Škodolibí lidé

Od: Datum: 08.09.16 20:32 odpovědí: 14 změna: 09.09.16 10:34

Dobíhal jsem tramvaj, řidič to jasně viděl, protože jsem dobíhal k prvním dveřím u řidiče, nechával otevřené dveře, a když už jsem byl těsně u dveří, najednou zavřel, popojel několik metrů a pak stál skoro 2 minuty na křižovatce na červenou. Popošel jsem si, abych se na něj podíval, a ten tramvaják se tam zubil v kabině jak malý fakan, asi jako, že mi to pěkně natřel, nevím. Počkám na jinou tramvaj, a jdu si koupit do marketu svačinu, všude plné kasy. V mé blízkosti se otevřela volná kasa, tak k ní jdu, ale najednou mi tam jeden vyžraný pantáta doslova hodil myšku s nákupním vozíkem, který přetékal tak, že by z něj rodina v Severní Koreii určitě měsíc dobře vyžila, a zařadil se přede mě, aby tam byl první. Jen těsně mě tím vozíkem netrefil. Já měl v ruce jen bagetu a minerálku. Záležitost asi na 20 sekund u kasy, chlapa by to nijak nezdrželo, takhle jsem si musel vyčekat x minut, než mu pokladní namarkuje celý plný košík. Stalo se někdy někomu něco takového? Jsem úplně v šoku, co jsou někteří lidé schopni dělat za škodolibosti a naschvály.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.16 22:23

​Mně se stalo úplně to samé s tramvají. Měla jsem velkou tašku, řidič mě musel vidět, jednalo se o vteřinu a zavřel mi před nosem. Vždycky se najde nějaký hlupák, nic si z toho nedělejte. Musí to být nešťastný chudák, když se takhle baví.

Datum: 08.09.16 22:28

Podobne zazitky ma za sebou asi kazdy vcetne me,ale vcelku me to uz neprekvapuje a naopak me mile prekvapi pokud potkam opravdu prijemneho cloveka.Ja bych vas treba v tom obchode pred sebe pustilaa casto to tak s manzelem delame pokud vidime,ze dotycny ma jen drobnost.Me nepusti vetsinou nikdy nikdo,ale ja poustim,protoze nechci byt stejne hovadko jako ostatni.Ten ridic tramvaje se evidentne nudi stereotypem a potreboval zmenu, ktera ho pobavila.Podobne se nekdy bavi kamionaci, kteri taky potrebuji zmenu. Srazka s blbcem me taky kolikrat nastve,ale pak si zase reknu,ze pokud me blbec tak nastve,tak si rikam, ze jsem jeste vetsi blbec nez on, protoze mu dovolim, aby me tak ovladl..

Datum: 08.09.16 23:05

Bohužel, někteří tramvajáci toto dělají; také vždy přemýšlím, proč vlastně. Nejhorší je, když vám schválně ujedou před nosem v zimní noci, a vy tam musíte čekat třeba 2 hodiny, na liduprázdném místě. To už se mi také stalo - podíval se na mě - a přivřel dveře.

S tím marketem - vzpomínám si, jak jsem stála ve frontě v Tescu, už mi měl jet brzy autobus. V košíku jsem měla opravdu jen pár věcí. Najednou se přede mě doslova nacpala paní středního věku s obrovským, přeplněným vozíkem; málem nás tam všechny smetla. Chvíli se tvářila jakoby nic, ale potom se v tom vozíku začala přehrabovat a různě se ošívala. Zamumlala si pod nos, že ještě na něco zapomněla a i s vozíkem zase pospíchala k regálům. :)

Datum: 08.09.16 23:28

Pokud se vám ještě smál, tak to je škodolibý pako. Na druhou stranu být tramvaják, tak mě asi moc nebaví pořád koukat a čekat kdo kde dobíhá.

