde tě náborovali) ,případně tam kam chceš a tam se dohodnout, popř. rovnou na tom útvaru aby vás vyměnili kus za kus, ty zůstaneš tam kde jsi a ten druhý taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svobodnikkouba
Datum: 13.09.16 14:51

Nene, ten chlap měl výuční list (zámečník).

Datum: 13.09.16 14:49
avatar
Nevime na jakou pozici jsi sel a na jakou pozici sel ten druhy. Vsude chcou jine specialisty , kteri musi mit urcite specifikace od vyuceni po praxi.
Nezbyva ti nic jineho nez se prestehovat nebo cekat. Ja bych sel klidne do cech , kdyz je prace proc ne. Lepsi nez ve zlinskem kraji.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: svobodnikkouba
Datum: 13.09.16 15:15

Doporučení: střelec, řidič, stř.operátor. Stejně tak i ten druhý člověk. vlastně to takhle mělo většina lidí, kteří tam semnou byli. Asi si fakt začínám myslet, že oni zkouší, jak na to budeme reagovat a jak na to přistoupíme. Shánějí lidi do armády, ale velké procento lidí si to rozmyslí jen kvůli místa působení, takže toho asi moc nenaberou. Leda by dali opravdu velké výhody. Nechápu to a asi jsem si vybral špatně...

Datum: 13.09.16 14:56

Chcete do armády a přitom Vam toto vadí. V armádě je toto běžné, prostě bude tam, kde Vás budou chtít a vy to musíte akceptovat. To je ostatně důvod, proč spousta lidí by do armády nešlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 13.09.16 15:00

Tak armáda potřebuje, abyste se odpoutal od rodiny. Protože váš další život bude tam, kam vás armáda pošle. A ne tam, kde budete chtít vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 15:10
avatar

Pokud s tímto máte problém tak ani do AČR nechoďte, vojám musí prostě počítat s tím, že nebude sloužit kde si vybere od toho je to ozbrojená složka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 15:16
avatar

Pro vojáka přestává být důležitou rodina, ale podstatnou se stává služba. A jde tam, kde je třeba. To jste nevěděl dřív?

Kdysi, v dětství, byla v naší obci posádka. Stála tam čtvrť "důstojnických domků". Pěkné finské domky, kde žili oficíři s rodinami. Jejich ženy byly většinou dost blahobytné, pokuřovaly, do práce nechodily. Měla jsem tam jako dítě plno kamarádek. Jenže, stačil jeden rozkaz a najednou byla pryč Miluška s rodinou, po ní Ilona, Helena, Mirka...prostě rozkaz byl rozkaz. A přicházely místo nich zase další rodiny.

Prostě voják sám o sobě de facto nemůže rozhodovat. Jeho život řídí někdo jiný. Kam jej pošlou a co mu nařídí, je třeba splnit a poslechnout. S tím jste měl být srozuměný a smířený. Proto půjdete třeba do těch Pardubic. Nenaříkejte, u nás je opravdu hezky.

Co jste chtěl, to nyní máte, prostě vojáci musí zatnout zuby a poslechnout. Nepomohou výmluvy, obhajování. I to je vlastně příprava na vojenský život. Počítejte i s tím, že se budete dost často stěhovat, podle toho, kam Vás převelí. Ale na druhou stranu budete mít zase slušné příjmy. Záleží na tom, co je Vám blíž a co budete preferovat. A jak se s tím sžije Vaše rodina. Mám v armádě synovce, tak o tom něco vím. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svobodnikkouba
Datum: 13.09.16 15:36

Tohle říkají všichni, ale jestli to tak opravdu je v současnosti, nevím. Mám spoustu známých na různých útvarech a za 7 let v armádě ani jeden nebyl převelen někam jinam. Jen jeden člověk, který chtěl k výsadkářům, byl přemístěn, ale na jeho popud. Bigoši, průzkumníci, starší řidič atp. je za tu dobu v armádě nepřeveleli. Možná znám jen ty, se kterýma se "nehází".

Od: lego®
Datum: 13.09.16 19:20
avatar

Jasne ze uz neni preveleni tak caste jako driv. Driv byl utvar v kazdy dire a dnes jich je malinko na republiku. Tak neni kam prevelovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 15:18
avatar

Souhlasím s předchozími příspěvky. Otec mojí bývalé spolužačky byl voják z povolání a jejich rodina se často stěhovala. Spolužačka jenom do svých 15 let bydlela asi na čtyřech místech (v rámci ČR a SR).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 13.09.16 15:42

Zdar, tomuto se říká přirozená selekce. AČR nepotřebuje "gaučo" vojáky, ale týmové stroje. Rekrut je mimo domov bez vnějších vlivů okolí, což přispívá k jeho přerodu ve vojáka. Proč se hlásit k vojsku, když se nechce podrobit hned z kraje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 18:47
avatar

Byť není až tak pravda o stěhování VZP,přesto musím se všemi předešlými opovědmi souhlasit.Jako kapitán v záloze jsem měl to štěstí a sloužil v jednom městě (Taky 200km od rodičů ) u několika útvarů (z toho dva po reoredi a změně názvu) byť posléze za cenu toho že jsem byl na nižší funkci než u předešlého (zrušeného) útvaru-nechtěl jsem se také někam stěhovt či dojíždět až jsem pak díky shodě okolností odešel z činné služby.Navíc jsem měl svého času velkou výhodu.U našeho útvaru většina VZP sloužila (někteří téměř celou dobu jeho trvání) u jednoho útvaru.Ale u ženijních vojsk to bylo téměř pravidlem..

Milí zlatý "frajtře" -musíš být zelený mozek a jít kam amáda chce nebo ne ale pak do armády nelez!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 19:30

Předpokládám, že i AČR má svůj zákon o služebním poměru ... v tom pro PČR, HZS, VS apod. je to jasně dané, také s nimi můžou šoupa všude po republice a normálně se to děje, např. Krajští ředitelé např. z Ostravy šel do Ústí nad Labem a nyní dělá opět ředitele MSK. Dále ředitel JČK dělá ředitele ÚK. Dále jsou pak výběrová, nabídková řízení apod.

Pokud nechceš nikam, co ti nabízí, jdeš do zálohy. Po nějaké době ti nabídnou místo v nižší hodnosti. Pokud odmítneš i to, je možné tě propustit apod. samozřejmě není to tak jednoduché jako to vypadá, ale prostě to má svá pravidla, nutno načíst zákon, ideálně s komentářem. Pro AČR nevím jak se jmenuje a ani jej nemám k dispozici. Každopádně někdo tady určitě poradí a na googlu se také najde (přinejmenším bez komentáře).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.