Sucho - jak to bude dále

Od: Datum: 27.08.16 15:52 odpovědí: 11 změna: 28.08.16 06:39
avatar

Jakto vypadá v různých oblastech republiky, zajmalo by mě to. U nás v Praze na sídlišti už je to doslova hrůza, stromová alej má zcela suché listy, polovina jich už opadala, cesta je plná listí jak na podzim, trávníky vypadají spíše jako strniště. Je to hrůza, příroda se brání proti tomu, čím jí člověk škodí a má docela strach, je to každý rok čím dál tím horší.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.16 16:26
avatar

U nás na chalupě to letos vůbec není až tak zlé, dokonce i párkrát slušně pršelo i ¨družstevníci jsou s výnosem spokojeni. Letos není jediná broskev, meruňka, hrušek bylo 6, jablek bude také málo, loni jsme nevěděli co s ovocem. Strach nemám, příroda si poradila vždycky, poradí si i tentokrát, člověka k tomu vůbec nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 16:39
avatar

U nás vcelku dobrý, zaléváme v pohodě, studnu se nám zatím nepodařilo ještě vyčerpat, jak se stává při opravdu suchých letech.

Ale jinak souhlasím, že s vodou je docela problém. A představte si, že i v takovéto situaci se najdou vylízanci, kteří silou mocí bojují proti vystavbě přehrad, které by tuto situaci mohly vylepšit.

http://praha.idnes.cz/protest…60417_170948_praha-zpravy_mav

brnensky.denik.cz/zpravy_region/protestni-happening-chce-podporit-odmitnuti-stavby-prehrady-v-cucicich-20160617.html

Z tohoto úhlu pohledu bylo pro naši zemi období socialismu požehnáním, protože v současnosti se kdejaký magor pasuje na ,,aktivistu´´ a škodí a škodí... Dnes by vybudování vltavské kaskády nemělo šanci, vždyť ať se má budovat cokoliv, je s tím milion problémů.

Ale kdo chce kam...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 21:52
Přehrada v CHKO mi teda taky nepřijde jako dobrý nápad.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 27.08.16 16:53

Hele,ono lidi mají vždycky pocit,že třeba takový sucho,nebo takový vedro nepamatujou,ale bylo to a bude. U nás to není nijak extra kritický,ano sucho je,ale minulý rok bylo horší,tenhle rok přes léto párkrát slušně zapršelo a úroda není nijak špatná. Obilí je hodně,jabka jsou,švestky taky,kukuřice je krásně vysoká-minulý rok byla touhle dobou poloviční. Nejhorší sucho co pamatuju u nás bylo v roce 2003. To vyschnul potok,ve studni jsme už neměli vodu. Nikdy před tím ani potom to tak kritický nebylo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 17:05
avatar

U nás Praha-východ, se také nevyplnila předpověď, že budou po tři léta taková vedra jako vloni.

Letos mám i nyní v srpnu krásně zelený trávník, zasekala jsem si letos také dost.

Ovoce padá, hnije, ale přisuzuji to naklobáním od sršňů, těch je letos veĺa, zatímco loni bylo hodně vos a vosiček.

V červnu jsem dala tři brambory a nevím kam porostou, na záhon se nevejdou, okurka také zaplodila, paprika též. Zelenině se daří, s ovocem je to horší, bylo to nadějné, letňáky hlásily splněno, těch zimních bude jenom pár.

Ohledně přehrad by se mě více líbilo, neregulovat, ale nechat volně téci. Meandry a tak. Příroda ať má hlavní slovo a člověk si musí najít své bezpečné místo. Ale jsme moc malá země, hustě obydlená, tak si alespoň musíme chránit ty zbytky divoké přírody, které tady máme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zapadakov
Datum: 27.08.16 17:06

U nás se to zatím všechno zelená.(Východní čechy-Brandýs nad Orlicí)Ale jestli to takhle půjde dál to sucho tak za chvíli na tom budeme skoro stejně :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 17:12

Dají se tam dohledat stavy podzemních vod, stavy nasycenosti půdy vodou, atd. Je to celkem děs. http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_main.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 17:27

U nás v Praze na sídlišti je zeleno, jak nikdy.


doplněno 28.08.16 17:32:

Na jihu, na Lhotce ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 22:11
avatar

Na které Praze, to by mně zajímalo, ale je fakt, že kolikrát říkali v tv o průtržích a u nás v tu dobu ani nekáplo (8/.

Datum: 27.08.16 22:19
avatar

Celkem jsem se nad otázkou podivila, jaké sucho? Tady celé léto pršelo! (no, skoro...) Ale když jsem se podívala z okna, pár stromů už něco pouští dolů... ale trávníky jsou pěkné, všude to bují jako o život, to zase jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 06:39
avatar

Myslím, že letos žádné velké sucho není. Léto bylo chladnější a deštivé. To loni, panečku, to byla horka a následně sucha. Letos je horko pouze několik posledních dní.

Tím, že pršelo, rostla spousta hub. Ty hřiby! A v Sázavě bylo také dost vody, vodáci jezdili bez problémů. To loni byla v řece katastrofa.

Proto si myslím, že to letos není s tím suchem až tak zlé. Na sucho budou poukazovat jen zemědělci, aby dostali dotace. Jinak podle mě normální běžné léto. Trávník zelený, listí je na stromech. *slunce* Co chtít víc? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.