Co si myslite o magii?

Od: Datum: 01.09.16 13:21 odpovědí: 51 změna: 06.09.16 19:05
Dobre odpoledne, o prazdninach jsem si prohlizel youtube a narazil jsem na video o naprirozenych schopnostech lidi. Zaujal me pan, ktery dokazal zapalit papir pomoci (energie?) Rukou. Rikal ze je potreba hodne meditace a naproste uvolneni. Nedalo mi to a dogooglu jsem naklikal magie. Vyjelo mi spoustu stranek s rubrikami druhy magie, astralni cestovani, meditace, atd... Celkem me to zaujalo, ale kdyz jsem si precetl co je to stralni cest. A jak se tam clovek muze dostat nebo jake existuji ritualy a jak mohou byt dobre i skodlive. Co si o techto vecich myslite? Ja nevim, ale podle me vy se so tohoto lide nemeli poustet. Nevim, neprijde mi to nedobre pro lidi. Jak vlaste takove ritualy vznikly a kdo je vymyslel... Neni to spis o tom ze si to ten clovek proste hodne preje? Co si o tom myslite vy? Mohli byste se se mnou o tom podelit? Diky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 01.09.16 13:31
avatar

Hodně záleží, jak k magii přistupujeme, hlavně jde o pochopení a dodržování svobodné vůle člověka. Právě není špatný a dobrý rituál, jde o vaši myšlenku, o váš záměr, právě záměr je spouštěcí silou rituálu a musí být "etický". Komu toto není jasné, at se radeji do ničeho nepouští. Vaše otázka je příhodná, dnes máme zrovna nov.


doplněno 01.09.16 13:35:

a ještě k astrálnímu cestování, takových nezkušených lidí, kteří to zkoušeli, jsou plné Bohnice, je potřeba být pod dohledem někoho opravdu zkušeného...tyto návody jsou dost nezodpovědné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cosiotommyslite
Datum: 01.09.16 14:07

Děkuji, viděl jsem ve hrách, co hrají děti, že si zvolí třeba mága. Děti mi potom říkaly, že se chtějí stát mágem, budou moci bojvat kouzly atd. Jenže takhle to v realitě nejde *smich*. Když člověk použije zbraň tak se neubrání ani mág. :-D

Datum: 01.09.16 14:21
avatar

Já si myslím, že všechno je vysvětlitelné pomocí fyzikálních zákonů...cokoliv na světě funguje tak, že to lidé označují slovem "magie", akorát znamená, že ještě nepřišli na princip toho, jak to funguje. Myslím si, že ta linie "magie" se pořád posouvá...dřív tam patřilo i ulevení od bolesti; ale dnes se už ví, které látky v jakých rostlinách mohou působit znecitlivujícím způsobem. Účinky halucigenních látek byly považovány za magii, přitom jde zase jenom o chemii...atd. I kdyby ten pán doopravdy zapálil rukou papír nějakou silnou energií, která mu z ní proudila, bude to nějak jednoduše vědecky vysvětlitelný (i když o pravdivosti toho videa pochybuju). I když možná to bude princip magie...provádění něčeho, co je neobvyklé a ještě to není nikým vysvětlené...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 01.09.16 18:53
avatar

klera je to tak, všechno je to o fyzice, všechno je to energie, nelze zničit, jenom ji můžeme přemňovat, využívat stále dokola,někdy i zneužíkvat, veškerá magie je energie, takže máte pravdu, je to fyzika. Myšlenka je tak silná energie, že jí může i zabít...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.16 15:54
avatar

Přečtěte si příběh člověka, který si magií prošel a je rád, že se jí zbavil.

Zkušenosti, životní příběh. Jak Martin Ševčík dostal nové zkušenosti s názvem proutkaření, psychotronika, jasnovidectví, magie. Co to udělalo v jeho životě? Je magie a nadpřirozeno esoterika pro člověka a okolí prospěšná?

VIDEO Zpověď člověka o magii Martin Ševčík video délka 2:40 hod. http://www.7den.cz/video-psyc…videctvi-magie-martin-sevcik/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 16:50

Zdravím

Těžko se doberete seriozních zjištění neboť všechny tyto "jevy" je celkem těžké podrobit objektivnějšímu zkoumání jež je zatím dost "hrubé" (nedokonalé metody) Takže většina informací o těchto jevech pochází buďto od "příznivců" nebo "odpůrců", lépe by bylo se držet spíše uprostřed. Pozor také na to že někteří mají sklon tyto věci záměrně "démonizovat" zvláště křesťané v tom většinou vidí "konkurenční víru"tudíž pak většinou šíří silně tendenční informace s cílem očernit a dokázat "neprokazatelné"...při tom určité věci jako je telepatie, telekineze prekognice psychometrie a další a další patří k přirozené výbavě zdravého člověka stejně tak jako že umíme mluvit chodit máme dvě ruce a nohy. Většinou tyto věci řídí nebo se na nich silně podílí vývojově starší centra mozku, naopak vývoj čelních temporálních laloků tyto schopnosti "cenzuruje" a "blokuje". Realita je daleko širší a hlubší než je kdo schopen v současnosti dohlédnout, natož pochopit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.16 17:17
avatar

