Koho máme v domě?

Od: Datum: 30.08.16 15:31 odpovědí: 9 změna: 31.08.16 20:00

Dá se nějak zjistit koho máme v domě? Jsme SVJ,32 bytů,8 nájemních. V jednom bytě mladej,nechodí dopráce,prý má papíry na hlavu.může být nebezpečný.Majitel bytu se s náma nechce o ničem bavit,prý je to jeho věc a za služby byt platí.Ale nemá tam ani tři osoby nahlášené.Jeden z těch tří je právě ten neznámý,možná nebezpečný,vždyť je toho plná televize.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.16 18:12
avatar

Toto se musí ošetřit ve stanovách, jediné co můžete je žádat dokaldování počtu osob, které byp využívají a to s ohledem na vyúčtování služeb. Pokud tyhle skutečnosti ošetřeny ve stanovácg nemáte není v podstatě možnot jak uvedené informace získat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ich*
Datum: 30.08.16 18:41

Obecně v panelových domech s plno nájemníky je spusta jedinců podivných. Taky mám vedle sebe podivné nepracující existence s nenormálním chováním..s tím nic neuděláte až jedině když se něco stane / napadení osob apod / A v dnešní době je těchto podivných existencí v panelácích víc a víc. Také bych nejradši poslal půlku vchodu na psychotesty, ale mám smůlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 19:01

Myslíte, že jen v panelových?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 14:04

Já bydlím v paneláku 40 let a ještě se mi nepodařilo něco takového tady zažít,,asi máte smůlu,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 19:57

Tak to buďte rádi,ta privatizace nám nic dobrého nepřinesla.Na co vznikali SVJ,když nemají žádně pravomoci.Nic nesmíme! Halavně jedinec majitel bytu je nadevše,ten může všechno! Ani nový občanský zákoník to nezlepšil-postavení společenství vlastníků.

Datum: 30.08.16 18:55

I když zjistíte jak se jmenuje, kde a proč (ne)pracuje, k čemu Vám tahle informace bude. Měli jsme tu neplatiče, feťáky, ožraly. Od všech jsem měl veškeré nacionále. Myslíte, že mi k něčemu byly?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 20:00

My taky měli neplatiče a feťáky ale horší je nějaký schizofrenik,nevíme ani jméno ,nic ,majitele to taky nezajímá,tem jenom hledá důvody jak nám nic neříkat,nehlásit a nejhorší,že se takový parchant ještě v domě roztahuje.

Od: marekvoracek
Datum: 30.08.16 18:57

Tak myslím, že teoreticky to můžete zjistit celkem snadno, pokud platí jedna z daných možností: - daný člověk má na dveřích (vstupních do bytu) uvedeno své jméno, respektive příjmení (v bytech až tak nic neobyvklého), další možnost je poštovní schránka (není nic neobvyklého, když jsou schránky někde dole pohromadě a každý má tu svou samozřejmě popsanou) a poslední možností je zvonek do daného bytu (pro větší přehlednost opět nic neobvyklého, když bývá uvedeno na daném zvonku jméno). Skutečně to nemůžete zjistit alespoň takto?

Další možností, pokud by měl někdo, a tedy i ten člověk, byt koupený, tak přes katastr nemovitostí.

Další možností je optat se sousedů, pokud se alespoň trochu znáte a komunikujete spolu, tak snad alespoň trochu tuší, koho mají za sousedy a jak se jmenují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 19:17
avatar

Jde-li o byt ve vlastnictví, zjistíte informace o majiteli v katastru nemovitostí. Majitel má (pokud vím) povinnost nahlásit pouze počet osob žijících v bytě, případně změny v počtu osob. Jen v případě, že by majitel byt přenechal k užívání zmíněné osobě, byl by povinen oznámit "správci" i jméno a adresu této osoby ( NOZ, § 1177 ). [Myslím, že není nutná úprava ve stanovách.]

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.