Zimní oděv

Od: Datum: 01.09.16 10:33 odpovědí: 30 změna: 02.09.16 19:31

zdravím,,,,,,zajímalo by mne,co děláte s kožichy dost drahými,když již buď se nenosí,a také není taková zima ,jako bývala.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 10:41

Já jsem si vzala kapesník a tím jsem si utírala slzy a smrkala po cestě k popelnici. A tam je, s bolavým srdcem a duší, vyhodila. Už tomu bude nějaká doba. Je zajímavé, že mi dodnes nechybí. Ani jeden. :-D Navíc, když v kožiše, s nemoderního střihu, vidím starou ženu, v duchu ji zalituji. Říkám si:"Pamatuje lepší časy. Kramářka jedna!"

doplněno 01.09.16 16:00:

Zavináči, však jo. Mějte ho ve skříni klidně dál. Já jsem jen napsala, co jsem udělala a jak to vidím já. Nic se neděje, nic vám nenutím. Nic ve zlém. ;) Moje prateta měla kvalitní kožichy na ramínku, v igelitovém pytli a v něm vysypaný sáček tabáku. Proti molům.

Datum: 01.09.16 10:58

No nevím, předpokládám, že opravdový kožich za nějakých 60 - 100 tisíc není módní záležitost na jednu-dvě sezóny.

Manželka jeden takový má, občas ho v zimě vytáhne, ale kde a jak ho přechovává, to ani netuším. Večer se zeptám :)

Datum: 01.09.16 12:13

babkazov ,,kožichy za 30 000?To je mi líto toho zvířete

doplněno 01.09.16 12:16:

No tedy co se dneska nosí,,,,,bundy jako na hory to se mi tedy nelíbí je to uniformní,,a není elegantní.Je to sice lehké -nic to neváží ,,ale je to na jedno kopyto.

Datum: 01.09.16 11:27

Kožichy už by normální člověk neměl nosit...http://www.protisrsti.cz/situace-v-cr.htm

http://www.protisrsti.cz/ z toho by přece mělo být každému smutno*sok*

je tam petice,můžete podepsat a kožich nemilosrdně vyhodit. Děkuji.

Datum: 01.09.16 12:20

Ono ,,to by člověk nesměl sníst ani kuře...prase či jiného tvora,Je to vlastně to samé.Třeba NURTIE se prodávaly..i na jídlo,,Koupila bych si ji je dietní.Králíky také se kožky stahují,,a nikdo neprotestuje a chovají se dále,Také divočáky ,srny a pod,,,

jaký je rozdíl,?

Datum: 01.09.16 12:36

Není chov jako chov, stačí kouknout na přiložené video.

Datum: 01.09.16 14:18

,,vidíte jen ty negativa,,o nezodpovědných chovatelích co se ukáží v televizi.Nejezte maso a pak vám budu blahořečit,že jste milovník zvířat.

doplněno 01.09.16 14:23:

Já třeba vůbec nejím hovězí maso,,,vepřové někdy ale tedy málo,,,jedině kuřecí,králík,,Ono --jak člověk s tím zvířetem žije,těžko se ho připravuje o život.

Mám radeji zeleninu..

Ale jsme mimo dotaz,,,

Datum: 01.09.16 22:20

Na tv moc nekoukám, jsem členem svobody zvířat a dalších organizací a viděla jsem dost, věřte mi a dost jsme už dokázali. Maso jím,ne moc často,když už tak třeba sasovské (s klidným srdcem doporučuji) je moře možností jak uspokojit chuť na maso a netýrat. Vím je to dražší stravování, ale až na to nebudu mít, zůstanu u zeleniny. To máme společné, zeleninu mám taky nejradši.

Nicméně kožich bych si na sebe nevzala.

