Proč jsou Češi tak posedlí jídlem?

Od: Datum: 29.08.16 07:55 odpovědí: 29 změna: 29.08.16 23:19

Herečka Natálie Kocábová ve článku v novinách říkala, že "My Češi jsme posedlí jídlem". Za mlada byla v USA a lidé tam byli tlustí, ale dnes díky osvětě o zdravé výživě již tam tolik tlouštíků vidět není. To náš národ je prý už tlustší.

Zajímal by mě váš názor na to, proč "jsme tolik posedlí jídlem." Já si to totiž také myslím. Kdekdo má nadváhu. Vždyť dříve v TV nebylo tolik pořadů čistě jen o vaření - nikoho by to dříve nezajímalo. Všeci lidi na světě mají přece stejné množství chuťových pohárků, tak proč se tak neadekvátně cpeme zrovna my?

tak jsme tak znudění, že se pořád jen cpeme a vymýšlíme chutnější pokrmy? Nebo cítíme větší duchovní prázdnotu než jiné národy a snažíme se ji zaplnit nejdostupnější drogou? Zajídáme obavy z budoucnosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.16 08:15

"Konvalinko" : krasne jste si odpovedela sama "Cítíme větší duchovní prázdnotu než jiné národy a snažíme se ji zaplnit nejdostupnější drogou? Zajídáme obavy z budoucnosti?"

Presne tak, media nas tak masiruji, ze clovek si ve sve zaslepenosti ani nevsimne, ze hraje hru, ktera nam je tady podsouvana. A neni to jenom s jidlem...:-D

Navic, clovek neni ani ochoten pripustit, ze je zaslepen a manipulovan. Je pak nestastny a frusrtoavan, chodi po poradnach a ordinacich, tlaci do sebe antidepresiva, prezira se, zapiji (nejnudnejsi drogou na planete) alkoholem ... a nevsimne si ani, ze se toci v zacarovanem kruhu. Nikdo mu ale nepomuze, kazdy musi zacit sam. Kez tomu tak je. :)

To je ta nejvetsi svizel dnesniho cloveka. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 29.08.16 08:19
avatar

Ze nekdo nekde v novinach neco rekne jeste nutne neznamena, ze je to pravda. A ze si to myslite take neznamena, ze je to pravda.

Ze je nekdo posedly jidlem take nutne neznamena, ze se to automaticky vztahuje na cely narod.

Ja urcite jidlem posedly nejsem. A to jsem Cech. Takze prosim nepausalizovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maky®
Datum: 29.08.16 08:24
avatar

někteří mají jídlo za největší radost v životě :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 08:25
avatar

Jeřábník Franta Lívanec řekl, že Češi vůbec nejsou posedlí jídlem.

Myslím, že toto prohlášení má stejnou platnost jako citát herečky, kterou jsem si musel vygooglit, abych zjistil, že je to vlastně spisovatelka, ale ani tak mi nic neříká.

btw proč si myslíš, že v naší TV je víc pořadů o vaření než v "cizině"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 12:18

Super odpověď. Když to řekl pan Lívanec... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 09:00
avatar

- nevím, jestli jsou Češi posedlí jídlem - ale taky je mi docela divné, že je v TV tolik pořadů o vaření - připadá mi, že každej trouba, kterej umí usmažit cibulku, má svůj pořad. Asi to vynáší...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 29.08.16 11:16

Tak zkuste vymyslet televizní program, který by byl levnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 09:20
avatar
Já bych to svedla na genetiku. ;)
Jinak, co se týká pořadů v televizi: nejsou odrazem toho, co lidé doopravdy chtějí sledovat. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 29.08.16 09:57

Každý si rád pochutná na něčem dobrém. Dávno přeci platilo, že i láska prochází žaludkem :D Je to nadskázka, ale proč se zamýšlet nad tím, že lidi baví experimentovat s jídlem? Vždyť jsou lidé i obory ve kterých se člověk hrabe celý den v zemi a pozoroje chování žížal, tak proč ne jídlo, které je člověku tolik přirozené? Proč zrovna takové lidi podezírat z duchovní prázdnoty? Měl jsem kamarádku, která mně občas kladla podobné otázky o jídle, jako zde uvádíte Vy a nakonec se přiznala, že je anorektička. Vyvarujme se extrémům ale všechno mezi je v pořádku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viking123
Datum: 29.08.16 10:55

Lidi se prejidaji. A to hodne. Mame nevyvazeny prijem a vydej. Myslite si, ze cely den straveny u PC je nejaka prace? Tomu ja prace nerikam.

