Nošené oblečení jako dárek

Od: Datum: 27.08.16 17:42 odpovědí: 32 změna: 29.08.16 07:42

Tak mě napadlo že založím tuto diskusi / anketu. Hlavně by mě zajímaly reakce žen. Vadilo by vám kdyby vám dal někdo jako dárek oblečení ze secondhandu? Je jedno jak by bylo pěkné nebo jestli by bylo značkové, ale šlo by poznat že ho už někdo měl před vámi. Urazili byste se? Vzali byste si ho ale nenosili? Dali někomu jinému?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.16 17:47
avatar

ehmmm. nejsem žena, ale ani by mě nenapadlo dát někomu (ženě) nošený oděv jako dárek...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 27.08.16 17:48
avatar

Dobrý den, obávám se, že by to bylo stejně vhodné jako darovat načatou láhev nebo bonbonieru - tedy, nevhodné. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 17:50
avatar

Pro děti běžně, pro dospělé snad jen pokud by si ho sami vybrali. Jako ženu by mě nepotěšilo, kdyby mi někdo kupoval oblečení podle svých představ (nové nebo nošené). Někdy jsem manželovi říkala, že nejsem štětka a on není můj pasák aby mě oblékal podle svých představ, svoje oblečení si chci vybrat sama.

Jestli bych se urazila, asi ne ale ráda bych nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 27.08.16 17:54
avatar
Šmarjá,ta představa je totálně šílená.
Asi bych ten hadr dotyčnému dárci omlátila o hlavu *stop*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 17:56
avatar

Hodně bych se divila :-D Já ráda nakupuju oblečení dětem a jednou jsem v jednom sekáči ve výloze objevila krásnou věc. Ale netroufla jsem si, připadlo mi to dost divné.

Já si sekáčové oblečení (přes net) kupuji běžně, takže by záleželo na tom, jeslti se mi ten kousek líbí. Když jo (a byl by vypratelný na 60°C), tak bych ho klidně nosila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 18:03
avatar

- proč bych nemohla dát někomu oblečení ze secondhandu jako dárek? Když je pěkné a čisté - není to přece z popelnice. Ale ono záleží na nárocích obdarovávaného - některé ženy nad secondhandy ohrnují nos už ze zásady !


doplněno 28.08.16 14:18:

- záleží na tom, jaký význam přikládáte slovu "dárek" - my si drobné dárky dáváme často, nejen na Vánoce, takže si můžeme darovat i méně okázalé věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 18:33
avatar

Urazilo by mě to.

Ze sekáče si nosím pouze mnou vybrané kousky a to pouze i z mnou vybraného sekáče. Pokud neseženu oblečení na svoji postavu, tak někdy zamířím i do tohoto obchodu. Mnohde mají i nové kousky, vyřazené z loňské kolekce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 19:30
avatar

Úplně v pohodě,protože seconhand nabízí značkové věci nebo věci které jsou už z "vyběhlé"kolekce,takže žádné hadry to nejsou.Už dlouho ,celé roky takhle kupuju bratrovým dětem,pro tchýni,dědu...a vždycky byli nadšeni z originálního kousku.

Taky záleží jaký má kdo vkus,pokud znáte jen secondhand,jak to tam ve smradu leží na hromadách a babky v tom hrabou a potom dostanu nějaký žmolkovaný,opravný,nevkusný kousek,tak to by mě neurazilo,ale zaskočilo.Já tím vždy udělala jen radost,asi mám*placni* vkus a smysl pro humor(když šlo o něco výstředního,co bych jinde nesehnala)

Na kulatiny jsem dostala od rodiny dárkový poukaz do Decatlonu.Obrečela jsem to a zahodila jej(byl za 2000kč,takže jej matka vytáhla z koše a nakoupila si tam nějaké šunty sama),protože ten obchod nabízí strašné oblečení,ani žádný originální pěkný kousek jsem tam nikdy nenašla.Takže i když nové věci,stejně nepotěšily.Teď jsem třeba od neteře dostala pro děti krásný medvídkovský overal pro děti.Potěšil daleko více.


doplněno 27.08.16 19:35:

