Žárlení a psychiatr

Od: Datum: 04.09.16 14:14 odpovědí: 10 změna: 05.09.16 07:40

Jsem 12 vdana, dve užasné deti.Čím jsem starší tím víc žárlím.rok psychoterapeut-nepomohlo.

za týden jdu ke psychiatrovi.co můžu čekat?

Podotýkám-žárlivost bezdůvodná.Manžel je úžasný pro-rodinně založený člověk,jsem jeho první ženou a vím, že mě nikdy nepodvedl..žárlím ne na to, že by se to stalo.Spíš to, že by mu s někým bylo líp, beru to tak, že když není se mnou me opustil.

Miluje mě, je vzorný a milující otec i manžel..nezasloužím si takového hodného člověka při sobě.

Čtu literaturu, snažím se...ale nedokážu své myšlenky ovládát..pk se strašně trápím tím, jak se chovám.

manžel se podle mé psycholožky nevyhraní-neřekne něco přesně..mlčí, odejde a já jsem v nejistotě...čstokrát mě tahá za nos ale jenom z toho důvodu, že nechce rozpoutat hádku, dle mě utíká z boje..nevím co myslí vážně, kdy jenom chce aby byl doma klid..

moc se milujeme..ale nevím, jestli láska opravdu hory přenáší...děkuji moc...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.16 14:23
avatar

Láska sice hory přenáší, ale na mě z Vašeho popisu čiší Vaše malé sebevědomí. Já si třeba taky v hloubi duše myslím, že by mému manželovi mohlo s někým být líp než se mnou, určitě co se týká sportovních aktivit nebo koníčků - ale i mně by mohlo s někým být líp - s někým, kdo by mi víc dával najevo, že jsem pro něho nepostradatelná. No, to mi můj muž nedává, a ani já mu nestačím v jeho běhání, jízdě na kole a zájmu o veterány. Ale máme spoustu jiných společných činností a pocitů, názorů, které spolu sdílíme a rozumíme si v nich. A ani jednoho z nás nenapadne žárlit, nebo si myslet, že když spolu nejsme, že jsme se opustili. Jsem vdaná přes 31 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.16 14:28

No, pokud je to vše tak, jak píšete, tak je manžel světec a platí u něj, že láska hory přenáší.

Ale u každého jednou bouchnou saze.. takže bych na to nespoléhala. Musí to pro Vašeho muže být strašné, deptáte a ho a ničíte vztah. Urychleně s tím něco udělejte, než Vám uteče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lea
Datum: 04.09.16 14:31

děkuji z odpověd..něco tkového opravdu pomůže..to je jeakokdyby jste řekala slepému konečne otevři oči.

pomoc hledám,chodím k psychoterapeutovi za týden jdu k psychiatrovi...


doplněno 04.09.16 14:32:

sorry z překlepy

Datum: 04.09.16 14:48
avatar

Psychiatr je doktor, co předepisuje prášky. Nejsem si jistý, jestli prášky na přehnanou žárlivost existují.

Možná by stačilo jen změnit psychoterapeuta

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.16 16:08

Možná se Vám to zdá necitlivé, co jsem napsala, ale přečtěte si znovu, na co jsem reagovala?

Vaše žárlivost je zřejmě letitý problém, který se navíc stupňuje?

Manželovi to možná předtím lichotilo, nepřikládal tomu možná větší váhu, ale teď mlčí, odejde, utíká z boje, vyhýbá se hádkám...

jethro Vám dal odkaz, i na hypnoterapii, doporučil změnit psychoterapeuta, kterých je sice spousta, ale opravdu pomoci dokáže jen některý... každopádně Vám přeji, ať najdete někoho, kdo Vám pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.16 15:14

Znám to. Taková ta nejistota ve vztahu, jenže to se většinou děje, když dojde ke lži, křivdě nebo podvodu. Vážně se mezi vámi za těch 12 let nic nestalo? Musíte mít přece důvod své žárlivosti.. Já ho třeba mám. Přítel už udělal tolik chyb a já blbá mu to pořád odpouštím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lea
Datum: 04.09.16 15:23

jedna maličkost.mě to ale hodně zabolelo...

Datum: 04.09.16 16:45
avatar

Leo, já si myslím, že nikdo z nás vám nebudeme umět poradit. Váš problém je v tom, že nemáte žádné sbevědomí. Sebe-vědomí, jako vědomí si sebe, své hodnoty. To vám nikdo nedokážeme dodat. Máte pocit, že všechno na světě je lepší než vy a váš muž k tomu odejde. *hej* Nikdo z nás vám nebude moci vysvětlit tak, aby vám došlo, že tomu tak není. V podstatě jste ve svém neštěstí, ve svém žárlení, šťastná. Ikdyby nebyl důvod, vymyslíte si ho. Je to jen na vás.


doplněno 04.09.16 17:00:

Měla jsem takového manžela. Patologického žárlivce. Bylo peklo s ním žít! *plac*Podívej se TADY

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lea
Datum: 04.09.16 16:55

to se tak hezky lehce čte,ale není to vůbec jednoduché.utápím se ve svém vniřním neštestí..je to endogenní,reálné objektivní důvody nemám...nedokážu tomu zabranit,své myšlenky neovládám..cítím se neštastná

Od: maky®
Datum: 05.09.16 07:40
avatar

Leo, mám zkušenost se žárlením u sebe a také nemám důvod. Rozhodla jsem se tuto vlastnost u sebe zlikvidovat, nebo alespon na sebě zapracovat ze všech sil. Náhodou jsem zrovna dostala knížku Jóga prstů a tam je jedna pozice specielně na žárlivost, pak jsem si našla ještě na posílení sebevědomí a zvládání životních situací...ono těćh knížek je víc, už mám druhou, ale tato je mnohem lepší, nemohu ji na netu ted najít /autorka textů Karen Reeve, fotografie Jan Kansel/ - třeba vám to k něčemu bude :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.