Lidi prestavaji varit a cpou se po restauracich. Zerem moc masa, mouky a smazenych svinstev. V restauracich si myslime, ze nam serviruji kvalitni jidlo - to je ale omyl. Naserviruji Vam smazene levne ingredience precpane eckama. Pak nejaka ta svacinka, vecere, druha vecere ... A nejlepe zapit alkoholem (pivo nebo vino), ktere na sebe vazou tuky... bleeeh

Paradoxne si lidi nechavaji doma udelat prodrazenou majestatnou kuchyn a nejsou schopni normalne si navarit. A kdyz varime, tak polotovary... *stop*

Samozrejme, nejde pausalizovat. Nekteri uz prozreli a delaji to uz jinak. Nrikam ze dobre nebo zle, ale jinak ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 10:42
avatar

Pamatuji se, že před padesáti lety byl jeden,dva druhy jogurtů, pár druhů salámů a všeho tak jen pár Maso bylo jen v neděli,někdy i v sobotu. Čokoládu jsme měli jednu pro všechny. Do restaurace na oběd nepřicházelo v úvahu, to by rodiče nepovolili. Šetřilo se na všechno. Měli jsme se dobře a nebyli jme tlustí. Dnes je všeho kvanta a lidi se cpou jako nenaž... Také se nehejbou. My jsme museli pomáhat a měli jsme koníčky a sport. Takže,když je ta možnost, tak se nacpem Na to ani nepotřebuji být zaslepena , manipulována a rozhodně se nenudím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viking123
Datum: 29.08.16 11:01

Ano, naprosto s Vama Hankas souhlasim.. dnes mame 20 druhu mineralek, 50 druhu jogurtu ... na co? Aby byli ksefty. Aby byly silnice pretizene kamionama, aby se na D1 pomalu nedalo ani vyjet, aby na nas ukor bohatli ti nejbohatsi ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 10:47
avatar

Nejen v televizi. Podívejte se na pulty s časopisy. Spousty kuchařek, kuchařek čtenářů atd. V každém časopise je koutek vaření. ;) Nebude to tím, že máme všechno? Ikdyž to tak necítíme? Moje kolegyně používala takova slova: rozepraní, rozežraní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.16 10:52
avatar

Dobrý den, docela bych s tím souhlasil - nejdříve se dobře a hodně najíme a potom zase hledáme způsob, jak rychle a bez námahy zhubnout (to jídlo je možná levnější, než přípravky na hubnutí a rady poradců přes výživu). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kdolze
Datum: 29.08.16 11:15

Tak kdo lže. Kocábová, nebo tady. To není starý článek. Američani jsou přežraní. Kam se na ně hrabou čecháčci.

http://www.doktorweb.cz/obezita-v-americe/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 29.08.16 11:53

Každý ať mluví za sebe. Já nejsem posedlá jídlem. Pořady o vaření jsem zaregistrovala a nekoukám na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 13:10

Jak si všímám třeba v Tesku tak každý má narvaný koš ,jak by se připravoval na válku.Je všeho hodně a lidi nevědí co by si měli koupit,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 13:15

Proč jsou Češi posedlí jídlem? Protože je to móda...

