Jakou knihu?

Od: Datum: 31.08.16 20:37 odpovědí: 7 změna: 01.09.16 13:55

Dobrý den, říkala jsem si, že bych mohla znovu začít číst. Mohl by mi někdo dát tip na nějakou knihu? Dlouho jsem četla fantasy, ale vždy když ji čtu, tak chci abych také byla nějakou hrdinkou, která má nadpřirozené schopnosti. Líbilo by se mi, kdyby v knize zůstal zachován dobrodružný obsach, nějakého hrdiny, ale nebylo to fantasy. Nedali byste mi nějaký tip? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: artusa
Datum: 31.08.16 21:41

Zkus Harryho Pottera

Od: knihomolcz
Datum: 31.08.16 22:44
To je ale fantasy, ja bych chtela aby to bylo skutecne
Od: vilik
Datum: 31.08.16 23:14
Rambo I, II, III. Tarzan z rodu Opů. Sandokan.
Ale vážně, v literatuře se moc superhrdinové s nadpřirozenými schopnostmi mimo fantasy a sci-fi nevyskytují.
Vyskytují se normální hrdinové a hrdinky, neboli hlavní postavy. V historickém románu nějaký šlechtic, pirát, lapka, ve westernech kovboj, šerif, v dětské literatuře je hrdina klidně pětileté dítě, romány ze současnosti mohou mít hlavní postavu kohokoliv od metaře, řidiče, učitele, podnikatele, doktora. V kriminálních románech je to policista, advokát, detektiv.
Na takhle položenou otázku není univerzální odpověď. Může se vám líbit jakýkoliv styl a jakýkoliv autor.
Doporučuju navštívit knihovnu.
Datum: 01.09.16 07:41

Jestli chceš číst, zajdi si do knihovny, požádej knihovnici, ať ti něco vybere, co není úplně blbé, ale ani příliš těžké. Vezmi si 3, 4 doporučené knihy. Pak zjistíš systém půjčování, kde bývají nejpůjčovanější knížky. K těm chodíme všichni nejdříve. Také si všimni, že si můžeš půjčit audio knihy, nahrávky knih, čtených herci.;) Doporučení knihy, to je fajn, ale než zjistíš o kterou stojíš a kde je k dostání, za tu dobu máš přečtenu jednu várku z knihovny.

Datum: 01.09.16 12:13

Dobrodružství a výrazný hrdina bez fantasy? A co třeba prostě J. Verne - Nový Hrabě Monte Cristo? Nebo romantika - C. Proctor - Černý rytíř?

Od: lucky
Datum: 01.09.16 13:35

Zdravím,

zkuste Steva Berryho. Až na výjimky píše dobrodružné knihy s hlavním hrdinou Cottonem Malonem, coby bývalým tajným agentem, který jezdí po světě a zažívá dobrodružství spojená s historickými událostmi, třeba v hrobce Čingischána, při nalezení Alexandrovy hrobky nebo Jantarové komnaty a zároveň řeší i své rodinné a osobní problémy, které se prolínají knihami a vytváří tak ságu.

Většinou jeho díla přelouskám "jedním dechem", což je dost náročné vzhledem k tomu, že knihy mívají kolem 400 stran *cteni*

Tento spisovatel si nejdřív procestuje lokality, která pak zasazuje do příběhu a zjišťuje si historická fakta, o kterých píše a na konci pak rekapituluje, která fakta jsou dle skutečnosti nebo jestli si je přizpůsobil vzhledem k příběhu.

Přeji dobré počteníčko.

Datum: 01.09.16 13:55

Ahoj, zkus Mravence od Bernarda Werbera. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.