...overal ze sekáče za 20kč;)byla sleva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 20:24

Tohle mě pobavilo, někoho urazí oblečení ze sekáče, někoho že vyhodil poukaz za 2000,- Kč *smich*

Datum: 27.08.16 20:45
avatar

No,je to tak.Dva tisíce jsou pro mě hodně peněz a kdybych je chtěla utratit,tak za nějaký kvalitní nebo originální kousek.Rozhodně nerozfrcám"dvojku "za obyčejné,šuntové legíny,trika apod.to raději nakoupím v tom sekáči.Do jednoho secondhandu chodí celé město hlavně na bundy,kabáty,košile...dědovi jsme koupili parádni značkovou(L.O.O.G)bundu,pro sebe mám taky,takže takhle utracím raději.


doplněno 27.08.16 22:02:

pohanka-ano,je to on,to "h"byl překlep.Tenkrát jsme děti neměli,ani neplánovali.opravdu tam nebylo nic,za co bych vyhodila tolik peněz.I kdyby se něco našlo,věděla bych,že tu věc mají i jinde a určitě lepší.Takže by mě to mrzelo o to víc,že jsem to"musela"koupit tam.Poukazy vrátit nejdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 06:41
avatar

Lucie, už hodnou chvíli si myslím, že vy máte se svou matkou hoooodně velké problémy. Mám pocit, že vám vadí i to, že když jde, tak dává jednu nohu před druhou. A když dýchá, že nadechuje a vydechuje. A taky, kdyby vám dala cihlu zlata, našla byste na ni 10 chyb a závad. *sok* Myslím si, že už jste dost stará a mouudá na to, abyste se s ní, sama v sobě, srovnala. A neotravovala, hlavně svůj život, takovou až nenávistí. *hej*Omlouvám se za takovou poznámku, už se to nestane. Váš život. Plný jedu. Nesmyslného, otravujícího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 20:53
avatar

Lucie, a není to obchod, který prodává i sportovní věci? Koupit nějakou tříkolku, koloběžku /příklad/ pro děti, nebo to muselo být jenom oblečení? Obchod, o kterém píšu, má ale v názvu ještě písmeno H, tak jestli to je ten stejný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 19:41

To se asi stát nemůže, musím si oblečení vybírat sama , druzí smí jen radit.Ale občas mi neteř dá plný kufr oblečení, které vyloučila ze svého šatníku, ať s tím naložím dle vlastného uvážení, tzn, předám dál, potřebným A já si z toho občas nechám něco pro sebe. Jí se to už nelíbí, už ji to zevšednělo, ale pro mě je to nové, neokoukané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 21:15
avatar
Vzhledem k tomu, že oblečení mi musí sednout, nakupuji si ho sama. I v sekáči. Nedostávám ho. Jediná sestra si to troufne - máme podobný vkus i postavu. A od té už jsem sekáčový kousek dostala. Velká spokojenost ;)
Ale ono hodně záleží na typu second handu. Viditelně nošené věci nekupovat. A jako dárek už vůbec ne. To nepotěší. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 23:16
avatar

Když jedu k sestře, vždycky jí něco pěkného po dceři přivezu pro neteř. Ale ne jako dárek. Oblečení jako dárek (narozeniny, Vánoce...) pro neteř jsou vždycky jen nové věci. Peněz mám hodně málo ale raději ušetřím jinde...sobě, občas i dceři koupím něco v secondhandu ale také, jako dárek bych jí to nedala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 06:27
avatar

I když je často oblečení ze "sekáče" pěkné, jako nové, jako dárek bych jej v žádném případě nepoužila. Ne, sekáč mi jako takový nevadí, také jsem tam už občas něco nakoupila /zvláště dříve, nyní už tak ne/. Ale pokaždé jen pro sebe. Nikomu jinému bych věc odtud nedala.

Nepovažuji nákup v sekáči za žádnou hanbu. Zvláště děti rychle rostou, tak jim tam mamky mohou levně vybrat ošacení. Ale na dar to opravdu není.