Doporučuji k přečtení - http://archiv.ihned.cz/c1-65414640-pro-zmenu-zase-jidlo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 15:18
avatar

Gotrku, je to sice zajímavé čtení, ale současně je to jen názor jedné ženy. Není to ani statistika, ani zákon. Nemusí to být, pro miliony lidí, pravdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 29.08.16 14:54
avatar

Vidím to tak, že každý má svého "boha", někdo si dělá svého boha z plného břicha, jiný zase ze svého bytu, jiný zase ze svého auta, jiný ze značkového oblečení, jiný zase jinak, nemusí jít vždy o jídlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 15:32
avatar

Myslím, že se v tom seběhlo více okolností, Spousta lidí rádo něco kutí, a přitom zdaleka ne každý má nějakou dílničku, nebo vůbec možnost něco hodnotného vytvářet vlastníma rukama. Spousta lidí také rádo něco umí opravdu dobře. No a vaření není až tak náročná činnost, do toho se člověk dostane rychle; navíc je tam předpoklad, že pokud se výsledek povede, okolí to opravdu ocení. K tomu se připojil fakt, že mnozí jezdí na dovolenou do vzdálenějších zemíc, kde ochutnají něco jiného než je u nás zvykem a také to, že se v poslední době často mluví o různých zdravých a škodlivých potravinách. Já vařím ráda a pořady o vaření se též ráda dívám; občas tam jsou různé zajímavé "zlepšováky". Posedlá tím tedy ale nejsem... lidem, kteří nemají žádné jiné téma k rozhovoru než jídlo, se z principu vyhýbám. Naštěstí je jich v mém okolí minimum.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 17:01
avatar

O Natálce už se dlouho nepsalo, proto vyrukovala s alarmujícím zjištěním. Češi v žádném případě jídlem posedlí nejsou. Bohužel nejsou posedlí ani Natálkou, což dotyčná těžce nese. *vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 23:19
avatar

Přesně tak, Natálka na sebe potřebovala jen upozornit...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 29.08.16 17:18

Řekl bych, že se tu směšují 2 věci: Současná móda pořadů o vaření a obezita národa. Kolik z těch obézních lidí je tlustých proto, že si dobře uvařili? Jedno procento? Zbytek je dán konzumním způsobem života (sedím u TV a žeru a nehýbu se), stresem (nemám čas se najíst a pak to doháním po večerech) a kvalitou potravin (opět rozhoduje cena). Ono, když se podíváte do té zmiňované Ameriky, nejtlustší jsou ti sociálně nejslabší. Tlustých milionářů a miliardářů asi bude podstatně méně, než tlustých nezaměstnaných černochů (ti z principu sedí na zadeli a zabíjí čas u TV a nekvalitního jídla).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 18:14

A kdepak to ta odbornice vystudovala?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 18:59

Proč tady řešíte nějaký bulvár?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 19:04
avatar

Ano, přiznávám, jsem posedlý jídlem. Rád jím. Rád dobře jím. A proto si musím uvařit sám. Málokdo mi tak dobře uvaří jako já sám sobě. No dobře, tak ještě manželka, aby nebyla dívčí válka. Kvalita v hospodě stojí hodně peněz. Jestliže si někdo myslí, že jídlo v hospodě do 100kč za porci je kvalitní, tak je naivní. Dobré může být, ale kvalitní ne.

A stejně tak rád sleduji pořady o vaření. Nejen laik jako já, ale každý kdo chce, je schopen leccos okoukat. Vaření-kuchařina totiž není o tom z ČEHO vaříme, ale JAK vaříme, tedy o zvládnutí postupů.

Jen s jedním nesouhlasím. Možná je u nás víc lidí s nadváhou než v americe. Ale rozhodně u nás není tolik lidí tak tragicky tlustých jako tam. Extrémů je rozhodně víc tam, než tady.

A že naše nadváha není způsobena čučením na pořady o vaření o tom jsem silně přesvědčen, i když nemám jediný důkaz. Spíš se na tom podílí nezdravý způsob života. Čučení na úplně jiné pořady než ty o vařeni, málo pohybu, stres doma i v práci atd... Ale to každý zná a ví. Si myslím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 29.08.16 20:02

Né jídlem, Češi jsou posedlí prací.

Češi tráví v zaměstnání obvykle 40,4 hodiny týdně. V počtu odpracovaných hodin se řadí na páté místo v EU.
https://www.czso.cz/csu/czso/…aci-prumerne-404-hodiny-tydne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duncan
Datum: 29.08.16 21:14

Travim v praci v tydnu max 20 hodin. By mne zajimalo, kdo se v praci flaka za mne ... :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.