Jsem v naprostém šoku z chování mladých

Od: Datum: 27.08.16 09:33 odpovědí: 42 změna: 06.09.16 17:13
avatar

Včera jsem jela na pohřeb svým autem. Na kruhovém objezdu, který jsem potřebovala celý objet a vrátit se zpátky na odbočku ke hřbitovu, se mi z zprava nacpal černý bavorák, přestože měl povinnost počkat, až přejedu. Okamžitě začal troubit jako blázen, po pár metrech mě vybrzdil a zablokoval mi příjezdovou cestu ke hřbitovu. Vystoupila jsem z auta a než jsem stačila cokoliv říct, už mi to pálkoval. Ty krá..stará, co si to dovoluješ, rozbiju ti hubu a rozkopu ti auto. Na to ti se..kam jedeš. Stála jsem u auta v naprostém šoku, neschopná se pohnout, zažila jsem za svůj život hodně, ale s tímhle se nevyrovnám. Mladíčkovi bylo do 25 let, patrně synáček bohatých rodičů, který si vozí zadek v luxusním bouráku a co je práce neví. Bylo mi strašně a upřímně jsem se bála po pohřbu vrátit na parkoviště, jestli nebudu mít aspoň urvaný stěrače, nebo ukopnutý zrcátka.

Kde se bere v mladých ta agresivita? Čím jsme jim ublížili? Svoje děti mám vzorně vychované, nikdy by si nedovolili takovou sprostotu.

Nabyla jsem dojmu, že by ministerstvo dopravy mělo osadit silnice značkou"absolutní přednost bavorákům a hulvátům". Paradoxně, když se stane nějaká nehoda se smrtelným koncem, povětšinou ji zaviní bavorák. Nikdo mě nepřesvědčí, že si tyto auťáky nekupuje určitá skupina mladých, agresivních a drzých, kteří si myslí, že se z nich posadíme na zadek. Děkuju Pánu Bohu, že jsem do něj nedrbla, když mě vybrzdil, to by mi ještě chybělo ke štěstí, platit mu škodu.

Feťáci a ožralci jezdí stále, je s podivem, že někteří mají 10 zákazů! Vždy se jedná o mladé. A nic se neděje. Slušný člověk aby se bál sednout do auta a kamkoliv jet, už se bojím i jezdit na nákupy v našem městě, protože skoro pokaždé mi z vedlejší silnice vyletí někdo, jak neřízená střela. Raději už jezdím tak, jako kdybych byla sama na vedlejší a snažím se myslet za ty, kterým to nemyslí.

Je mi z toho všeho smutno. Jestli mladí mají pocit, že jim ujídáme z koláče, tak ať si zkusí poctivě pracovat celý život do řádného důchodu. Dneska každý chce zbohatnout, nejlíp od večera do rána a hlavně bez práce. My jsme si ty důchody poctivě odpracovali a ničím jsme dnešním mladým neublížili.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.16 10:24
avatar

Boba, věřím, že tohle je na mrtvici! *sok* Zmínila jste se, že jste dobře vychovala děti. A v tom to je. Jeho nikdo nevchovával, jen ho zahrnoval věcmi. Svou lásku, péči, výchovu viděli jeho rodice v luxuxních věcech, kterými ho zahrnopvali. Normální děcka se s ním nekamarádila a on byl obklopen jen těmi, kdo obdivoval jeho majetek a jeho aroganci. Měli oči plné obdivu, protože si je kluk kupoval. Děcka kolem něho neměla důvod mu říci, co je špatně. No a vyrostl z něho king. Bohužel, vyrostl z něho King Kong. *sok* Rodičům toho kluka, patří jim to!


doplněno 27.08.16 16:18:

Boba, za tykání jsem ráda :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 27.08.16 12:12
avatar

Babi, vidíš to stejně, jako já:)


doplněno 27.08.16 12:53:

Omlouvám se za tykání:)