Od: pb®
Datum: 01.09.16 13:50

Jo, a proto vídám u chovatelů ovcí hnít na hromadě stovky kůží. Přitom by z nich byly báječné kabáty. Neříkám chovat masožravá kožešinová zvířata jen kvůli tomu, aby se pak zabili a stáhla z nich kůže. Ale u býložravců, kteří se stejně poráží kvůli masu, je nezpracování jejich kůží na oděv vyloženě hřích. Když budeme přemýšlet do důsledku, tak kožená obuv i oděv dokáží vydržet a sloužit mnoho let. To u oděvu ze syntetiky říct nelze, zato rozkládat se budou mnoho let, což zas nelze říct o oděvu koženém, který do pár let shnije a planetu nijak neznečistí. Tedy jedna zabitá kráva a z ní našité boty je mnohem menší ekologická pohroma, než výrobky z tzv. ekokůže atd.

doplněno 01.09.16 17:14: Občas se pohybuje mezi zemědělci. Když zavítáte na farmu, kde mají 1000ks ovcí, tak to asi nedělají jen tak pro radost ale jsou producenti skopového. Je jasné že když má někdo pár kousků, tak ho nějaké vypínání nezajímá. Ale u velkoproducenta je to škoda a hlavně chyba a plýtvání. Takový odlehčený kabát z ovčí kůže s chlupem dovnitř, je krásný a elegantní. V zimě si pod něj stačí vzít tričko a je teplo. Nemyslím,no že lidi nenosí kožichy proto, že to není moderní, ale že bunda od větnamců je pořád několikanásobně levnější.
doplněno 01.09.16 17:15: Ach ty automatické opravy, ale vy si to přeložíte
Datum: 01.09.16 14:27

pt,,nevím kudy chodíte,že vidíte kolik kožek z ovcí.Svého času jsem chovala s mužem pár ovcí,,ale na vlnu .Takové vyčinění kožky je velice nákladné a skopové maso nemá každý rád,pokud nejste ze země.kde to milují.Já ho tedy nemusím.

Od: stir
Datum: 01.09.16 22:43

Děkuji, pb..Tak by to mělo být. Šetrné a uctivé k životu zvířat, i práci lidí.

Od: sasa
Datum: 01.09.16 16:07

Kozichy se dneska uz proste nenosi - vysly z mody (nejen kvuli ochrane zvirat) stejne jako treba nezdravy damsky boty/lodicky na vysokym podpatku nebo jeste v 70 letech pansky klobouky

Na druhou stranu treba v Rusku (Moskva) jsou vysoky podpatky nebo kozichy stale popularni. Pokud tam ma mlada zena drahej kozich, tak to znamena, ze je "IN" a "bohata", a navecer tam zenskou bez vysokejch podpatku taky neuvidite :_)

Pokud mate nejakej opravdu peknej a drahej kozich, tak ho prodejte nekam do Moskvy..

Datum: 01.09.16 17:14

..tak to neprodám...ještě si myslím,že se tahle moda vrátí -jako nakonec vše,,,,

doplněno 01.09.16 17:15:

ještě jinak---co di oblečete v zimě do divadla,nebo ples, BUNDU?--hopsa elegance?

Datum: 01.09.16 17:21

není nic hezčího na nohou ženy - vysoké podpatky,,,tohle dělá ženu ženou..Bohužel,dnes není rozdíl mezi pracovní dny a volnem...Tyto dny byly krásné ,sváteční,,ale dnes? Vše na jedno brdo..

Datum: 01.09.16 18:44

Moje bejvalka mela z neustalyho noseni vys. podpatku totalne zdeformovany nohy - ty nohy vypadaly jak nohy opice..

Kazdopadne diky za nazor:((

Datum: 01.09.16 22:56

zavináč -Máte pravdu, jen jste zapomněl podotknout, že kolem padesátky je z dámy s jehlama totální mrzáček, s ortopedickými vložkami, které stejně nepomáhají a může chodit tak akorát v keckách, nebo pantoflích! Vím o čem mluvím, vlastní zkušenost.

Datum: 01.09.16 18:40

Ta trapna moda "kozichu" se uz nikdy nevrati..

Datum: 01.09.16 20:06

To nemůžete tvrdit,,,,

Od: jafime
Datum: 01.09.16 20:04

Také jsem měla krásný kožich, byl neuvěřitelně těžký. 10 let jsem ho neustále překládala, větrala a přemísťovala. Když jsme se před 9 lety stěhovali do malého bytu, musela jsem hodně věcí zkrátka vyhodit. Zkoušela jsem inzeráty, bazary, ale výsledek nula. Pravdou je, že mi ani po těchto letech kožich nechybí, pravdou ale také je, že do divadla, plesy ani jiné akce nenavštěvujeme.