Dali byste někomu třeba čtenou a mírně ohmatanou knížku z antikvariátu? Nošený batoh? Nebo, jak tu už někdo psal o načaté bonboniéře?

Jako dárek tedy třeba tričko nové, zabalené v průhledném obalu. Ne prané, nošené, se skvrnkou na límečku. Ne že by mi až tak vadilo jej na doma nosit, ale dárek by měl opravdu být dárkem. A to nošené oblečení dárkem vážně není, myslete si o tom, co chcete. Jaga.


doplněno 28.08.16 09:15:

Chtěla jsem pohlasovat i v anketě, ale vzhledem k tomu, že v poledne odjíždím na dovolenou, mám asi myšlenky už jinde, nebo jsem si vedení omylem přivřela do kufru.;)

Co znamená to ž ž ž mu mu mu? Mělo by být jasně vyznačeno, co která anketní otázka znamená. Ale ono mi to je vlastně už jedno. Teď na 12 dní vypnu myšlenky i počítač!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 10:55

"Dali byste někomu třeba čtenou a mírně ohmatanou knížku z antikvariátu? Nošený batoh? Nebo, jak tu už někdo psal o načaté bonboniéře?"

Nechápu proč tu kladete podobné otázky. *stop*

Tahle diskuse a anketa není o tom jestli je to správné a společensky vhodné, je jenom o vašich reakcích. V žádném případě jsem tady nechtěl začínat diskusi o tom jestli je to vhodné nebo ne. Já si tuto otázku nekladu!

Problém vidím ve slově "dali", "dal", "dala". Anketní otázka zní jinak: Bereš? Příjmeš? Nikoliv dal/a bys?


doplněno 28.08.16 11:02:

Nevím co se vám zobrazuje jinak než mě? Jestli nechápete význam pak při hlasování: Muž - znamená že jsem muž. Žena - že jsem žena.

Datum: 28.08.16 11:36
avatar

Ž a Mu jsem pochopila, tolik pitomá zase nejsem. Ale v úvodu je otázek hned pět. Spočítejte si je, prosím.

A pak jsou v anketě jenom 3 x ž, 3 x mu. Tak vážně nevím, co tím chtěl básník říci.

Tento rámeček je pro všechny pochopitelný. Škoda, že nebyl hned na začátku té zmatené ankety. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 12:18

Do té ankety ale nejde dát více než pět otázek.

OK, přečetl jsem si to znova a teď vidím že jsem tam do otázky dal i dotaz na to "dát",

takže se omlouvám, moje chyba.

Datum: 28.08.16 14:50
avatar

Ale h4ever, vždyť sám píšete v zadání, že se jedná o diskuzi. Tedy musíte počítat, že se to zvrtne, protože to je docela zajímavá otázka a člověku to nedá.

Stejně pro mne tam v anketě není vhodná varianta. Já bych zřejmě byla slon v porcelánu a při předávání dárku /výročí, oslava/ pokud by byl dárek vidět, /většinou se rozbaluje před dárcem/, tak bych asi řekla, že to si snad ani nezasloužím.*plac*

Pokud bych dary rozbalovala až po oslavě, tak bych tedy asi volila hned první řádek. Tedy jsem na něj klikla. A diskuze - dotyčný člověk by ztratil asi mé sympatie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 06:46
avatar

Já sekáč nemám ráda. Když už se do něho vydám, tak pro pánskou košili, které ustřihnu, nad rozparkem, rukávy a chodím v ní po doma, na tričko. ;) Myslím si, že nikdo z rodiny by mi obnošenou věc nedal. Ani omylem! To mě raději vezmou do obchodu a když se hodně šprajcuju, tak k ťamanovi a vnutí mi nějaký kousek, nad krerým odporem neomdlévám. Ale nejspravděpodobnější je, že dostanu dárkový poukaz na něco dost originálního, ale finančně zas až tak nenáročného, co mě velmi nadchne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 06:56
avatar

Naplnění skutkové podstaty anketní otázky v mém případě absolutně nehrozí a proto s úsměvem hlasuji žlutě. *stop*


doplněno 28.08.16 07:46:

Pro pohanku: Vždyť říkám, že to nehrozí...obnošené oblečení mně jako dárek nikdo nedá. Ani z recese. *hej*


doplněno 28.08.16 08:55: Pro pohanku: O. K. Já jsem také občas daroval obnošená dražší trička příbuzným na tzv. doražení - například pro manuální práci, při které se člověk ušpiní.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 07:18
avatar

Ještě doplním, opravdu si myslíte, že může nastat situace, kdy Vám někdo přinese zabalené, obnošené šatstvo jako dárek s mašlí? Myslíte k narozeninám, nebo svátku? Já si myslím, že to je vysoce nepravděpodobné.