Od: ha®
Datum: 27.08.16 10:41

Taky nesnáším podobný styl arogance, ale vrcholně mě uráží, když je někdo takovým způsobem vysazený na určitou skupinu lidí jenom proto, že dotyčný patřil k oné skupině. Jsem taky mladý, ale tak jako popsaný se rozhodně nechovám. Ve svém příspěvku jste asi 6x napsala "mladí" v kontextu s tím, že jsou všichni naprosto stejně zlí a spikli se proti starším věkovým skupinám. Jak jste psala, také máte děti, ale dobře vychované, a rozhodně by se jim ani vám nelíbilo, kdyby je někdo házel do jednoho pytle s takovým odpadem jako zmíněný muž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 27.08.16 10:55

No a teď si představte, že bychom byli někde v Americe, kde od 18.let si můžou lidi koupit střelnou zbraň bez licence. Chápu, že někteří mladíci mají hovězí způsoby a třeba vyrůstatli v patologickém prostředí. Já už jsem se setkal i s agresivním člověkem středního věku, i s agresivním dědkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 11:17
avatar

Normálka vám oplácí, co dělají staří - šourají se do autobusu jak kdyby jim bylo 1000 let, začnou hned ječet, že jako ať je někdo pustí sednout atd. (i když je půlka busu prázdná), ale jak se zastaví u Kauflandu, tak najednou letí, jak kdyby jim bylo dvacet a hůlkou si rozhrnují okolí...

Jinak: "Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele." – Sókratés, 470 př. n. l.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laso69
Datum: 27.08.16 11:31

No právě že není úcta před autoritami a před stářím. Já bych si když jsem byl mladší nedovolil hrubě napadat starší osobu. Dnes kdejaký floutek by rozbíjel držku osobě třeba i dvakrát tak starší než on. No ale taky by někdy mohl narazit ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 27.08.16 12:13
avatar

K vašemu vyjádření nemám co dodat. Snad jen to, že mně nemá co kdo vracet.

Datum: 27.08.16 14:33
avatar

Já to napsala jako vy. To, že jste potkala arogantního řidiče nemá nic dělat s "jsem naprostém šoku z chování mladých". Není to něco, co si myslím, jenom něco, abyste viděla, jak ten váš dotaz vyzněl. Ano, leckteří řidiči jsou arogantní, ale nemá to nic dělat s tím, jestli jim je 20 nebo 50, jestli řídí favorita nebo bavoráka atd. ;)

@laso69 právě, že ten výrok platí po celou dobu existenci lidstva. Každý starší 30 let si řekne "když jsem byl mladší měl jsem úctu ke stáří", ale kolikrát to taky není pravda. Ano, dnes je "éra mládí" tj. vychvaluje se mládí, mladistvý vzhled atd., dřív byla "éra stáří", kde naopak se vychvalovala moudrost starších atd. Ale 1) bylo to kvůli tomu, že stáří se nedožil kde kdo, takže už i věk 50 let byl určitý úspěch, 2) dosažení vzdělání je mnohem snažší i v nižším věku (tj. vzhledem k rychle se vyvýjejícím technologiím už nejsou nejvzdělanejší a nejchytřejší "stařešinové", ale lidi kolem 30 let). 3) konkrétně v nedávné době (tj. dnešní starší - ti, co vyrostli za komunismu), tak tam bych absolutně nic nepřičítala úctě, ale prostému strachu, i když možná si to tehdy nikdo neuvědomoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:21
avatar

Napsala jste to logicky hezky. Že za komančů měli lidi strach je asi pravdou, ovšem nutno podotknout, že on ten strach u lidí mnohdy není na škodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym17
Datum: 27.08.16 15:24