"janm", to nejde být uprostřed. Je pravda a je lež není žádné uprostřed, je zlo nebo dobro. A člověk se přikloní vždy na jednu stranu, podle toho, kam patří a čemu chce sloužit. Na magii proto pozor a nezaplétat se, není magie dobrá a ta špatná, je to prostě nebezpečné. Je dobře vyslechnout lidi, kteří se ze spárů magie vysvobodili. Opak může tvrdit pouze ten, kdo neprohlédl a nerozezná pravdu od lži.

právě jsem vyslechla povídání o velké lži na YT : Bohové-nového-věku- Šokující dokument.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 17:30

Kdepak, tak tomu není, na těchto schopnostech není nic "démonského" vezměte si samotného Krista, kdyby to bylo tak jak dnes křesťané praví pak je on "vládce všech démonů a nečistých sil" konal "zázraky" a sám také praví že i ostatní mohou činit takové věci a i větší než činil on sám. Řada křesťanských svatých koná to stejné - zázračná uzdravování, levitace, bilokace, telepatie, prekognice a tak by se dalo pokračovat, koná-li tyto věci kř. světec pak je to "v pořádku" konáli takové věci indický guru je to "satan". Zkrátka a dobře křesťanské církve se již od začátku snažili pouze vyrovnat s "konkurencí" nejlépe jak se s konkurencí vyrovnat je ji očernit, shodit, démonizovat apod. Stačí se podívat jakého původu jsou všechny ty "důkazy" o nečistých silách a je jasno, dotyčný je "křesťan" většinou i člen nějaké křes. společnosti sekty církve (na tom nezáleží) Jsou i "osvícení" křesťané kteří prohlédli a vědí, jak to s pravdou skutečně je, ale ti musí "mlčet" jinak by si způsobili velké problémy zejména jsou-li příslušníky nějaké náboženské "skupiny".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.16 17:41
avatar

"janm", co to píšete za lži a za nepravdy. Kristus démony vyháněl, nikdy nic nedělal o své vlastní vůli, ani zázraky, ani uzdravování, ale vždy s modlitbou k Bohu, svému otci. Vždyť vy mluvíte, jako v tom videu, kde motají okultismus s Kristem. Ano Satan se dokáže proměnit v anděla světla a zatemnil lidem mysl, aby se jim nezasvítilo poselství o spasení. Vždyť vůbec nerozlišujete mezi Kristem a Satanem, neboli mezi dobrem a zlem. Jak si můžete vzít na svědomí někoho, kdo se ptá a dá otázku o magii a Vy mu k tomu dáte požehnání. Buď nevíte, co píšete, nebo to děláte schválně a pak je to na vaší zodpovědnosti. Pokud jste nikdy nemluvil s člověkem, který propadl magii a pak se z toho vlivu dostal, nebo jste to sám neprožil, pak to jen zlehčujete a nedomýšlíte následky na zdraví člověka a na jeho život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 17:43

Ano Kristus démony vyháněl, když je ale vyhání indický "guru" interpretuje se to tak, že mocí "satana vyhání satana" staré známé že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.16 17:47
avatar

Ne, guru žádné demóny nevyhání, on s nimi spolupracuje, nic o tom nevíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 17:42
avatar

Magie je špatná - a tečka. Druhá věc jsou různé záležitosti, které tedy nemají s magií nic společného, vycházejí z přirozených schopností/ vlastností duše - jako třeba to astrální cestování, ale jsou pěkně nebezpečné! Věřte mi, vím o čem mluvím. Já vždycky trnu, když někde slyším, jak se tam člověku nemůže níc stát, jak se může kdykoli lehce vrátit apod... Největší hrůzy, nesnesitelné bolesti apod., které jsem kdy vůbec zažila, byly právě v tomto stavu. *stop*Nedělejte to a buďte rád, že máte klidný život. Ono by to také po takovém zahrávání nemuselo být dlouho pravda.


doplněno 01.09.16 17:48:

Janm, není nikde řečeno, že buddhismus či hinduismu jsou z křesťanského hlediska to stejné, jako satanismus. To samozřejmě ne. Z křesťanského hlediska je v nich v tomto ohledu ten problém, že zde není beze zbytku odlišeno dobro od zla. Respektive některé věci, které jsou v křesťanství považovány za nesprávné/ zlé/ nebezpečné ve východních náboženstvích tento status nemají.


doplněno 01.09.16 18:36:

Janm, Vy nevíte, o čem já mluvím - nebo jste tam byl se mnou? :-D Mám na mysli přímo astrální cestování, ne mezistav (který je také nepříjemný, ale duše je v něm ještě v bezpečí). Já jsem dříve také bývala lehkomyslná a užívala jsem si svobodného "poletování". Už bych to nikdy neudělala, a i když upadnu do spánkové paralýzy, dávám si pozor, abych náhodou nevyšla z těla.

