Špatné usínání

Od: Datum: 03.09.16 08:58 odpovědí: 7 změna: 05.09.16 14:58

Zdravím,

většinou mám dost velký problém večer, i když jsem unavený, usnout. Například z 31. na 1.září jsem spal jen 3 hodiny a včera jsem zase nemohl usnout do půlnoci, i když jsem byl naprosto unavený už v 9.

Zkoušel jsem metody jako: 4-7-8, jakousi jogínskou metodu i počítání oveček. Ani jedna nepomohla. Příčina je u mě asi stres. Za týden dělám zkoušky v autoškole+ začala škola. Když večer lehnu do postele, snažím se myslet třeba na hory/moře apod, bohužel pořád mi rychle bije srdce a v podvědomí mám pořád zkoušky, školu,..

Prášky brát nechci, jen kdyby to bylo opravdu hrozné, což začíná být. Doktorka mi už 2x předepsala něco co zmírňuje stres, po druhé to moc nezabralo.

Tento problém už mám pár let, ale čím víc stresu mám, tím je to horší.

Co mi poradíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.16 10:28

Jak dlouho večer sedíte u počítače nebo u televize? A jaké máte žárovky tam, kde večer pobýváte? Narazila jsem na povídání, kdy namodralé světlo negativním způsobem ovlivňuje tvorbu melatoninu, hormonu spánku. Je to zajímavé čtení. http://www.prospanek.cz/pri-usinani-pozor-na-modre-svetlo

Datum: 05.09.16 07:06

Díky, včera večer jsem se zkoušel vyhnout modrému světlu 25 hodiny před spaním a opravdu na tom něco bude, protože jsem zabral opravdu rychle.

Jinak i ostatním děkuji.

Datum: 03.09.16 14:31

To samé jsem měla nedávno před státnicema...nejhorší bylo, když jsem se před spaním ještě snažila něco dělat- naladila jsem se třeba na to téma a pak, když jsem se snažila usnout mi to pořád běželo v hlavě. Zkuste třeba nejvíc zabrat do těch sedmi, osmi a pak se na to úplně vybodnout. Potom mi pomáhalo přečíst si už v posteli nějakou knížku...něco složitějšího, ale pohodovýho. Při usínání ve tmě jsem byla sama se svýma myšlenkama, ale když začínám usínat už během čtení, jde to pak samo. :) A mátový čaj by měl pomáhat na uklidnění...Jinak hodně štěstí ke zkoušce.

Datum: 03.09.16 17:44

Zkuste vypít teplé mléko s trochou rumu a lžičkou medu, nebo vařit čaj z medunky, můžete zkusit přírodní lék Hypnox volně v prodeji v lékárně. Hlavně klid, neuděláte-li zkoušku na poprve, jde to i na podruhé.

Od: rybana
Datum: 05.09.16 07:13

Unavte tělo fyzicky, nějaká tůra a podobně, zaručeně usnete.

Datum: 05.09.16 14:33

K tomu čaji z meduňky přidám, že sice funguje, ale mně jen opravdu silný ze sušených bylin, ne ty sáčkované nasekané čajíky.

Od: maky®
Datum: 05.09.16 14:58

Nyní dostanete koupit výtažek z třezalky a kozlíku lékařského, jsou to tabletky pod názvem persen, volně v lékárně, je to silnější než čaje, přes den vás to uklidí a na noc vezmete dvě, po dvou snad usnete...jedině to vyzkoušet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.