Bodnuti,novy hmyz?

Od: Datum: 02.09.16 19:50 odpovědí: 22 změna: 04.09.16 19:28
Ahoj
Nejsem zadne bebicko ale tohle by me fakt zajimalo.Sel jsem si zabehat,bezim pres travu a najednou silena bolest na prostrednicku prave ruky,zastavim,sundam mp3 a jako kdyz mate spendlik s tou bilou kulickou tak presne tohle jsem mel na tom prstu,bolest stale stupnovala a stupnovala az jsem se nastval a utrhl to nehtem ... Jenze kdyz me to bodalo .. Citil jsem a videl jak mi soupe neco cerneho pod kuzi .. V tu chvilku mi ochrnul prst .. Nehybnej ... Bezel jsem ke kolegovi co bydlel kousek od mista a tahali jsme to jehlou...mam uplne rozpichany a otekly prst .. Vtip je v tom ze ksem nic necitil a tahali jsme to hodinu ven ... Kdyz jsme to vytahli v tu chvily najednou jsem prst citil a zas s nim hybal? Netusite co to mohlo byt? Jsem kus chlapa,nejsem alergicky ..ale tohle me fakt dostalo
Aktualni foto prikladam ... Myslite ze mam radsi zajit na pohotovost? Uz to vic neotejka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lopi®
Datum: 02.09.16 20:12
Ahoj. To se šoupalo co? Kusadlo nebo žihadlo? Určitě bych zašla za lékařem. Tím rýpáním jste si tam mohl zanést infekcí, minimálně Vám poradí, jak se o ránu máte starat.
Od: renebok
Datum: 02.09.16 20:13
Nevim .. Ale nechalo to zihadlo cca pul centimetru strasne hluboko pod kuzi
Od: lopi®
Datum: 02.09.16 20:29
Nic hezkého:) určitě jdi k lékaři, tu fotku mu ukaž, sice nebude vědět o co jde ale mohl by ti dát něco na prevenci zánětu atd. Nikdo z nás nemůže vědět, co to udělá ráno.
Datum: 02.09.16 20:15
Datum: 02.09.16 20:17

Ahoj, zašel bych za lékařem

Datum: 04.09.16 19:28

brouci mají žihadlo? - ale brouk je to pěknej.

doplněno 06.09.16 22:45:

- dík za příspěvek - upozornil mne na další pěkné fotky hmyzu - např. tuto.

Datum: 02.09.16 20:44

Pokud máte doma Fenistil gel, namažte to. Osobně bych si vzala Zyrtex, nebo Zodac. Nevím, kdy se Vám to stalo, ale pokud to dále neotýká, šla bych až ráno k lékaři.

To je hrůza, jaký neznámý hmyz se objevuje *sok*

Datum: 02.09.16 20:57
Mam to cca 2,5 hodiny .. Jsem z toho hotovej .. Na internetu nikdo netusi co to je ...
Od: nikc®
Datum: 02.09.16 21:26

To je nechutný. Minulý týden jsem viděla mouchu, kterou jsem tu v životě neviděla. Byla velká, ale masařka to nebyla. A teď mi lítá po bytě sršeň.

doplněno 02.09.16 22:38:

Hlavně, že se o vás postarala přítelkyně. Kdo by se o mě postaral, nevím. Snad raději nikam moc nechodit nebo se stříkat repelenty.

Datum: 02.09.16 21:53

Njn, to asi nebude vědět ani doktor? Pokud je ten otok stále jen na tom prstu, nikam to nepostupuje a jinou reakci nemáte, tak by to mohlo být v pohodě. Nenervujte se, ještě Vás z toho klepne. ;) Ráno bude moudřejší...

Datum: 02.09.16 21:25

No maras. Treba zkusit pockat , zda se to neobjevi naky expert na hmyz. Neb tento je asi dost vzacny.

Datum: 02.09.16 22:04
Tak mam kapacky a zachranka me privezla na pokoj,prej me pritelkyne nasla v bezvedomi.
Datum: 02.09.16 22:09

Tak to je masakr... brzo se uzdravte :(

Datum: 02.09.16 22:12

Ježíš? Tak ať jste brzo fit.

Datum: 02.09.16 21:53

když se hmyzu podaří píchnout do kloubu, tak to oteče a celkem i bolí dost, mě takhle nějak bodla asi včela, a vtipný na tom bylo, že to žihadlo leželo úplně volně na kůži, pokud si to dobře pamatuju; jak jsem nedávno četl na přehledu bodavýho hmyzu, včely (ani vosy a sršni) nedávají nejbolestivější bodance - to dokáže jakási zcela nenápadná hrabalka obecná (ostatně tady je celý přehled http://pmczech.webnode.cz/pro…s/nas-bodavy-a-kousavy-hmyz1/ ; ten váš bodavec tam ovšem není)
na doktora bych se vykašlal (co by s tím asi tak mohl dělat? - nic...), na případný (velice nepravděpodobný) komplikace stran zánětu dík infekci by si stejně bylo nutný počkat, až by se objevily (opět - co by s tím měl doktor asi tak dělat? - otevřít a dezinfikovat?, nasadit preventivně antibiotika?)