A co se týče toho rozlišování dobrého a špatného/ nebezpečného u křesťanů - je to prostě vyzkoušené. Určitě, východní náboženství také mají sposutu věcí vyzkoušených, tady jde ale o to, že některé výsledky, které jsou v nich považovány za dobré, jsou pro křesťany prostě nepřijatelné (např. stav lhostejnosti, otupělosti). Na tomto bych tuto diskuzi ze své strany ukončila, protože každý holt usilujeme o něco jiného. Já Vám to přece nezakazuji, ale říkám, že osobně to považuji za nebezpečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 17:56

ildika

V hinduismu (ale jakém vaišnavismu šivaismu šaktismu tantrismu, a dalším?) i buddhismu se rozlišuje velmi dobře, věci které se v křesťanství považují za nesprávné se za to považují z "neznalosti" nebo dnes z "konkurenčních důvodů" to je vše, jde o věci o kterých křesťané "neví" a o čem člověk neví a co nezná toho se přirozeně bojí. Je oheň dobrý nebo zlý? Ani jedno, viďte, když vám uvaří večeři nebo se ohřejete je "dobrý" když vás spálí nebo shoří dům je zlý že ano. A přesně tohle je to co východ "zná" proto není na místě démonizace a zastrašování zvláště bych byl opatrný v užívání slova magie. Správně můžete říci že "z křesťanského pohledu" je magie špatná protože jde o silně "zkreslený pohled" pěstovaný tady generacemi po staletí, čili nepravdivý, k tomu aby se objektivně mohlo říct zda je magie špatná nebo ne by musela být přesně definována ovšem bez jakýchkoliv "náboženských konotací" pak to bude vždy špatně.


doplněno 01.09.16 18:06:

ildika

K tomu astrálnímu cestování to co popisujete ty "hrůzy a bolesti" zkoušela-li jste to nebo to někdo popisuje to není astrální cestování, byť to souvisí, nazval bych to "přechod" jedná se o "mezistav" kdy při vstupu nebo výstupu buďto nejste ještě v těle nebo už jste mimo ale ještě nejste plně v astrálu, tam pak zažijete ony "hrůzy" jako neschopnost ovládat vlastní tělo, zmatení apod. jde ale o přestup, nebo spíš "nezvládnutý přestup" taktéž se mi to nejednou stalo, (i stává) není to ale "trvalý stav". Dalo by se to přirovnat takto, stojíte na nádraží a čekáte na vlak, když vstoupíte na schůdek při vstupu do vozu nejste ani plně na nástupišti ani ve voze a samotné "schůdky" mohou být nepohodlné může se podvrtnout noha často se může člověk "zakymácet",. jakmile ale sedíte ve voze a vlak se rozjede "pohodlně sledujete krajinu", při výstupu to samé stačí špatně došlápnout a je malér, za to ale vlak opravdu nemůže "přechod" přestup to je to oč tu běží onen mezistav kdy se "mění vnímání" to jsou ony "astrální hrůzy"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.16 18:07
avatar

"janm", nevím k čemu chcete použít příměr ohně, oheň není o morálnosti, ale konání zla a lži o morálce je. A neříkejte, že magie je neškodná, to říkají Hinduisté, ale ve skutečnosti je velice nebezpečná, neposmívejte se tomu a nemotejte do toho křesťanství. Magie je nebezpečná již ze své podstaty. A říkají to lidé, kteří si magií prošli a nebyli žádnými křesťany, ani věřícími lidmi. Prošli si ošklivou a nebezpečnou zkušeností, kdy jim šlo o zdraví a o život, mnohdy skončili na psychiatrii. Takže nezlehčujte tak nebezpečnou věc, jakou je magie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 18:15

Oheň jsem použil záměrně řeknu to lépe, oheň je "neutrální" záleží zda si uvaříte nebo se spálíte dle toho je pak dobrý nebo zlý, to samé s mnoha jevy jež křesťané šmahem označují za magii, zkrátka jisté věci nejsou ani dobré ani špatné zkrátka jsou, nelze je definovat kategoriemi dobro zlo. Doveze-li vás auto na místo je dobré že? Když se nabouráte a máte trvalé následky je zlé =to je přesně hodnocení které se často v křesťanském hodnocení objevuje hodnocení bez pochopení, subjektivní nemající s realitou nic společného.

Navíc jak chtějí křesťané odsuzovat magii, když se vlastně přesně ani neví "co to magie je" ale křesťané to vědí je to velké zlo , no to je asi jako tvrdit že "bůh" je zlo protože "dopustil" že jsem si dnes zlomil nohu, taková hloupost! Nemůže za to ani bůh ani noha ale moje nešikovnost, copak je noha zlo?, copak je bůh zlo? A přesně takové hodnocení křesťané užívají


doplněno 01.09.16 18:22:

P.S.

Abych neurazil "rozumné křesťany" kteří se nedívají na svět "prvoplánově a povrchně" "A přesně takové hodnocení NĚKTEŘÍ křesťané užívají, tak je to přesnější :) to slůvko někteří

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.16 18:48
avatar

"janm", opravdu neznám Váš úmysl, proč do toho motáte křesťanství. Takže ještě jednou:

"Magie je nebezpečná již ze své podstaty. A říkají to lidé, kteří si magií prošli a nebyli žádnými křesťany, ani věřícími lidmi."

