Chci zhubnout, ale nemám žádnou vůli

Od: Datum: 29.08.16 22:11 odpovědí: 7 změna: 31.08.16 09:48

Dobrý den, chci vás poprosit o radu. Chtěla bych zhubnout. Už dlouho se o to pokouším, jenže nemám vůbec žádnou vůli. Všechno se u mě střídá, jak na běžícím páse - jeden den si říkám, že na tom nejsem tak špatně a druhý den mám zase deprese z odrazu v zrcadle. Popravdě, nemám nadváhu ani obezitu. Podle BMI jsem v normě jenže... Sama sobě se prostě nelíbím a cítím, že bych byla moc šťastná, kdybych s tím něco udělala. Trpí tím hlavně moje sebevědomí, ale prostě se k tomu nemůžu dokopat. Žiju ještě s rodiči a je těžké stravovat se, tak abych zhubla, když oni si dopřávají. Vždycky jsem to vydržela max. týden. Mám jídlo hrozně ráda, hlavně ty nezdravé věci, bohužel. Mým problémem je hlavně jídlo, aktivně sportuji - běhám. Když jsem s běháním začala, tak jsem zhubla, nebo jsem se spíše zpevnila, jenže jsem pořád taková oplácaná a chtěla bych to změnit. Mám slabou vůli, vím to a nesnáším se za to. Za žádných okolností nechci zkoušet žádné drastické diety, chci hubnout zdravě. Poradíte mi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 29.08.16 22:35

mám zase deprese

Kdo vám diagnostikoval deprese? Užíváte léky? Jaké?


doplněno 29.08.16 22:56:

I léky ovlivňují váhu, proto se ptám. Proč vy mladí rádi používáte slovo "deprese" když ve skutečnosti nic o ní nevíte. Jakýkoliv neúspěch či nezdar je nejlépe svést na toto kouzelné slovíčko. A přitom stačí tak málo - mít pevnou vůli, jít za svým cílem, snem..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 22:40

Čokoláda je na deprese nejlepším lékem.. Musíte mě brát za slovo?

Od: ben®
Datum: 29.08.16 22:45
avatar

Dobrý den, jak píšete, tak tlustá nejste. Váš problém bude asi "nešťastný" věk (puberta=?), kdy se moc prohlížíte a zkoumáte - později se z toho dostanete. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 22:50

V první fázi je nutné se pokusit začít jíst docela často tj. 5x denně. Když si na toto zvykneš, pak tělo po nějaké době přestane ukládat zásoby do tuků. Snažit se jíst vyváženou stravu, nicméně nemá cenu se nějak omezovat, že např. nebudeš jíst oběď co ti udělají doma. Stačí se vyvarovat těch největších průserů a ono to nějak půjde. Společně s pohybem by se měly začít ukazovat výsledky.

Jinak co se sladkého týče, když má tělo vše potřebné, měly by chutě přejít a stačí i banán, hruška atd. Každopádně pokud přece jen máš nutkání, kup si kvalitní čokoládu s cca 80% kakaa. Chuťově je to docela hořký, ale i jeden nebo dva čtverečky člověka natolik zasladí, že má dost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 22:58
avatar

Mytrix - Tak to neznáte, jak to mají někteří jiní lidé! My, s mým otcem, si umíme hodně odříct, ale nesmíme ochutnat! To pak jde teprve vůle stranou, třešní máme dost, až když se skutálíme se stromu dolů, bomboniéry, až když zeje prázdnotou, meloun, až když se dodlabeme dna, buchty, až když zmizí ten poslední kousek na plechu, tzv kousek "provokatér" atd. Proto se potravinám, po kterých se hodně přibírá, raději vyhýbáme. Naučili jsme se, celá rodina, s tělesnou váhou pracovat tak, abychom nebyli obézní, jenže bez kázně to nejde. Kromě zásadní zdravé úpravy jídelníčku, pomáhá jíst 5x denně a menší porce, méně příloh a nejčastěji jíst brambory, zeleninu, občas libové maso, hodně tvaroh, lžičku tuku denně, žádný cukr. V rychlosti a v kostce. Dobré je i cvičit, ale dá se zhubnout i bez toho,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 08:23


... tohle ti zaručené dodá vůli a motivaci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubenour
Datum: 31.08.16 09:48

Když nemáš vůli sama, tak ti musí někdo pomoct kdo tě dokope (vytáhne ven) hýbat se. Kamarádka, rodiče, osobní trenér atd. Nebo si předem napiš (reálný!) tréninkový plán a pak ho dodrž. Např. středa 17-19h procházka p okolí... atd., cokoliv 4x týdně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.