Mapa na náhrobní desce

Od: Datum: 09.09.16 22:31 odpovědí: 11 změna: 11.09.16 07:02
avatar

Dobrý den. Na žulové náhrobní desce (stará 6 měsíců) se nám udělala "mapa", asi od vody po dešti, která tam zůstává i po umytí. Nevíte, co s tím, dá se to nějak vyreklamovat, nějak spravit? Nevypadá to hezky. Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.16 23:04

Tím, že náhrobní deska je v používání tak krátkou dobu, volila bych reklamaci. Dle lampiček bych tipovala, že je to práce Poláků. pokud se mýlím, promiňte, omlouvám se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 23:18
avatar

Nechali jsme to udělat u české firmy za nemalý peníz. Možná že nás podvedli. Nemáte proč se omlouvat, sama mám z toho špatný pocit. Je to leštěná žula, ta je přece odolná... Myla jsem to zatím jen asi 3x a jen vodou. Nic se tam nevylilo. Na ostatních náhrobních deskách nic takového nevidím...

Od: balzerka
Datum: 09.09.16 23:30

Najděte si doklady o provedené práci. Zavolejte, vysvětlete, o co jde. Tohle je na reklamačku. Nám flek vznikl od rezavějícího drátu na spodu věnce, ale tohle vypadá, jako když to poleje nějaký roztok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.09.16 23:35
avatar

Dobrý den, také máme hrobku z leštěné žuly, ale lesk je vysoký - vypadá jako ten tmavší flek, který Vám asi vadí. Já mám dojem, že lesku bylo dosaženo nějakým lakem, který z části opršel. Jenže, to by bylo naopak (deska by musel být nejdříve lesklá a až nyní částečně matná). Zdravím!

P.S. Nebyla deska původně lesklejší (tmavší)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 12:11
avatar

Dobrý den. Toto je snímek před 5.měsíci, na snímku je stín pomníku, deska byla čistá. Na té desce nic neleželo, ani se nezapalovaly svíčky. Jen jsem si všimla, že po dešti tam zůstává voda, taková loužička. Může to být tím?

Od: ben®
Datum: 10.09.16 12:48
avatar

Dobrý den, ano, na druhém obrázku vidím pěknou desku a stín pomníku. Voda žule neublíží, resp.

když je mokrá, tak vypadá lépe, protože je lesklejší a výraznější (stejně, jako např. mokrá dlažba).

Ta naše hrobka je stará desítky let a (švédská) leštěná žula je stále perfektní. No, na Vašem prvním snímku jsem vyznačil modrou barvou stín a červenou barvou ono místo, které je jiné a myslel jsem si, že toto řešíte (vypadá jako mokré a tmavší). Ovšem, možná řešíte onen flíček, který jsem vyznačil zelenou barvou - ten vypadá jako rez. Je také možné, že můj monitor neukazuje barvy tak, aby jsem viděl to, co má býti viděno, resp to, kde je problém, tak to upřesněte. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 18:29
avatar

Tak právě jsem se vrátila ze hřbitova, vyfotila jsem tu náhrobní desku před umytím. Pak jsem tu desku umyla a nechala ji mokrou. Zajela jsem si nakoupit, vrátila se a na desce zůstala loužička. Přitom dnes je takové horko! Pořád si myslím, že to je ten problém... Dá se s tím ještě něco dělat? Ten flek se tam bude dělat pořád, po každém dešti. Je to škaredé.


doplněno 10.09.16 18:34:

Myslím si, že voda by na té desce NEMĚLA stát...