Víc k tomu nemám co říct.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 18:59

pt-

Ano, magie je špatná a křesťanství do toho netřeba tahat, řekne pán paní toho kterého videa a na boku je malinká poznámečka s názvem křesťanského společenství kde se dotyční uzdravili a právě proto do toho nechci křesťanství tahat :-D bylo by to neobjektivní *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 18:54

Ildika

S vámi jsem tam nebyl ale nějaké zkušenosti mám také, nevím tak nevím dobrá, co se týká "nebezpečnosti" pochopitelně je to osobní volba považovat to či ono za nebezpečné já měl na mysli spíš to že se to "zobecňuje" to je špatně tzn. pro někoho je řízení auta nebezpečné pro někoho ne, jde o to "zobecnění"= vždy je to špatně! :)

"Stav lhostejnosti , otupělosti"- to jste napsala velmi dobrý příklad jak právě "špatně" se může většinově nazírat na věci které jsou ve své podstatě úplným opakem, na východě nejde totiž o lhostejnost a otupělost nýbrž o "bezvášnivost" stav jehož cílem je dosažení dokončenosti úplnosti a tím i plnosti přesnější pochopení by bylo něco asi jako "křesťanský POKOJ". Tady vidíte ty "chyby" jichž se západ dopouští při náhledu na východ z toho důvodu že jeho pohled na realitu je "posunutý", tudíž co se na východě bere jako dosažení dokonalého vnitřního bytí na západě je interpretováno jako lhostejnost a otupělost, a to je právě TO oč tu běží, proto se nedivte že nemám rád onu "zaručenou kategorizaci "

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.16 19:14
avatar

Ano, otupělost, čili bezvášnivost, čili bezcitnost, čili psychopatie, to jste vystihl přesně. Proto se v Indii nikomu ze srabu nepomůže, protože je to prý karma. Ne, je to hnusná výmluva a proto je tam tolik bídy bezcitnosti a nelásky. To nemá s křesťanstvím nic společného, opravdu a naštěstí naprosto nic. A pokud s tím někdo souhlasí a ještě takové bezcitnosti, vysílá do světa, tak nevím, co si o jeho morálnosti myslet. Ale je to Vaše přesvědčení, Vaše vyznání, Vaše zodpovědnost. Ale na to já nemám žaludek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 23:08

pt-

psychopatie? *smich* Kde jste k tomu přišla? To jen západní na materialismus silně orientovaná mysl nedokáže pochopit skutečný stav věci, západ vše "posuzuje správně" žel silně pokřivenou optikou. Jinými slovy nemůžete pochopit, to zkrátka není možné, neboť nikoli východní ale právě západní mysl je "otupěna" vlastním egem, je to jako dívat se na svět přez tlusté a navíc velmi špinavé sklo závěr takového pohledu je jasný..Jestliže tedy západní "mysl" není schopna jasně vidět tím méně je schopna chápat, jaké pak mohou být výsledky takového pochopení? Jedině chybné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.16 23:25
avatar

"janm", to určitě, kde jste to vzal? Ten "západ" má totiž sociální zázemí, ale v Indii je bída, nemoce, mrzáci bez pomoci. Přece má každý chudák karmu, ale hlavně se řídí Hinduismem a Buddhismem. Děkuji nechci. To Vy nejste schopen vidět, nebo spíše nechcete vidět. Rozhodl jste se být slepý k utrpení druhých, kteří se řídí a žijí Hinduismem a Buddhismem a ještě se Vám to snad líbí. Je mně zle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 23:32
avatar

Řekla bych, že v základu má k sobě křesťanství a buddhismus hodně blízko...samozřejmě záleží na odnoži buddhismu, existuje hrozně moc směrů - ty, co se řídí učením Buddhy, až k těm, co uctívají více bohů. Ale čisté Buddhovo učení je o - nelpění na majetku, soucitu, pokoře, neubližování živým tvorům...Zavrhovat šmahem pojem buddhismus je dost krátkozraký.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 23:58

klera

Nejen že buddhismus a křesťanství má k sobě velmi blízko, ale dokonce křes´tanství řadu věcí přímo z buddhismu čerpalo, a existují o tom i faktické důkazy, mnoho z toho co je zaznamenáno v Novém zákoně je identické s příběhy jež jsou známy i z buddhismu, v období kdy se křesťanství teprve "formovalo" byl již v oblasti středomoří patrný značný buddhistický vliv neboť buddhismus byl zvláště tehdy celkem "misijně orientovaný". viz. knihy prof .Vincenc B. Lesný Buddhismus kapitola "Zdánlivý a skutečný vliv buddhismu v památkách křesťanských" a tam uvedené odkazy. K lepšímu pochopení viz,. kniha p.m. Kozáka Křesťanství před Kristem za Krista a po Kristu, Evangelium neznámého boha a další..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 12:56
avatar

Janm, Vy opět parafrázujete pana Kozáka, který by si měl nejdřív doplnit vzdělání, aby zahladil alespoň ty největší mezery! *smich*

Co se týče podobnosti buddhismu a křesťanství - určitě, všechna lidská společenství, jejichž členové nějakým způsobem hledají dobro, budou mít v sobě něco společného. Člověk, přestože má pokřivenou přirozenost, nemá ji úplně zničenou a do jisté míry dobro cítí přirozeně - tím spíš, když po něm přímo touží. Ovšem, jak říkám, do jisté míry, nikdy to není v absolutnosti, protože svůj stín nikdo nepřekročí a některé věci z čistě lidského hlediska nejsme schopni (a ochotni!) jen tak přijmout.

