Nejste přihlášen/a.
V dnešní době se hodně mluví o tom,kolik budeme platit při čerpání vody ze soukromých studní.Napadlo vás,kolik asi platí
Mattoni za stovky hl vody ze svých studní?
JABRAKA
Italové jako vlastníci Mattoni, platí stejné peníze jako ostatní provozovatelé minerálních vrtů. Voda patří českému státu a za celé povolené množství se platí 3Kč za m3 i přesto, že se voda nevyčerpá z povoleného množství. To znamená, Mattonka má povoleno čerpat x litrů vody, tak za x platí i když vyčerpá cca 25% z celkového množsví. Pro majitele pramenité vody je cena 2Kč za m3 za odčerpané množství celkem.
By mne zajimalo, do kdy budem prihlizet a drzet huby, kdy konecne vyjdem do ulic a vyprasime ty kur.y, ktere nam chteji zpoplatnit pomalu i diru na kalhotach. Ach jo Cesky narode, ketry se necha opijet lzima typu: "v zahranici je to bezne, ze se plati za vodu ze sveho vrtu ci studny"
Na vodu mame svate pravo, priroda nam dava zadarmo, a nic za ty dary nechce. Pak prijde nejaky vychcany chytrak a rekne: zaplat! A Cesky clovicek se zhrbi a zaplati.
Nešiřte prosím paniku. Poplatky za čerpání vody z vlastní studny se platí až při odběru větším než 6 000 m3 v kalendářním roce, anebo 500 m3 v kalendářním měsíci. Odpovídá to přibližně spotřebě vesnice o 100 obyvatelích, takže pokud nemáte například veřejnou prádelnu nebo hotel, tak se Vás nemohou týkat. Výše poplatku je stanovena Přílohou č. 2 zákona č. 254/2001 Sb. Pro zásobování pitnou vodou činí 2,00 Kč/m3, pro jiné účely 3,00 Kč/m3.
jste blázen? - příroda nám samozřejmě dává zadarmo, ale principielně neexistuje zdroj, který by nebyl omezený - některé jsou z hlediska člověka prakticky neomezené (fotony ze Slunce, kyslík v atmosféře), ovšem zdroje podzemních vod u nás i z hlediska dalších pár desítek let pochopitelně neomezené nejsou, resp. dá se na základě dat předpokládat, že by i v nedaleké budoucnosti mohl být s dostupností použitelných vodních zdrojlů větší problém než dnes; regulace pomocí peněžních daní patří ke standardním a fungujícím prostředkům naší civilizace...
P.S. a zrovna obhajovat právo na jakékoliv čerpání vody ze studny na "svém" pozemku svědčí o naprosté vyšinutosti - to si představujete tak, že máte právo čerpáním vody na svém pozemku stáhnout vodu širokému okolí? - to opravdu nemůžete myslet vážně...
(pochopitelně i ten pozemek není neodvolatelně váš - zase principielně - kdo rozhodl a kdo i zajišťuje, že vůbec máte právo na soukromé vlastnění nějakého pozemku? - společnost pochopitelně, takže to vaše svaté právo je naprosto závislé na tom, co společnost považuje za užitečné, vhodné (a pochopitelně taky zdaleka i dle současných právních norem nemáte na ten svůj pozemek a jeho využívání nějaké absolutní právo - zrovna regulace týkající se vrtů a studní k nim patří - např. vám novou studnu, vrt musí odsouhlasit sousedé, je omezená její hloubka...))
Ahááá, to je otázka. V Ostravě, v Bělském lese jsou velice kvalitní studny, které pitnou vodou zásobovaly část OV 3, Jihu. Pak les i se studněmi koupili nějací Francouzi a ti přestali vodu do domácností dodávat. Na chuti to bylo nepatrně poznat. Voda, která nebyla ze studní odčerpávána, podmáčela les. Viditělně. Budu se muset zeptat, jak to je teď.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.