Využíváte služby dentální hygieny?

Od: Datum: 09.09.16 18:59 odpovědí: 11 změna: 11.09.16 01:30

Využíváte služby dentální hygieny? Co Vás k tomu přimělo? Pomohlo Vám to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.16 19:06
avatar

Využívám, protože to pojišťovna proplácí. Pomůže to - jak v žertovné nadsázce říká moje paní zubařka - až do prvního jídla. *smich*


doplněno 09.09.16 19:12:

Pojišťovna 111 proplácí litřík ročně, to stačí. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 19:10

Která pojišťovna to proplácí? To mě zajímá. Jinak s nadsázkou nesouhlasím - odstranění zubního kamene je určitě pozitivní a vydrží to déle.

Datum: 09.09.16 19:17

To mi dělala i zubrařka v rámci preventivky zdarma než se se mnou přestala bavit a nebyla tam v době na kterou mě objednávala *nevi**smich* je pravda, že od té doby jsem změnil jak zubařku, tak i pojišťovnu.

Jinak abych odpověděl na otázku 1) ne 2), 3) vzhledem k navázání na otázku č. 1) není třeba odpovídat *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 17:22
avatar

Ja jsem na tom byla jednou a taky jsem si vse platila sama,ale...Byli jsme s manzelem i detickama,kdy manzelovi to vzala doktorka pres pojistovnu pri preventivni kontrole co pul roku(zubni kamen mu vzala jakousi zubarskou bruskou,nebo co to bylo a hotovo.Rikal,ze to prijemne nebylo,ale slo to vydrzet.Ja jsem pres zuby pose...ra a tresu se hruzou,tak me to delali pres ultrazvuk,kdy zadna bolest.Taky slo jako u manzela o zubni kamen za spodnima zubama.Pomohlo mi to velmi a zubni kamen je fuc..Chodime cela rodinka na kontrolu co pul roku a na dental.hygienu jsem byla jen jednou poslana svou Dr.Samu by me to ani nenapadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 19:19

Když mi moje zubařka při prevenci nic nenajde, udělá mi aspoň hygienu. Povypráví mi při tom novinky, já zaplatím šest stovek a jsme oba spokojeni. Já možná víc, protože jsem rád, že ji mám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 07:48

Můj zubař se nezabývá s odstraňováním zubního kamene. Sice 1x za rok má odtsranit kámen zdarma na pojišťovnu, ale je to vynikající stomatochirurg a tímto se nechce zdržovat. Jsem spokojená se zubařem a s dentální hygienistkou také.

Hygienistka mi vyléčila zánět dásní. Chodím cca 3x za rok odstraňovat zubní kámen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jefro
Datum: 10.09.16 17:07

Na této hygieně jsem byl několikrát. Zubař si to přímo podmínil tím, že nebude dále pokračovat ve vrtání a léčbě, dokud se hygieně nepodrobím / hygienistka v jeho ordinaci musí být z něčeho živa /. Dělala to ručně, kyretami, bylo to velice bolestivé a neustále jsem musel plivat krev. Dva dny po zákroku jsem měl dásně opuchlé a nemohl jsem jíst.

Nyní mám zubařku novou. Dělala mi to sama ultrazvukem, bolest žádná a odsávačka brala vše do odpadu. Platil jsem 8OO,-Kč, ale zuby mám opravdu vyčištěné a hladké. Je vidět, že není hygiena jako hygiena, vše je na šikovnosti lidí. Jen doufám, že mi to vylepšení vydrží déle než měsíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 18:00

Abych tedy přispěl se svou do mlýna.

Zubní hygienu jsem dost šidil, ale na preventivní kontroly jsem chodil. Zubařka mě vždycky prohlidla zuby a zkonstatovala, že vše v pořádku. Hygienu jsme spolu moc neprobírali. Naposledy mě ale řekla, že dáseň trochu ustoupila, ale paradentoza to není, odstranila mi zubní kámen a doporučila mi mezizubní kartáčky.

Zjistil jsem si, co je to paradentoza a jak vzniká, že mi vlastně docela dost hrozí a i když jsem neměl 10 let kaz, tak to neznamená, že je všechno v pořádku. Vyhledal jsem zubní hygienistku, ta mě prohlédla, diagnostikovala zánět dásní (z vnitřní strany), ale naštěstí zatím žádné paradentické choboty, znovu mi odstranila zubní kámen (mnohem důkladněji než lékařka, i pod dásněmi a mezi zuby), doporučila mezizubní kartáčky (ale jinou velikost než lékařka). Na zhodnocení, jak moc to pomohlo, je zatím brzy, bylo to tento pátek.

Ve zpětném pohledu na mou dentálně hygienickou výchovu si vzpomínám, že nás učili, že čištění je nutné kvůli zubnímu kazu, ale o paradentoze (správně parodontitidě) se nemluvilo. Myslím, že je to chyba, parodontitida je podle mě závažnjší problém než zubní kazy.

Od: mikinscrzy
Datum: 10.09.16 23:57

chodím jednou měsíčńě, max jednou za 2. Pomohlo hodně, zuby mám čisté a opískované. Těch pár stovek mne nezrujnuje, dooručuju

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 01:14
avatar

Opakoval bych se - moji odpověď na vaši otázku najdete v otázce na to samé téma zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 01:30

Díky za odkaz, bylo tam hodně přínosných odpovědí. Hlavně ta jedna dlouhá, jak zachránila zuby před paradentozou. Jsem na tom trochu podobně.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.