To je ovšem ten vnější, materiální pohled, protože redukovat náboženství jen na soupis morálních zásad je trestuhodné... Minimálně náboženství, které je skutečným náboženství a ne jen filosofií. Podstatou křesťanství je osobní vztah mezi Bohem a člověkem; morální zásady jsou v tomto ohledu podpůrným prostředkem.


doplněno 02.09.16 18:28:

Myslím, že jsem Vám posledně řekla, co si o něm myslím a proč konkrétně. Znovu to tady rozepisovat nebudu. Jinak já si také můžu být něčím úplně jistá, zvlášť tím, o čem nemám "ani páru". *smich* To už tak bývá, ale snad není to žádný důkaz toho, že to tak skutečně je.

Pan Kozák, bohužel, není v oboru religionistiky sám s unáhlenými úsudky bez objektivních znalostí faktů (religionistických příruček jsem viděla dost, a jestli se vůbec o něčem dá říct, že je to vesměs pavěda, která vaří z třikrát přecezené vody, tak to je zrovna tento případ).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.09.16 13:45

Ildika

Podívejte v knihách najdete odkazy které jsou na osobě p. Kozáka úplně nezávislé doporučuji pročíst, a s odsuzováním jeho odbornosti bych byl velmi opatrný, prostudoval vých. duchovní školy vč. orig. jazyků a nadále se tím zabývá. Mimo to jsem ho kontaktoval a osobně jsem se ho dotazoval na fenomén přejímky ujistil mně že si je tím naprosto jistý a má to podložené nevylučuje okrajovou možnost vzájemného ovlivnění ne však v zásadních věcech...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.09.16 23:52

-pt

Takto, nevím jestli o tom víte ale v Indii působí i "hinduistické" (velmi nepřesné ale byť) "charitativní organizace" které se snaží pomáhat lidem v nouzi, a existují i buddhistické, jakkoliv chválihodné takové činnosti jsou včetně těch křesťanských, za chudobu jež v Indii je primárně a jedině tamní náboženství nemůže. Když se podíváte do historie pak rychle zjistíte že dříve tomu bylo právě naopak, dodnes se v Indii nalézají zajímavé arch. nálezy jako pravoúhlé ulice, patrové domy, splachovací toalety, ale též zvýšená radiace (nad přirozené pozadí, "umělá") a to z doby, kdy u nás byly možná chatrče nebo chýše, zkrátka indie byla dříve velmi vědecky vyspělá, na mnohé poukazují nejen uvedené nálezy ale také záznamy v písmech jako např. existence bezdrátové komunikace, děti ze zkumavek (ganéša se narodil ze "džbánu") nebo zbraně jež "zabíjejí děti v lůně žen" tzv. "brahmastry" brahmovy "hlavy" dnes známe "jaderné hlavice" jež si svými účinky s těmi starověkými nijak nezadají...mimo to Indie předběhla tehdejší dobu i lékařskými znalostmi z nichž většina je platná dodnes v těchto případech byly užity introspektivní metody zkoumání (mnohdy tolik dehonestovaní a pomlouvaní jogíni) a to až k absurdním podrobnostem, na které se mnohdy přichází až dnes...ALE to vše je nepodstatné neboť stále hodnotíte jen to "hmotné" Indii ale šlo vždy o víc, o to duchovní o to uvnitř a v tomto směru opravdu vyniká nad ostatní kultury včetně Židů a v tomto úsilí pokračuje i dnes, navzdory tomu co si o sobě myslí západ, "namyšlený" na věci, které začal objevovat až poměrně pozdě a většinu byl schopen aplikovat (co se vědy týká) až v devatenáctém a dvacátém století to, co bylo v Indii známé již velmi dávno...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 02.09.16 10:34
avatar

"janm", nějak ta charita není vidět a pokud vím, hodně charity přichází právě té západní, či křesťanské, jen zmíním matku Terezu, i když si o tom myslím také svoje, ale dle svých možností udělala dost.

Píšete o úrovni léčby a techniky a tak podobně.

Ale pokud vezmu, že se zabývají magií a okultismem, který se v hinduismu projevuje, tak věřím, že z takového zdroje se dokáže hodně, ale není to k ničemu dobré a přináší to své trpké ovoce.

Všechno to učení o reinkarnaci o odemocnění, bez citlivosti, bez soucitu, bez lásky, bez pomoci, to vše je až psychopatické, otupělé, nelidské a vede to k ubohému životu nemajetných, nemocných a nevzdělaných chudáků. To je druh magie, který se dokáže podepsat i na celém národě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.09.16 13:35

pt-

Zdravím

Jistěže charita není vidět, vždyť jak je to velká země a kolik lidí v ní...jistěže "hodně" charity je křesťanské protože o těch ostatních se tady příliš nemluví, neříká se co dělají dobrého, čili pro většinu lidí "jakoby nebylo" ale je...V ohledu chudoby může západ soudit až bude schopen se postarat o všechny své "bezdomovce", u nás je "chudoba" zametena pod koberec nikoli však vyřešena, navíc se tu šíří mylná představa "že si za to může každý sám", pokud tomu také věříte zkuste se zeptat někoho kdo třeba pracuje u armády spásy...