Datum: 01.09.16 22:35

A proc si myslite, ze do divadel, na koncerty nebo plesy je nejak nutny mit kozich?

Ziju v uplnym centru Prahy uz 40 let (moje rodina 300 let) a nejak jsem si opravdu nevsimnul, ze by si navstevnice napr. koncertu Prazskyho Jara, vsemoznejch plesu nebo divadel v cca posl. 20 letech nejak libovaly v kozisich (az teda na vzacny vyjimky z Ruska):_)

Od: stir
Datum: 01.09.16 23:13

Před 20 léty chodili u nás všichni, bez výjimky na plesy ve (velkých) svátečních šatech.

Nyní, skoro většina v tom nejlepším co do Kauflandu.

Dobrou noc

Datum: 01.09.16 23:07

Četla jsem, že se zase vracejí do módy kožíšky "Panenky". Móda se neustále točí, s malými obměnami, abychom museli kupovat stále nové věci. Ale kdo si počká, ten se dočká. Některý kožich se dá přešít třeba na vestu, nebo vložku do kabátu, já jsem z jednoho kožichu ušila vrchní stranu podsedáků, dceří starodávný štucl na ruce v zimě a byla prudce originální, holky hned pátraly, kde ho sehnala. Jeden výstavní čeká ve skříni na inspiraci. Je mi ho zatím líto kuchat, je dlouhý po paty a s kapucí, dá se zatím pořád nosit, ale zimy už nejsou, co bývaly. Některý kožich se dá i vhodně upravit, podle nového modelu, který přijde teprve do módy. Až zase jednou...

Datum: 02.09.16 00:07

A to jste cetla v Blesku anebo slysela na Nove?

Kozichy uz proste nikdy ve stredni nebo zapadni Evrope ci v USA v mode nebudou, stejne jako treba kabelky nebo boty z krokodyli kuze nebo treba sosky ze slonoviny (sloni kly) atd atd.. A je to tak dobre (ochrana zvirat).

Takovy kozichy jsou jeste dneska maximalne tak akceptovatelny jeste nekde na Sibiri, Aljasce, Gronsku (mezi indiany; inuity/eskymaky) kde je v zime -40, ale rozhodne ne ve stredni evrope. Smirte se s tim..

Datum: 02.09.16 09:07

Včera jsem zrovna viděla v telce,kolik ubývá chudáků slonů a výrobky z kel,,,hrůza..tto je katastrofa,,Takže se loví stále,,,moda nemoda, TOHLE MOC ODSUZUJI.

Datum: 02.09.16 09:10

SASA.a to jste četla v Blesku? Jak to můžete tvrdit..Nikdy nevíte co bude..

Datum: 02.09.16 09:23

Holt někde je svět ještě v pořádku. Kožich - obecně oděv - není jen ochrana před zimou, je to i estetická záležitost. A trochu mě tento dotaz i inspiroval na letošní vánoce. Kožich to sice asi nebude, ale taková luxusní peněženka z hadí kůže by to být mohla.

Datum: 02.09.16 15:11

jethro,,,,,víte jaká by to byla hrůza ,kdy ji někdo ukradl a ještě plnou?!

Datum: 02.09.16 09:04

blesík,,,soulasím..konečně jedna nezaujatá odpověď

Datum: 02.09.16 17:42

Svůj dlouhý, drahý a krásný kožich jsem vyhodila neb manžel prohlásil, že by se v něm dalo akorát tak šukat v zimě na schodech. Duběňák jako nový mám na chalupě ve skříni a čekám až zas příjde do módy a nebo spíš na to, že zhubnu.

Od: uska®
Datum: 02.09.16 19:31

Svůj krásný, poměrně drahý kožich jsem opečovávala 8 let ve skříni, byla jsem v něm 2x. Pro svoji váhu je pro mne nepřijatelný, jsou lehké módní kabátky (nemyslím sportovní bundy). Rozhodla jsem se jej vhodit do kontejneru na charitu. Až u něj jsem si uvědomila, že by jej stejně vyhodili, nikdo by v tom nechodil. Doma jsem z něj ušila tři lednviňáky. Používáme jen doma a jsou bezvadné. Toto je nejlepší využití kožichu, do módy nepřijdou neboť je převálcují lehké umělotiny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.