OSSZ je to povinné?

Od: Datum: 31.08.16 17:04 odpovědí: 2 změna: 01.09.16 03:43

Dobrý den, je povinnost platit OSSZ, když budu ,,osoba bez prokazatelných příjmů,, a kolik se platí zdravotní? Jsem na pracáku, nikdy nebudu mít nárok na důchod a mám práci na DoPP, což pracák nebere jako zaměstnání. Tak bych se chtěla odhlásit ale platit zdravotní a sociální nezvládnu.


doplněno 01.09.16 16:45:

No jo jenže já jsem posledních 20let dělala sezoní práci, nikdy jsem neodpracovala celý rok v kuse, tak mi neplatily to sociální. A když zůstanu na pracáku tak musím chodit na ty jejich doručenky, kde mě stejně nevezmou. A když někomu slíbím že pro něj budu dělat tak mi přijde sprosté to nesplnit. Je to totiž na zavolání. A nechci o tu práci přijít.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gjvb
Datum: 31.08.16 17:19
Není to povinné. (Samozřejmě pokud vydelate tolik, aby se vám to strhavalo ze mzdy, tak vám to zaměstnavatel strhnout musí. Sama ho ale platit nemusíte.)
Zdravotní povinné je, min. 1337 Kč měsíčně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 03:43
avatar

Kvůli DPP je podle mne zbytečné se z ÚP odhlašovat. Na DPP můžete v kalendářním roce odpracovat maximálně 300 hodin pro jednoho zaměstnavatele (=necelé dva měsíce). Spíše se zkuste se zaměstnavatelem dohodnout na takovém úvazku a odměně, abyste dál mohla zůstat v evidenci (vyjde Vám to na delší dobu).


doplněno 01.09.16 03:45:

A pozor, sociální pojištění není jenom pro starobní důchod, ale i pro invalidní a pozůstalostní.

Částí sociálního pojištění je i nemocenské pojištění ► v případě účasti na nemocenském pojištění vznikne v případě nemoci nárok na nemocenské nebo při ošetřování člena rodiny na ošetřovné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.