"Zabývají se magií a okultismem"-to jsou ale víceméně "západní pojmy" jež vychází ze západního pohledu na věc, nejsou vůbec aplikovatelné na prostředí východní, už jen slovo "náboženství" vůbec neodpovídá tomu co lidé vyznávají čím žijí v Indii opět jde o "evropský pojem" jako takový aplikovaný na východ je velice nepřesný tudíž nevýstižný a dá se říct i nepravdivý, navíc východní duch. školy vč. buddhismu pracují s termíny pro které tady na západě nemáme vůbec žádný slovní ekvivalent protože západu jisté skutečnosti nejsou vůbec známé, dodnes se takové věci překládají "opisem" který je ale při vší snaze velmi velmi nepřesný...

Čili jakékoliv soudy ze západního či křesťanského pohledu jsou více méně "mylné" neboť nejen že západ nedokáže jisté věci vůbec pochopit (pochopitelně si to nechce přiznat) ale hodně věcí zkrátka "vůbec nemá, nezná ", je to stejné jako by jste středověkému člověku řekla aby co nejpřesněji popsal stavbu a funkci např. "spalovacího motoru" více než na "ďáblovo dílo" by se dotyčný asi nezmohl, ti přemýšlivější by se možná zdrželi unáhlených soudů neboť by seznali že zde mají co do činění s něčím pro co nemají termíny, vysvětlení pochopení a co je do jisté míry přesahuje "zatím" a stejné je to s tím když "západní mysl" hodnotí "východní duchovnost" zkrátka pracuje se silně "nepřesnými pojmy" a navíc s "posunutým významem" vitp je v tom že si to vlastně ani neuvědomuje...zkrátka neexistuje řada ekvivalentních slov neexistuje nezaujaté hledisko protože i ten kdo chce být objektivní je silně formován již tím že žije zde...

Uvedu příklad mezi nejznámnější omyly západu patří "polyteismus" lidé jsou přesvědčeni že v Indii se vyznává "mnoho bohů"nic není vzdálenějšího pravdě, každý "bůh" který se v indii vyznává je pouze aspektem fenoménem projevem podobou manifestací inkarnací jedné "konečné pravdy" . Proto Indové říkají že "bohů je tolik kolik lidí" jde totiž o pojetí v rámci určitého směru školy, náb. skupiny, jde o stejný omyl jakoby někdo tvrdil, že se zde uctívá několik Bohů otců několik druhů Kristů a několik druhů svatých Duchů protože je tady přece tolik křesťanských skupin a každá z nich má "jedinou a celou pravdu" a ty druhé ji nemají...

Další věci a termíny např. reinkarnace, je velký rozdíl reinkarnace v buddhismu a hinduismu, a aby to nebylo tak jednoduché znají tam i termín "znovuzrození" tak jako zde, dodnes neexistuje přesný a výstižný výklad pro "nirvánu" (nibbána) jednotlivé stupně úrovně jichž adept v buddhismu dosahuje jsou rovněž západním jazykem "nepopsatelné" ale těch věcí je daleko víc o nich většinou ani nevíme protože západ "nemá slova" "nemá termíny" jak popsat něco co jste nikdy neviděla neslyšela, opisem? , tak se i děje ale je třeba mít na paměti že je to jen "velmi hrubé" a na základě toho by chtěl západ soudit? Proto takové ty "plytké soudy" vycházející z neznalosti nemám rád, protože jsou chybné musejí být...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 02.09.16 13:51
avatar

"janm", to co zde obhajujete, je výsměch do tváře lidí, kteří si magií prošli, kterým magie zničila zdraví a ohrozila je na životě. Jak můžete vůbec magii obhajovat, jakým právem? Je jedno v jaké podobě, zda v hinduismu, či buddhismu, či v jiném. Mluvil jste s někým osobně? Viděl a slyšel jste zkušenosti těch lidí, kteří se magií zabývali? Jinak byste takové magorie nemohl napsat. Někdo neuvěří, že kamna pálí, dokud si sám na ně nesáhne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.09.16 14:21

Neobhajuji ani neodsuzuji, pojem "magie" - je západní velmi nepřesný termín, na východní prostředí není aplikovatelný v tom smyslu co si pod ním představujeme zde, co rozumíte pod tím že někomu magie zničila život? A víte že za tím nebylo např. duševní onemocnění či jiná indispozice? Když bude někdo v klášteře (křesťanském) a zblázní se z toho je za to možno obviňovat klášter a křesťanství jako takové? Ano i u nás se dochovalo jakési "čarování" až do poměrně nedávné doby viz. Žídkovské bohyně, jenže jak je chcete jako fenomén hodnotit, byly tam praktiky ve smyslu "škodění" to ano, ale také se tam hojně léčilo uzdravovalo a většina těch žen byla paradoxně věřících a svá "kouzla" doprovázela křesťanskými modlitbami. Ty zlé věci se ale neděly pod vzýváním nějakého Satana jak je to dnes moderní, nýbrž šlo spíš o jakési "psychofyzické techniky" něco jako užívá i vúdú (propichování panáčka apod.) Jenže ty samé techniky se užívaly i k léčení...čili to že někdo někomu takovými technikami způsobil "zlo" není vázáno na techniky samotné ale na to, že tam byl ten "zlý úmysl" Stejně jako s nožem když s ním krájíte chleba je dobrý, když ho píchnete někomu do břicha je zlý- zlá magie. Nebude-li zlý úmysl nebude "zlá magie" . Stejně ale zůstává otázka co to magie je? Prakticky se to nedá definovat přesně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 02.09.16 14:40
avatar

"janm", opět špatný příklad s nožem, nůž je věc, ale ten kdo s ním zachází, tak to dělá podlé své morálky a hodnot, nůž nemá morálku ani svědomí.