Já se setkal v supermarketech většinou s tím, že mě lidi pustili, když jsem měl max. dvě věci

Od: ruzav
Datum: 09.09.16 05:58
Nic si z toho nedělejte a hoďte to za hlavu. Lidi se tak většinou chovají a s tím nic neuděláte.
Datum: 09.09.16 07:05

Odcházely jsme, 2 učitelky se 30ti dětmi z kina, v odlehlé části města, v Michálkovicích. Padal déšť se sněhem. Viděla jsem, že trolejbus dojíždí na konečné zastávce. Kolegyně děti zastavula u silnice a všichni začali přecházet. Já jsem běžela poprosit, aby 2 minuty řidička počkala. Ženská! A zavřela dveře a ujela v okamžiku, když děti byly tak 20m od posledních dveří. Ještě dnes mě zamrazí. *plac*

Od: jentak
Datum: 09.09.16 07:41

To u kasy je schválnost , nebo spíš absolutní nezájem o okolí.

Ale na obranu tramvajáků: ten tramvaják musí odjet přesně podle jízdního řádu, a počká dokud mu neskončí minuta určená k odjezdu. Pokud by odjel dřív, nebo díky tomu, že čeká na opozdilce později, mohou za to být zaměstnavatelem pokutováni. Zdržení vyvolaná dopravní situací nejdou na vrub řidiče, ale takový pozdější odjezd ze zastávky, se hrozně snadno prokazuje a trestá.

Datum: 09.09.16 09:17

Odvádět zlo neomalené šlechtě na př. při vytváření zmetků zákonů většinou není možné, tak si obyčejný člověk / toto je název a výtvor neobyčejného člověka v ex vládě / většinou vychutnají na obyčejných spoluobčanech. Až bude v Evropě velké multi-kulti a obyčejní budou řádně přiškrceni, poté možná najdou kvalitnější cestu k sobě. Uvedeného pantátu jste měl upozornit, zda je u hasičů a proč nemá na hlavě a v útrobách výstražné znamení.

Datum: 09.09.16 10:25

Čecháčku, těmihle těmi nesmyslnými, politickými, rádoby intektuálními výpady, na naprosto nevhodných místech, si lidi obrátíte proti sobě, ikdybyste měl 100x pravdu. Takový projev každou myšlenku pouze dehonestuje. Omlouvám se vám, je to jen vaše věc. Vím to.

Od: pb®
Datum: 09.09.16 09:49
Když nad tím tak přemýšlím, tak se mi to nestává. Tedy ne že bych někdy neměla den blbec, ale nemůže za to schválnost ostatních. To si lidé k mladé usměvavé ženě prostě nedovolí.
Datum: 09.09.16 10:06

- lidi se navzájem nemusí jenom milovat . Popisované příběhy jsou příkladem nechuti, pohrdání až nenávisti vůči lidem. Nevíte, jakou mají oni zkušenost se svým okolím - prostě se teď jenom mstí, anebo měli holt jenom špatné "dětství" !

A navíc - dnes má přece každý na všechno právo ...

doplněno 09.09.16 10:12:

pb

- mladé, hezké, usměvavé ženě většinou projde všechno - a myslím, že nejen u mužů - i ženy se dají obměkčit .

Od: ben®
Datum: 09.09.16 10:14

Dobrý den, já jen doufám, že jestli někdy ze zdravotních důvodů padnu na ulici, tak mě lidé ohleduplně obejdou či překročí - a nebudu škodolibě ušlapán . Zdravím!

doplněno 09.09.16 17:36:

Původně jsem toto psal jako nadsázku, ale také jsem optimistou, že by někdo pomohl nebo pomoc přivolal. Pokud jde o to okradení, tak tuto zkušenost už v rodině, bohužel, máme.

Datum: 09.09.16 10:28

- bene

- to snad ani ne - pořád se ještě najde dost lidí, kteří Vám v tomhle případě pomůžou. Škodolibost si lidi většinou dovolí, když takříkajíc o nic nejde. Pokud jde o život, tak se i ten škodolibec většinou vzpamatuje..

Od: jofa®
Datum: 09.09.16 10:34

ben: Ušlapán možná nikoliv, ale o mobil a peníze či peněženku přijdete ani okem nemrknete. Lidi jsou schopni všeho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.