Do ankety bych vložila ještě jednu možnost: dárek bych nepřijala /odmítla/. A asi by to byla trapná situace a nevím, jestli by to byl schopen někdo říci.

Víme my ale, v rodině, kde není příjem, nebo se splácí dluhy, a v obchodě kupují nejlacinější salám, jestli by obdarovaný nebyl šťastný za kalhoty, nebo svetr ze sekáče, protože na to opravdu nemá? Takový sem na ,,poraďte,, asi moc nechodí, ale modrá barva značí, že někdo hlasoval i pro tuto možnost, tedy byla by ráda.

Varianta, že kamarádky chodí i společně obhlížet věci, vyzkouší, zkritizují, popovídají, takže to pro ně není až takový problém dát té druhé takovýto dárek, je myslím průchodnější. Znají se a mají to stejně nastavené.

Více možná a přijatelnější varianta je běžná návštěva: dělala jsem pořádek ve skříni, podívej se, jestli by se ti něco nehodilo, po přebrání to dej dál.


doplněno 28.08.16 08:02:

Hm, jsem myslela tak všeobecně, sice píšu Vám /v první větě/, ale myslela spíš nás, všechny ostatní, ne Vás osobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 08:13
avatar

modrou jsem hlasovala já;)opravdu v tom nevidím problém.Mě potěší více sekáčové než oblečení od Vietnamců(či jiné jejich zboží)nebo věci sice nové,ale šunty.Rodiče dodnes navštěvují "burzy" a pevně doufám,že naše děti nedostanou nic s toho co tam kupují.

Třeba bratr se švagrovou,oba sháněli riflové lacláče.Nikde nic,až jsem narazila v sekáči na parádní.Byli nadšeni,že je mají a ještě se hádali,který si je nechá.Stejně tak jsem jeho dětem koupila jako dárek norské,pogumované,nepromokavé bundičky.Jsou úžasné.

Babkazov-mám se ráda a nestydím se za to.Myslím,že člověk by si měl sám sebe vážit.Jsem už dost velká na to abych snášela posměšky,ponižování a nedůvěru.Z úcty k matce jí to nedávám najevo,chovám se k ní "formálně",ale lásku a pochopení čekat nemůže.Každopádně poukázka byla od celé rodiny(aspoň se ukázalo jak málo mě znají,když mi koupili poukaz do takového obchodu)ale matka zachraňovala situaci,proto si ji nechala.Mě to bylo fuk,prostě jednou příjde ta poslední kapka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 28.08.16 09:29
avatar

Záleží na stavu. Oblečení s vypraným lístečkem, že to nejde přečíst - to ne, to už je moc. Jako dárek bych to nedal, jako dar bych převzal, poděkoval a ... něco s tím udělal.

K narození prvního syna mi kolektiv věnoval balík hader - vyslali nezkušenou holčinu, co se stavila do sekáče a kdo ví za jakou cenu nakoupila... no ... hnus. Vše tak na panenku, se kterou se děti hrají na pískovišti. Ostatním bylo trapně a já jen stručně poděkoval... vše šlo doma do koše s hračkami pro neteře, snad něco použili pro ty panenky.

