Mattoni čerpání vody

Od: Datum: 01.09.16 20:05 odpovědí: 7 změna: 02.09.16 11:58
avatar

V dnešní době se hodně mluví o tom,kolik budeme platit při čerpání vody ze soukromých studní.Napadlo vás,kolik asi platí

Mattoni za stovky hl vody ze svých studní?

JABRAKA


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 20:29
avatar

Italové jako vlastníci Mattoni, platí stejné peníze jako ostatní provozovatelé minerálních vrtů. Voda patří českému státu a za celé povolené množství se platí 3Kč za m3 i přesto, že se voda nevyčerpá z povoleného množství. To znamená, Mattonka má povoleno čerpat x litrů vody, tak za x platí i když vyčerpá cca 25% z celkového množsví. Pro majitele pramenité vody je cena 2Kč za m3 za odčerpané množství celkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zephyr
Datum: 01.09.16 21:43

By mne zajimalo, do kdy budem prihlizet a drzet huby, kdy konecne vyjdem do ulic a vyprasime ty kur.y, ktere nam chteji zpoplatnit pomalu i diru na kalhotach. Ach jo Cesky narode, ketry se necha opijet lzima typu: "v zahranici je to bezne, ze se plati za vodu ze sveho vrtu ci studny"

Na vodu mame svate pravo, priroda nam dava zadarmo, a nic za ty dary nechce. Pak prijde nejaky vychcany chytrak a rekne: zaplat! A Cesky clovicek se zhrbi a zaplati.

*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 08:03
avatar

Nešiřte prosím paniku. Poplatky za čerpání vody z vlastní studny se platí až při odběru větším než 6 000 m3 v kalendářním roce, anebo 500 m3 v kalendářním měsíci. Odpovídá to přibližně spotřebě vesnice o 100 obyvatelích, takže pokud nemáte například veřejnou prádelnu nebo hotel, tak se Vás nemohou týkat. Výše poplatku je stanovena Přílohou č. 2 zákona č. 254/2001 Sb. Pro zásobování pitnou vodou činí 2,00 Kč/m3, pro jiné účely 3,00 Kč/m3.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 11:58
avatar

jste blázen? - příroda nám samozřejmě dává zadarmo, ale principielně neexistuje zdroj, který by nebyl omezený - některé jsou z hlediska člověka prakticky neomezené (fotony ze Slunce, kyslík v atmosféře), ovšem zdroje podzemních vod u nás i z hlediska dalších pár desítek let pochopitelně neomezené nejsou, resp. dá se na základě dat předpokládat, že by i v nedaleké budoucnosti mohl být s dostupností použitelných vodních zdrojlů větší problém než dnes; regulace pomocí peněžních daní patří ke standardním a fungujícím prostředkům naší civilizace...


doplněno 02.09.16 12:29:

P.S. a zrovna obhajovat právo na jakékoliv čerpání vody ze studny na "svém" pozemku svědčí o naprosté vyšinutosti - to si představujete tak, že máte právo čerpáním vody na svém pozemku stáhnout vodu širokému okolí? - to opravdu nemůžete myslet vážně...
(pochopitelně i ten pozemek není neodvolatelně váš - zase principielně - kdo rozhodl a kdo i zajišťuje, že vůbec máte právo na soukromé vlastnění nějakého pozemku? - společnost pochopitelně, takže to vaše svaté právo je naprosto závislé na tom, co společnost považuje za užitečné, vhodné (a pochopitelně taky zdaleka i dle současných právních norem nemáte na ten svůj pozemek a jeho využívání nějaké absolutní právo - zrovna regulace týkající se vrtů a studní k nim patří - např. vám novou studnu, vrt musí odsouhlasit sousedé, je omezená její hloubka...))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 22:24
avatar

Když původní Mattoni byl karlovarský Němec,doly na zlato v zemi zdědili a restituovali potomci.

JB

Datum: 02.09.16 07:27
avatar

Ahááá, to je otázka. V Ostravě, v Bělském lese jsou velice kvalitní studny, které pitnou vodou zásobovaly část OV 3, Jihu. Pak les i se studněmi koupili nějací Francouzi a ti přestali vodu do domácností dodávat. Na chuti to bylo nepatrně poznat. Voda, která nebyla ze studní odčerpávána, podmáčela les. Viditělně. *sok* Budu se muset zeptat, jak to je teď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 07:43
avatar

Zdravím.!

Vlastníkem je patrně Veolia. Vím, že kdysi tu vodu využívali i ve sklenících, které byly naproti

přes ulici 28. října v Nové Vsi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.