Zmenšení bot

Od: Datum: 02.09.16 13:39 odpovědí: 8 změna: 04.09.16 00:58
Zdravím,mám na Vás zvláštní dotaz. Našli jsme stare kožené holinky na půdě,ráda bych si je,vzhledem k zájmům,kterým se věnuji,nechala a nosila. Nicméně jsou tak o 2-3 čísla větší. Tak mě napadá,jestli zvládne švec nějak zkrátit botu o takový kus?
Předem díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.16 13:42

tak to jsem ještě neslyšela, že by někdo zmenšil boty ...ale taky je fakt, že nemohu vědět vše*smich*

Datum: 02.09.16 14:01
No já právě taky ne,zas na druhou stranu si říkám,že by to teoreticky nějak jit mohlo,ale vůbec netuším
Datum: 02.09.16 14:15

Nepředpokládám, že by šlo zmenšit kožené holínky. Rozhodně ne tak, aby to nebylo na první pohled už z dálky poznat. A aby pak při nošení nové švy netlačily. Ale píšete o zájmech, kde jsou kožené holínky vhodné. Možná to souvisí s folklorem, možná s jízdou na koni. V obou případech se jistě pohybujete v nějaké partě lidí. Nabídněte někomu neupravené holínky. Minimálně bude mít radost, v lepším případě za ně dostanete i nějakou korunu.

Datum: 02.09.16 14:23

Opravit velikost bot nejde. Jiná podešev, svršek i kopyto na kterém se sestavuje, vše unikátní pro konkrétní typ i velikost. Když změním velikost je to úplně jiná bota ;)

Datum: 02.09.16 14:26

Dají se třeba zúžit holeně (pokud má někdo příliš hubená lýtka), ale s velikostí chodidla neuděláte nic. Leda si obléct dostatek vlněných ponožek :)

Můžete je prodat, darovat nebo vyměnit s někým, kdo má naopak malé.

Datum: 02.09.16 14:35

Zkuste namočit a dát usušit na prudké teplo. Otázka je, zda se přitom zničí nebo nezničí

Od: balzerka
Datum: 04.09.16 00:58

To raději vycpat špičku, nebo vložkama do bot. Dnes je hodně typů, např. silikonové tvarované

Datum: 02.09.16 15:20
Děkuji všem za odpovědi,myslela jsem si,že to dopadne tak,že je někomu nabidnu. :)

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.