Já si jednou koupil tak super košili - novou, s lístkem z obchodu - prostě někomu neseděla, tak ji šupnul do sekáče. Za mladých let jsem kupoval většinu hader právě ze sekáče - bylo super odrané, mohlo se roztrhat a člověk byl na disco za kinga :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 09:42
avatar

Jednou, ale to už je hodně dávno, nějakou chvíli po tom co sekáče začaly jsem byla svědkem, jak do prodjny vběhla parta odrostlých kluků. Běhali kolem stojanů a pokřikovali na sebe. 2x velmi nadšeně, protože objevili nějakou značku. Tenkrát mi to přišlo divné, že může být něco hezké jen proto, že to má nějakou značku, nějakou nášivku. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 15:46
avatar

Sekáče jsou různé. :-D Nedaleko od nás je sekáč Červeného kříže (výtěžek jde na jejich účely) a tam je převážně značkové oblečení z Německa, Rakouska, Itálie apod. Vzpomínám si na svatební šaty celé ušité z pravé "šité" hedvábné krajky, které stály asi 800 Kč; splývavé, až na zem. Byly jako nové. Nevýhoda byla, že byly poněkud těžké, ale vypadaly naprosto úchvatně. Neumím si představit, kolik by něco takového stálo v normálním obchodě. Já tam pravidelně nakupuju boty - kožené, značkové - za cca 30-50 Kč, výborně ušité. Některé letní stojí i třeba 15 Kč a jsou také kožené a pěkné. Ale je fakt, že na jiný takový sekáč jsem ještě nenarazila, a to ani např. v Brně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 16:44

Jako dárek v žádném případě, ale jinak věci ze sekáče neodsuzuji. U nás je Genesis za 29 korun a tam se dají najít i úplně nové kousky. Já tam jednou našla úplně nové povlečení i s polštáři, slovenská výroba, takové světlé se zelenými kvítky, prostě dnes to není moderní, ale já na to nedám a mám za pár korun pěkné povlečení. Nebo se využít i něco, co se nedá nosit. Já mám z jakýchsi letních šatů noční košili, někdy jsou tam haleny s různými našitými korálky - tuhle jsem tam našla jednu se spoustou dřevěných, tak jsem je vypárala a navlékla si je - podobné jsme viděli kdesi na trhu za 100.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.08.16 16:46
avatar

Oblečení ze sekáče mi rozhodně nevadí, ale msuela bych si ho koupit sama, jako dárek i to připadá blbé, něco jiného je, když mi dá něco nějaká kámoška, že jí to je malé apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:33
avatar

Mám stejný názor. Občas najdu v sekáči "poklad" - kus, který mi skvěle sedí i na moji už poněkud nekonfekční postavu. Nedávno jsem si koupila černý vlněný kabát - pokud jsem mohla soudit, úplně nový. Černý kabát se může hodit, a stál 29,- Kč. Občas vidím něco úchvatného, nádhernou letní sukni, u které bych musela ustřihnout tak 15 cm, abych po ní nešlapala, nebo větrovku, kde mi rukávy schovávají i prsty - to pak vezmu kámošce, která má 183 cm a nemůže na sebe sehnat dostatečně dlouhé oblečení. Vždycky byla nadšená. Nikdy po ní nechci 29,- Kč, ale nepovažuji to tak úplně za dárek, prostě si to vykompenzujeme jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nellka
Datum: 28.08.16 18:17
Ja si myslim, ze je to hodne o tom, o jakou vec jde. Ja milovala svoje hodinky, ktere byly z limitovane edice. Bohuzel jsem o ne prisla a uz nejdou sehnat. Kdyby mi nekdo sehnal pouzite, jasala bych. Tedy pokud treba kanaradka ma hodne specificky styl oblekani a nakupuje v sekacich a neco shani a ja na to narazim, asi by mi to divne neprislo - pokud jde o vec kde udela - jeeee ty si uzasna, ja to tak dlouho shanim. Ale koupit v sekaci triko z Orsaye za 80,- a darovat, to fakt ne
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 07:42
avatar

Z principu by mi to až tak nevadilo. Pokud bych toužil po nějaké věci, která není jinak k dostání, tak by mě potěšilo kdyby mi ji někdo sehnal třeba v bazaru. Ale nevidím v tom smysl v případě oblečení - nabídka oblečení je obrovská a daleko přesahuje poptávku. Umím si nákup v secondhandu představit jako dárek, jen kdyby si to obdarovaný sám vybral a přál.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.