Modrý objekt na obloze

Od: Datum: 01.09.16 13:39 odpovědí: 15 změna: 02.09.16 18:34

Zdravím. Předem říkám, že si nedělám srandu a pokud to tak někomu přijde, můj příspěvek prosím nekomentujte.

Včera večer jsem jela autem pro přítele a v blízkosti jedné vesnice svítilo na nebi jasně modré světlo. Nejdřív mi to přišlo jako osvětlený paraglide a v duchu si říkala, jak to musí být prima, takový noční let. Jenže za moment se ukázalo, že je to kruh - modrý kruh s tmavým středem a svítícím okrajem, který poměrně pomalu přeletěl vozovku a vydal se směr Znojmo. Výšku netuším, ale malý objekt rozhodně nebyl. Dokonce jsem zastavila auto a to cosi prolétlo prakticky přímo nad autem (v oné větší výšce).

Napadá někoho, o co by mohlo jít? Narazila jsem na tenhle článek http://www.projektzare.cz/vyr…dy-ufo/zahada-modrych-svetel/ ... ale sakra vím, co jsem viděla. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 13:56

jistý ovšem je, že odhadovat (bez možnosti srovnání vůči jasně určeným předmětům, případně aspoň bez akustické korekce) výšku a velikost může vést k naprosto nesmyslným odhadům - viz třeba známý příklad obřího měsíce ležícího na obzoru, evidentně tak do 15 km od vás... - jenže on ve skutečnosti není ani obří (je úplně stejnej jako to maličký kolečko vysoko na nebi), ani dvě hodiny chůze daleko... (příklad je jinej v tom, že tady naopak dochází k optickýmu klamu špatným porovnáním s ostatními viditelnými prvky, ale ta základní pointa - jak zcela evidentní pozorovaná skutečnost může neodpovídat realitě - zůstává)

Datum: 02.09.16 06:34

Objekt byl velký +- jako auto, ale bohužel výšku fakt neodhadnu.

Datum: 02.09.16 12:41

to je dost legrační tvrzení - "byl velký jako auto, ale výšku fakt neodhadnu" (-: (aneb viz výše...)

Od: danielvitek
Datum: 01.09.16 14:01
Hezký den,
mohla jste vidět nějaké letadlo ať už vojenské, civilní jsou různé druhy.
Na obloze se občas dějí podivné věci a to stejné na Zemi kruhy v poli obilí. To, že jste viděla ufo je také možné a fórky si z Vás nedělám. Já v roce 2009 viděl během dne noční oblohu a viděl to celý tábor z Deštné u Jindřichova Hradce
Datum: 01.09.16 20:42

Během dne noční oblohu...co si pod tím mám představit, krom toho, co si představuji.

Datum: 02.09.16 06:34

Každopádně už to podruhé moc vidět nechci...

Datum: 01.09.16 20:14

Mohl by to být dron, nasvícený z vlastního zdroje, nebo odrazem od čehokoliv jiného.

Datum: 02.09.16 06:33

Pokud má někdo dron tak velký, jako já mám auto, tak je dobrej ;)

Datum: 02.09.16 07:42
Příště musíš fotit, fotit a fotit.
Od: jentak
Datum: 02.09.16 10:19

Myslíte třeba takovýto?

Od: nikc®
Datum: 02.09.16 11:27

Ten modrý objekt na obloze jsem viděla nedávno taky. Napadlo mě, že je to dron.

doplněno 02.09.16 11:53:

S tím focením. To je tak zajímavý a hezký, že si na foťák ani nevzpomenete. Jste uhranuti tou zajímavostí a máte strach, že to uletí, tak jen zíráte. Často se to nevidí. Je to jako když muž vidí krásnou ženskou, která je uhranula. Copak si vzpomene na foťák v tu chvíli?

doplněno 02.09.16 11:59:

Samuraji, záleží na tom, kde taky bydlíte. Bydlím v posledním 8. patře, tak koukám na oblohu i když uléhám. Jednou jsem měla dojem, že to letadlo, co letí přestalo letět a stojí. Nedávno zas běžel na Prima zoom dokument o tom, jak viděli policisté v Americe zajímavou létající ohnivou kouli před lety a nejspíš z jiné planety. A ta koule prý na ně koukala.

Datum: 02.09.16 13:36

Drony vídávám běžně, tohle bylo dost velké...

Datum: 02.09.16 18:34

nikc - já strašně rád koukám na noční oblohu. Někdy si lehnu sám na terasu a koukám, jak létají letadla, jak padají bolidy a různé vesmírné předměty, pozoruji hvězdy a představuji si, co asi je za nimi. To mám strašně rád.

Datum: 02.09.16 11:47

Sakra já vám závidím, všichni něco na obloze vidí a já. který by to také rád viděl, nevidím nic.

Od: asd1
Datum: 02.09.16 13:23

Klidně ten dron.

Když nevíš jak daleko od tebe byl, tak ani přibližně neodhadneš velikost = klidně to mohlo být něco malého 50m od tebe - to už neslyšíš vrtuli a klidně to vypadá jako něco velkýho kilometr daleko...

Nebo ufoni co jeli chlastat do Znojma :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.