Co děláte ve volném čase?

Od: Datum: 01.09.16 21:08 odpovědí: 13 změna: 02.09.16 17:26

Zdravím,

Jsem puberťák.Nemám žádné kamarády.Furt jenom ležím doma a všechno si moc beru a mrzí mě to.Jednou máma nadávala,že se furt jenom válím.Nevím co mám dělat.Už i doma si ze mě dělají srandu,že mám jenom jednu aktivitu,ale koníčků mám spoustu.Ve třídě i celé škole mě všichni připadají opoždění.Nejraději se bavím s učiteli.Vždy se smějí blbostem a já se fakt nechci přetvařovat.Co mám dělat?Někdo,kdo má barák lítá kolem něj,zahrady atd.Co mám dělat?Někdy mám supr náladu,jindy se mi chce brečet,prostě houpačka.Dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 21:14

- jezdi na kole.

doplněno 01.09.16 21:47:

- tak čti, abys byl chytřejší, nežli ostatní.

Od: codlt
Datum: 01.09.16 21:17

Přesně to je ta aktivita,kterou provozuji neustále

Datum: 01.09.16 21:28
Co turistik nebavi te trajdat po kopcach? Zbalit se a dat si vyslap? Co geocaching? Je tam dobra parta a casem si muzes najit svou partu. Delaji se ruzne srazy...
Datum: 01.09.16 21:28

Uč se programovat...

Je jedno jestli weby nebo nějakou automatizaci (plc, arduino, atd,...)

To jsou dovednosti které moc lidí neumí a je po nich čím dál větší poptávka.

Hlavně ale záleží na tom co tě baví...

Od: uska®
Datum: 01.09.16 21:40

Jednou píšeš ... furt doma ležím a podruhé, že pořád jezdíš na kole - děláš si legraci?

Od: codlt
Datum: 01.09.16 21:45

Culka,culka jednou to pak to asi né?

Datum: 01.09.16 22:01

Nevím kolik ti je ale začni například chodit na nějaké párty či diskotéky. Je to zábava, s někým se určitě seznámíš a můžeš jsi najít nějakou holčinu, se kterou pak můžeš chodit ven, atd.. A už se nudit nebudeš A jinak je potřeba najít si něco co tě baví

Datum: 01.09.16 22:16

Je vidět, že se momentálně nudíš, a snažíš se pobavit našimi odpověďmi.

Jak se může nudit člověk, který má spoustu koníčků (víš, co jsou koníčky)?

Datum: 01.09.16 23:11

Kdeybys měl spoustu koníčků, tak budeš mít nedostatek času a nebudeš kvílet, že se nudíš.. To slovo jsem nikdy v životě nezažila v praxi. Že bych byla mimozemšťanka?

Od: maky®
Datum: 02.09.16 09:19

A co třeba kolo, vyjíždky na kole kousek za město? Mrkni na net, jaké jsou ve vašem městě zájmové kroužky, třeba tě něco zaujme, seznámíš se tam s někým, s kým si budeš rozumět,

Od: misoskamisoska
Datum: 02.09.16 10:21

Souhlasím s blesikem, já taky od dětství nezažila slovo nuda. Když máš hodně koníčků, proč se jim nevěnuješ? Asi jsi trochu chytřejší než ostatní, pokud Ti připadají opoždění:) - teda pokud nejsi nějaký náfuka. Tak se zaměř na nějaký vzdělávácí kurz, kde se setkáš s lidmi, kteří taky pracují na svém vzdělání, poznáš nové známé, je jedno, že v jiné věkové kategorii. Každopádně tě to obohatí a ještě se nebudeš nudit. Zaměř se na něco nového a možná Tě to zcela pohltí, že zapomeneš na nudu.

Od: marekvoracek
Datum: 02.09.16 12:46

ahoj, tak sice mi tento dotaz moc nehraje s tím, že začala škola, takže s nudou je nejspíš konec, a když ne, tak se můžeš o to více věnovat učení a přípravě do školy, ale jinak tedy asi toto:

z toho, cos tu napsal, je fakt, že máš asi koníček jen jeden a to je ta jízda na kole. O ostatních se nezmiňuješ - pokud je máš, tak se jim věnuj o to intenzivněji.

pokud ti něco vadí, pracuj na nápravě, nezazlívej si, že nemáš kamarády, když se budeš stále utápět ve svém žalu, moc si nepomůžeš. Buď slev trochu ze svých požadavků a někoho, ať už kamaráda, nebo holku, si najdi, nebo zkus hledat na internetu,tam jistě najdeš jiné lidi, s podobnými zájmy.

věnuj se tomu, co tě baví, čti knížky, časopisy, lušti křížovky, choď do knihovny, pusť si nějaký film, hraj nějaké hry, ať už na počítači, tabletu nebo jinak

pokud volíš raději aktivnější zábavu, tak si přiběr i nějaký jiný sport, než jenom to kolo, choď hrát třeba fotbal, choď do posilovny a pracuj tak na svém rozvoji, nebo i na internetu se můžeš nějak angažovat, raď taky ostatním nejen tady na Poradte.cz, využij své znalosti, ještě více se vzdělávej.

případně si najdi nějakou menší brigádu, kde se zabavíš a ještě si něco vyděláš, třeba roznos letáků, nebo funguj jako nějaký dobrovolník v nějaké organizaci.

je toho spousta a vůbec není na závadu, že bydlíš asi v bytě a ne v domě, zabavit se můžeš i tak a to i když nehoduješ diskotékám a tak podobně

¨na závěr snad nějaká poznámka: Máš nejspíš dosti benevolentní rodiče. Pokud mamka jenom poukazuje, že nic neděláš, tak to máš opravdu dobrý, na druhou stranu, jak se to vezme. Když už máš ten čas, tak by Tě mamka měla zahnat do domácích prací, třeba bys mohl dojít nakoupit, umýt nádobí, zalít kytky v bytě, vynést odpad do kontejneru, vybrat poštu, věnovat se domácím mazlíčkům - vyvenčit psa a tak dále. Jednak tím rodičům pomůžeš, což by jinak měla být samozřejmost a jinak si tím líp uvědomíš a připravíš se na další život, kdy se třeba od rodičů odstěhuješ a naopak můžeš oslnit přítelkyni, že něco umíš. Mimo jiné se věnuj například vaření, přípravě pokrmů, ne však typu spaření čínské polívky, zkus něco jiného a nebo zkus něco upéct, nějaký moučník. Věnuj se praktickým mužským činnostem v bytě, když už máš ten čas, ať nepůsobíš jako nějaké nemehlo, které neumí zabít hřebík do zdi, vyčistit odpad, vyměnit vodovodní baterii nebo žárovku, spravit záchod a spoustu jiných činností, které je potřeba provádět i v bytech.

Zkrátka, čas využívej efektivně a zkus prokázat, že nejsi ta generace, která si musí na všechno jednat a která je pro běžnej život naprosto nepoužitelná a stále využívá služeb "mamahotelu".

Od: fram
Datum: 02.09.16 17:26

Rada: Vezmu časopis "Kulturní pořady" a listuji a zaškrtávám data a "vstup volný", to mi vydrřží nadlouho. Občas objevím něco, kam "musím", naposled to bylo představení ochotnické divadelní společnosti Žebřiňák. A v tom případě vystartuji. Ale lepší je mít pro volný čas něco plánované, a hodně dopředu. I třeba sportovní mač někoho s někým. Dnes to vypadá na letní kino, honem, než skončí sezóna .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.