Šňůra u rychlovarné konvice

Od: Datum: 10.09.16 21:39 odpovědí: 16 změna: 11.09.16 18:25

Dobrý večer, nevíte někdo, proč začali vyrábě rychlovarné konvice s tak krátkou šnůrou, sotva 40 cm? Je to hodně nepraktické, např.mám zásuvku i na dvoře a když tam chceme posedět a vařit kávu, musím táhnout prodloužovák.Také na jiných místech ji třeba musím podkládat, např.na rekreaci.Já jen, jestli to štve jenom mě, jinak s tím œe samozřejmě nedá nic dělat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.16 21:44

Konvice se obvykle umisuje na kuchyňské lince poblíž zásuvky. Já jsem se zatím s tak krátkou šňůrou nesetkal, ale setkal jsem se s tím, že byla šňůra namotaná ve spodní části konvice..

Od: makyŽ
Datum: 10.09.16 21:49

Také jsem myslela, že je tam namotaná, ale není...šetří se prostě všude. Mám ji na kuchynské lince a sotva dosahuje do zásuvky, je to jen tak tak :(

Od: uskaŽ
Datum: 10.09.16 21:51

To chcete, aby šňůra od konvice dosáhla z domu až na dvůr?*smich*

Mám takovou konvici a vyhovuje mi. Je umístěna na kuchyňské lince u zásuvky, je to délka dostačující, dlouhá šňůra by mi jen zavazela.

Datum: 10.09.16 22:05

usko...to nééééé z kuchyně až na dvůr *smich*

mám zásuvku na dvoře, ale na lince jsem byla zvyklá rychlovarku posouvat podle potřeby, třeba když jsem tam dala ještě remosku, šla trochu stranou. No dobře, musím být spokojená, že konev vůbec nějakou šnůru má, příště možná bude mít jen deset cm :-D

Datum: 10.09.16 22:07

Ono to nebude kvůli šetření ale spíš kvůli spotřebitelům, většina má totiž konvici "napevno" na lince, zásuvky hned nad linkou, a nikam ji nepřemisují, takže smotaná šňůra je tak spíš na škodu ;)

Od: konvice
Datum: 10.09.16 22:18

Je to požadavek bezpečnosti proti stržení z linky

Datum: 11.09.16 07:29

konvice aha...to je vtip, nebo opravdu? :)

Datum: 11.09.16 08:15

No vidíte, já jsem zas u první konvic šňůru zkracoval, ta dnešní má v základně místo pro namotání nadbytečné délky a kouká z ní asi 20 cm. Zdá se, že výrobci konečně přešli na mou stranu. Zásuvky nad linkou a konvice u zdi, pokud možno na pevno.

Datum: 11.09.16 08:22

ra252 ta s tím namotáváním byla nejlepší. Včera jsem musela najít starou konvici, protože jsme chtěli vařit kávu venku a tahle nová by visela ve vzduchu nebo bych musela použít prodlužovák. Je fakt, že od remosky tř.se mi šňůra plandá po lince a musím ji sepnout sponkou.

Datum: 11.09.16 12:33

Tak mě teď tak napadlo, nebylo by lepší koupit nějakou jinou "na ven", za pár korun, a nechat si k ní udělat dejme tomu 3-5m přívod? :)

Datum: 11.09.16 18:25

fiser22 našla jsem tu starší konev a ta má šnůru "normální", to už je dobrý. Ve skleníku mám prodlužovák pro sekačku cca 10 m,při nejhorším natáhnu ten, díky za vtipnou radu *smich*

Od: asd1
Datum: 11.09.16 13:24

Namotání = cívka = ztráty.

Šetří se materiál, ale u té konvice to je rozumné, protože drtivá většina lidí jí má na lince u zásuvky krátká šňůra je akorát.

Že se šetří i průřez vodičů je naopak špatně, drátky 0,75 by tam neměly co dělat. Taky je po ohřátí litru vody pěkně ohřátý i kabel... Vyplatí se vyměnit i tu krátkou šňůru a dát tam aspoň 1,5 mm2.

Datum: 11.09.16 09:42

No vidíte, jí mám šňůru 60 cm a chystám se jí zkrátit, protože se mi plácá po lince a občas překáží.

Datum: 11.09.16 11:01

magdon ta vaše konvice by se mi hodila, se šňůrou 60 cm bych byla hodně spokojená, sem byla na takovou zvyklá...jééééé nezkracujte, budete litovat *stop*

Datum: 11.09.16 11:06

To nejsou jen rychlovarné konvice. Třeba co mívám u počítače - vyrábí šňury k monitorům, krátké. A to mᚠhorší protož to nejde nastavit běžnou zásuvkou. Když chceš mít monitor uprostřed stolu a počítač dole pod stolem, tak šňůra nevýjde. Pak reprobedny s těmi mám problém že občas vypadávají ze zásuvky protože jsou natěsno. Pak šňura k led-lampičce (ne k ledlampě), taky občas vypadává. A takhle bychom mohli pokračovat donekonečna. Snaží se ušetřit co nejvíc.

Datum: 11.09.16 11:33

Také reptám, že se na šňůrach šetří, moje nabíječka na telefon má šňůrku 20cm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.