Od: ben®
Datum: 10.09.16 18:43
avatar

Dobrý den, to vypadá, že po broušení tam zůstala nepatrná prohlubeň, ve které se drží voda. Ovšem nejsem si jistý, jak toho bylo při broušení dosaženo, když lesk tam snad je. Asi máte tři možnosti - neřešit to, reklamovat broušení a nechat desku opravit nebo (patrně nejsnazší způsob) desku nechat lépe naspádovat (osadit), aby byla šikmá plocha a voda odtékala (stačí nepatrný sklon). Dokumentaci máte (fotky), tak se rozhodněte sama, jak to vyřešíte. Zdravím!


doplněno 10.09.16 19:15:

Nemáte zač.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 19:12
avatar

Díky za odpověď. Napíšu jim e-mail, pošlu ty fotky a asi to nechám na nich, ať to prozkoumají a zváží,co s tím udělají. Já tomu nerozumím. Selským rozumem si myslím, že když tam stojí ta voda, tak tam musí být "nějaká prohlubeň". Jinak by to uschlo stejně jako ostatní plocha. Uvidím, jak se vyjádří firma. Děkuji moc za odpovědi - vám všem! *pusa*

Datum: 10.09.16 20:36
avatar

Zdraívm. Pokud jsem pochopila správně, vaše žula je přírodní kámen, ne umělina. Napadají mě 2 věci. 1) I na prvním obrázku (před 5 měsíci) vidím i v tom stínu lehce se rýsující oblouček tmavšího odstínu. To by znamenalo, ža byl použit kámen horší jakosti, který, jakožto živý, není v přírodě v celé mase všude stejný. Žula je tvořena množstvím hlubinných hornin, převážně draselných živců, kyselých plagioklasů a křemene. Ty jsou podle místa výskytu různě husté, různě zabarvené a různě tmavé. Ve vašem případě mohla být použita část, kde prorůstá tmavší masa do světlejší. Ovšem prodejce by musel použít chemii, aby na "chvíli" prodeje "flek" zesvětlil. Nebo 2) Není jasné, na čem deska leží a jak vypadá spodní strana. Pokud leží neopracovaná a neošetřená na mokrém podkladu, živým kamenem v drobunkých spárách vzlíná vlhkost (ne z deště, loužičky rychle vyschnou), ale odspoda a vzniká tmavá mapa. A jelikož žula je kyselá, může se začít zanedlouho vlivem vlhkosti dařit mechu. Ten až proroste, moc s tím nenaděláte. A zimní měsíce jsou pro tento proces ideální. Já bych nechala podložit celou desku vrstvou něčeho nenasákavého, alespoň hrubým kamenným štěrkem. A pokud by v krátké době nezačala mapa mizet, uplatnila bych reklamaci a přiložila fotky jako důkaz průběhu. *bum*Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 07:02
avatar

Vždycky jsem si v dobré víře myslela, že u posledních věcí člověka se nedá nic zfušovat, či podvést. Že je nějaká úcta před smrtí. Loni jsme si dali udělat urnový hrobeček, malý, pro 4 urny. Jen s krycí deskou, pomníčkem s prostým názvem RODINA...Z jedné strany lampička, z druhé vázička. Nic víc. Stálo to i tak děsné peníze.

Za týden po instalování hrobu se pomník kýval. Dost. Zavolali jsme firmu, pomník znovu instalovala a přelepila. Prý už to bude v pořádku.

Za 2 měsíce se kýval znovu a to tak silně, že jsme jej raději vyndali z vrutů a opřeli o hřbitovní zeď za hrobem, aby nespadl a nepraskl. Volali jsme firmu, která to udělala. Přijeli, dušovali se, že mají jen to nejlepší lepidlo, že to musela vyviklat konkurenční firma. Ano, nad naším hřbitovem, se jako letní bouřky, křižují celkem 3 konkurenční firmy. Tak nevím, kde je pravda. Ale připadá mi hrozně nízké a odporné, ničit práci druhého, navíc na místě posledního odpočinku. Navíc od firmy, které se tím živí.Není to hnusné?

Nevím, kde je tedy pravda. Ale vím, že nikdy bych nikomu vyviklat pomník nešla. Ani kdyby to byla konkurence. Lidé se dneska v boji o přežití nezastaví ani před smrtí. Je to smutné, ale co s tím? *plac* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.