doplněno 02.09.16 22:51:

P.S. 20:57 - ještě nic netušící postižený komunikuje z bytu o svých trablech; 22:04 - informuje nás z nemocnice (kam mu přítelkyně nezapomněla při všem shonu dodat nějaký komunikační prostředek) o posledních dramatických 67 minutách, během kterých se udály tyto věci: postiženec omdlel (proč, je celkem záhada), následně byl nalezen přítelkyní, byl převezen do nemocnice, tam oddiagnostikován, a z nějakého důvodu mu byly aplikovány "kapačky", načež se probral (dost rychle, když odečteme minimální čas potřebný na předchozí děj, moc toho "kapání" k naprostému probrání nebylo třeba), chopil se zmíněného k ruce připraveného komunikačního prostředku a byl tak laskav, že nás informoval o této vskutku nabité hodince... (doufám, že nás čeká neméně napínavé pokračování)

Datum: 03.09.16 07:48
Nebojte se,dnes ma prijit Tv Prima a natocit o me reportaz .. Aby zaujali vyzkumne stredisko a oduvodnily co to je,prst kompletne zmodral .. Doktori nevi co dal .. Pry budem cekat
Datum: 03.09.16 08:04

"Pry budem cekat..."

To jo, na tu reportáž si urcitě počkám. Možná kvůli tomu výjimečně zhlédnu i onen "dodatek zpráv", zvaný "budu na Primě". *smich*

doplněno 03.09.16 08:24:

Ještě doplním "Hafhafa" - postižený netuší, co to bylo, nikdo z okolí to taky neví, doktoři to netuší, dokonce ani na Internetu o tom nic nenašel, vzápětí ale posílá odkaz na jakousi neznámou miniaturní potvoru. Podle jeho popisu to bylo velké jako špendlíková hlavička a dokázalo mu to vpíchnout cosi (snad žihadlo) půl cm pod kůži. To by teda musel být pořádně velký špendlík ;).

doplněno 03.09.16 10:33:

A já myslel, že prázdninová nuda už skončila *nevi*

Datum: 03.09.16 10:27

Prý aktuální foto.. *bzum* Zde je článek z roku 2014 se stejnou fotkou, údajně zranění z myčky, tohle vlákno je fakt trapné..

http://michalvsydney.blog.cz/1401/nemocnice-13-7-x-9-2013

doplněno 03.09.16 10:41:

Máte samozřejmě pravdu, magdone *palec* škoda, že mě nenapadlo hned včera vyhledat, mohlo být jasno hned.

doplněno 03.09.16 11:22:

Jj, tu hrst prášků z vlákna jsem včera hodila do vyhledávače, ale nic mi to bohužel nenašlo. Některé dotazy ani nečtu, stačí přečíst název *smich*

Datum: 03.09.16 10:37

Vlákno není trapné, trapný je tazatel, který si nedokáže vymyslet pravděpodobný příběh a myslí si, že jsme tu banda blbců. *smich*

doplněno 03.09.16 11:04:

andy - podobné neuvěřitelné příběhy se tu objevují touhle dobou pravidelně, když prázdninové radovánky končí a školní starosti ještě nenastaly. Nevadí mi, docela se tím bavím *frajer*. Je ale potřeba dát jasně najevo, že neskočím na všechno. Podobné je to s různými žádostmi o návod na sebevraždu. Jen s tím rozdílem, že ty už tak zábavné nejsou :(.

Datum: 03.09.16 10:55

Ale ten článek co je u té fotky na původní stránce je zajimavý. Zajimavé a varující jak může drobné pořezání způsobit velké problémy!

Datum: 03.09.16 15:52

to teda souhlas, původní příhodu z michalvsydney.blog opravdu stojí za to si přečíst;
nojo, to je ten jeden případ třeba z pár tisíc, kdy zdánlivá banalitka neskončí moc dobře (ovšem 14 dní už je trochu moc, taky ale docela koukám, jak lehký je přeříznout si - na svrchní straně prstu(!) - šlachu...); je to poučné i v tom, že pokud by se tahle příhodička stala někomu, kdo by neměl krytou úhradu léčby, tak by díky téhle jediné epizodce mohl být fakt v prdeli na celej zbytek života (protože utýct před dluhama v dnešním globalizovaném světě nemusí bejt tak lehký), tahle sranda by teda stála prachů sakra hodně (o penále a podobných položkách už radši ani neuvažovat)...

Datum: 03.09.16 11:55

Reakce na příspěvek 11:22. Ano, přesně to jsem učinil také. Nicméně tazatel se nudil natolik, že zřejmě pořídil vlastní foto. Jeho jednání je dalším důkazem, že tzv. nemoci z nadbytku zdaleka nejsou jen fyzického rázu, ale občas postihují i psýchu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.