Píšete, že se nějaké židovské ženy modlily a čarovaly? A co udělal král Saul? Šel také k čarodějnici a chtěl mluvit s duchem zemřelého Saula a stálo ho to trůn i život. Neznamená to, že pokud takové věci někdo dělá, byť je to Žid, křesťan, či kdokoli jiný, myslím zabývá se magií a čarováním, že je to správné. Ne, není a nese to trpké ovoce.

Kláštery nemají s křesťanstvím nic společného. Kristus nedal žádnou radu ohledně stavění klášterů a životu v osamění. Pokud někdo nejedná v souladu s Boží vůlí, pak to nese trpké ovoce. Jenže Vy jste ještě nepochopil podstatu křesťanství a tak se Vám to stále motá s jiným náboženstvím dohromady.

V Bibli je také daná rada, na co si dát pozor a píše se, že Satan se proměňuje v anděla světla. Aby to člověk dokázal rozlišit, myslím, pravé od nepravého, tak musí znát originál, musí znát Boží slovo Bibli a pak ve světle Bible pozná to falešné, ten falsifikát, který se vydává za pravý, za pravdu.


doplněno 02.09.16 14:49:

Jen to zkuste říct těm postiženým magiií, že je to nemoc a podívejte se jim do očí. Lékaři léčí tělo, ale ne duši a to ani na psychiatrii. vždy dostanete chemickou medikaci na oblbnutí, ale to neléčí duši. Duši léčí ten, kdo dal duši život, to je Bůh, ale jeho odpůrce chce ty duše ničit. Také nevěříte, že se rozžhavená kamna můžete spálit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.09.16 19:23

-pt, ildika

Tahle diskuze je bezpředmětná, zdravím a přeji hezký večer :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 22:37
avatar

Vám taky hezký večer. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 22:36
avatar

Pt, jaktože kláštery nemají s křesťanstvím nic společného? Mnišství vzniklo z poustevnictví a příkladů poustevnictví máme v Bibli povícero.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 02.09.16 23:29
avatar

"ildika", nikde naní v Bibli nabádání k tomu, aby se postavily kláštery. Jediná stavba s kterou Bůh souhlasil, byl chrám, který postavil král Šalomoun, ale Boží původní plán to nebyl. Že vzniklo mnišství z poustevnictví je z lidské vůle, ale ne z Boží vůle, ale také ne přímo proti vůli Boží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 23:56
avatar

Pt, Vy vše berete příliš doslovně... :) Nezapomínejte také, že v Bibli není zapsáno všechno, co se lidé od Boha dozvěděli (ať už prostřednictvím Krista, nebo ne). Mnišská tradice je logickým pokračováním té poustevnické, navíc i první křesťané také žili v mnohém jako řeholníci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 03.09.16 00:33
avatar

"ildika", najděte mně tedy nějaký předobraz nebo symbol toho, že mají být kláštery a žití v osamění. Ba naopak je tam povzbuzení aby se věříci scházeli a posilovali se ve víře a v dobrých skutcích. Možná ve SZ je několik takových proroků, kteří se ukrývali z obavy o svůj život, např. Ezechiel, a ještě mohu vzpomenout Jana Křtitele, ale smrtí Krista je v platnosti NZ a tam už nikde nečteme o odděleném životě v osamění. Pokud mně něco uniklo, tak mně připoměňte, kde se o tom píše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 00:38
avatar

Na poušti žil např. i Ježíš, když se připravoval na své povolání. :) Nehledě k tomu, že sám /Ježíš/ přímo řekl, že se lidé budou postit, až On odejde (Lk 5, 35).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 03.09.16 00:53
avatar

No, jo, ale Ježíš byl na poušti 40 dní, postil se a vrátil se do společenství lidí. Na nějaký čas se oddělit a postít se k modlitbě, je doporučené, ale ne žití v klášterech leta letoucí. Následovníci dostali úkol, Ješíš je poslal do světa kázat spasení a ne se uzavírat v klášterech, k čemu by to bylo? To už jsou rozhodování lidí a ne Boží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 01:04
avatar

Lidé odcházejí do kláštera ne aby se schovali před světem, ale aby se světu přiblížili. Jedna z účinných pomocí tomuto světu je i intenzivní modlitba. Nehledě na to, že zdaleka ne všechny kláštery jsou kontemplativní, mnohé řády/ kongregace jsou zaměřeny i na přímou službu lidem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 19:21
avatar

Já jsem si toho cestování také dost užívala, dokud mě tam nezačali doslova drtit zlí duchové (z jejich spárů mě zachránila pouze modlitba k Bohu). Když Vás odtamtud někdo takový nebude chtít pustit, tak se také ten návrat potom může pořádně protáhnout... Navíc si Vás můžou podat i sami - normálně ve dne vytáhnout z těla proti Vaší vůli (a začít mordovat), čemuž někteří nevěří - možná proto, že se jim to zatím nestalo. Nikomu to nepřeju.

Co se týče "otupělosti" - já jsem svého času zkoušela i takové věci, a tedy přesně vím, co jsem prožívala... Byla to právě otupělost, což je sice bezvášnivost, ale není to křesťanský pokoj. Křesťanský pokoj je založen zejména na pokoře a radosti, odvrhnutí všeho skutečně nepotřebného a zaměření všech vášní na Boha; není to tedy stav lhostejnosti a bezvášnivosti. Můj názor na to je ten, že lidská duše a psychika je velice složitý nástroj a zrovna různé meditační praktiky (a to i křesťanské!) je potřeba užívat s velkou rozvážností a pod duchovním vedením. Vždycky bychom měli vědět, kam nás to dovede a měli bychom si být jistí, že zrovna toto si přejeme. Mně taková otupělost při mé duchovní cestě nevyhovuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 02.09.16 11:11

S magiií si nezahrávat. Je černá a bílá magie. Ani s vyvoláváním duchů si nezahrávat. Mně se nedávno stalo, že jsem koupila zboží a nefungovalo, jak mělo, vrátit se nedá, tak jsem ho proklela. Měla jsem vztek, že jsem vyhodila peníze a navíc se to částečně vykouslo tím používáním. Řekla jsem, ať jde ke všem čertům a od té doby zmizelo a nemůžu ho najít. Propadlo se. Hledala jsem úplně všude! Nebylo ani malé. Prokletí asi funguje;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 02.09.16 12:26
avatar

nikc, dějí se kolem nás věci o kterých nemáme ani potuchu...je rada nechat temné síly spát.


doplněno 02.09.16 12:28:

dělění na černou a bílou je legrační, magie je jedna, ale záleží jak a k čemu ji použijete, zdroj je stále jeden a ten samý, rozhodující je záměr...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 12:43
avatar

Maky, a čemu přesně říkáte magie?

Jinak souhlasím, že u pravé magie je ten zdroj stejný (ať je "bílá", nebo "černá"), a proto není dobré si s tím vůbec něco začínat... záměr může být dobrý, ovšem tyto síly jsou mnohem silnější než člověk a jsou zlé samy o sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 02.09.16 14:27
avatar

ildiko myslím si, že záměr může být dobrý, ale také záleží, aby byl naprosto přesně nasměrovaný, neboť energie nemá svoji inteligenci, ale záleží, kam je poslána...možná by se dalo zjednodušeně říci, že magie je to, čím se zabývá mág, no ale sama víte, že je toho mnohem víc, pojmenování jsou jenom slovíčka. Naznačila jste zde a já k tomu ještě dodám, že když člověk "vycestuje", ´první, s čím se setká, je velké opravdu velké zlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 22:54
avatar

Tady je trochu potíž s tím, co je to vlastně energie. Já mám za to, že energie je všechno kolem nás, včetně nás samých (tj. naší duchovní, ale i tělesné stránky).Jsou to tedy různé druhy energie. Nebo se také dá říct, že jsou energetické zdroje, a jednim z nich je např. člověk. Člověk vysílá energii, která sama o sobě není inteligentní, nicméně její původce přece inteligentní je. Různých původců (a s mnohem většími schopnostmi než člověk) existuje mnoho. Pokud k něčemu využíváme energii zlých původců, je to magie v každém případě. Tady je ten problém, že ani vždy nemusíme vědět, odkud ta či ona energie pochází.

Jinak co se týče toho "cestování" - podle mě se nedá říct nic, co by platilo pro všechny případy... Člověk nikdy neví, na koho tam trefí nebo netrefí; já tedy samozřejmě také vůbec nevím, co by tam tazatel potkal, kdyby to vyzkoušel. Jenom říkám, že je nesmyslné tvrdit (a na internetu to někteří tvrdí), že je to neprosto bezpečné a nic se tam nemůže přihodit. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hhh
Datum: 02.09.16 23:02

u astrálního cestování ti nikdo nezaručí, zda se vrátíš... a když se vrátíš, můžeš ssebou vzít různé "přenašeče" co se živí tvou energií a ty, z toho výjdeš hodně zle. Magie je o tom, jak jí využíváš, není dobrá ani špatná, záleží za jakým účelem je užita.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.09.16 13:00

Všechno je jen energie. Dokonce i hmota je jen energie. Takže věřím, že někdo s energiemi jen dokáže mimořádně pracovat:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: udiv
Datum: 06.09.16 14:07

Stalo se uz nekomu ze zdejsich diskuteru, aby se stali svedky premisteni diky energii z mista na jine misto fyzicky? Sel jsem v noci domu a nikde ani noha, ale najednou se prede mnou zjevil clovek, promluvil neco a zase zmizel, otocil jsem se kolem dokola, ale nikde nikdo, za chvili zase to same, pozdravil a zmizel, podotykam, ze jsem byl strizlivy, sel jsem z prace ve 23.00 hod. Pozdravil a jen zamumlal at se nelekam a nemam strach, ze jen neco zkousi a pry jestli ho vidim nebo jen slysim, rikam vidim i slysim a on zase zmizel jako para, kolem mne byl volny prostor, nemohl se nikam schovat... *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: udiv
Datum: 06.09.16 19:05

Vellowblue: asi musi nekdo mit mimoradne schopnosti, jsou takovi jedinci, taky bych to chtel umet, pomyslet si chci byt na urcitem miste a vzapeti se tam ocitnout, zhmotnit se kdekoliv :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 06.09.16 13:44
avatar

Tolik slov o necem, co je dobre leda do polivky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.