Kolikoli tak to já musím být asi z jiné doby protože já naopak se chovám slušně a mám správné chování uznávám autority mám úctu ke stařím a nemluvím sprostě narozdíl od některých lidech a rodičům jsem nikdy v ničem neodmlouval nesrkám při jídle a k učitelům se chovám podle školního řádu a samozřejmě je nijak netyranizuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 27.08.16 11:53

v takové situaci se chovám stejně jak ten druhý ke mě...pokud možno použiju hlavu a ještě z něj udělám blbca...vysvětlil bych mu dopravní předpisy a bylo by

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 12:01
avatar

V nájezdu na kruhový objezd a dávání přednosti byly prý nedávno nějaké změny. Pak se upřesňovalo, jestli to platí po novum, nebo po starum, někdo i psal, že změny nejsou, že záleží co je před kruhákem za značky.

Je možné, že tento floutek to ještě nevstřebal, a jezdí podle nějakého svého pomyslného zákona.

Nejsem aktivní řidič, myslím, že pokud se bude dávat na objezdu přednost přijíždějícím z prava, tak se okruh zasekne.

Nepřehlédla jste nějakou vyjímku u tohoto kruháku? Prý je jich republice málo, ale jsou.

Víte, peníze dokáží udělat zlo, a jací rodiče, takové děti. Jsou to arogantní zbohatlíci, kteří si myslí, že jsou něco víc, mají tlačenku, jsou VIP, že jim vše vychází, povyšují se nad ,,normální,, běžné lidi. Takovým lidem přeji, aby se jim životní karta obrátila a oni trochu zkrotli a šli do sebe. Většinou takovýto frajeři nezískali majetek a moc svým přičiněním, ale podvody, nezákonným jednáním, nebo třeba i výhrou, papínek může dělat vysokou politiku atd.

Jak se říká, nejhorší je srážka s blbcem a s nevychovaným, arogantním dvojnásobná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 27.08.16 12:10
avatar

Zdravím, jezdím po tom kruháku běžně, nebyla jsem tam prvně. První co mě napadlo, jak vy píšete, že jede podle pravidel"kdo z koho", který na kruhákách naštěstí neuvedli v platnost. To by bylo masakrů. Jinak ještě musím dodat, že jezdím 30 let bez jediné nehody, naopak 3x jsem byla už zezadu nabourána těmi, co nedobrzdili, z toho jednou kamionem. Jeden z nich se pokoušel ujet, ale dohonila jsem ho a světe div se, mladík. Jezdím hodně a to i do ciziny. Jezdila jsem strašně ráda, byl to vždy pro mne zážitek, ale už nějaký čas se na silnici spíš bojím a po této zkušenosti se budu bát ještě víc.

Od: pt®
Datum: 27.08.16 12:14
avatar

"boba", vždyť je to "duševní mrzák" a nemít toho "bavoráka", tak nemá ani to sebevědomí. On ví, že je nula, úplné nic, tak si honí ego auťákem. Hlavně, že se jen vyřval a táhl do ř..i. A je jen dobře, že Vaše děti jsou vychované, můžete být na hrdá...*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 27.08.16 12:37

To co jste popsala je typický kompex malýho penisu kompenzovaný penězi a silným autem. A nemějte iluze že je to jen věc mladých. Ono ten jeho tatínek nebude asi o moc lepší,protože kdyby byl,rozbil by mu pusinku takovým stylem že by byl 14 dní na kapačkách. A i hodně starších v podobných autech jsem viděl dělat stejné věci. Kdyby to byl průměrný člověk,byl by ušlápnutý,jezdil by v nějakém starém keplu a pro ženský by byl jen k smíchu. Když má prachy,najednou má pocit že může všechno,mstí se okolí a jak už bylo řečeno,léčí si tím komplex.

Taky se mi podobná věc stala. Podobný debil zase v audině,měl jsem zaháklý přívěs s cihlami a asi se mu zdálo že jedu do kopce moc pomalu(víc to ani nešlo) tak mš předjel takovým stylem div že se nesrazil s protijedoucím,začal trobit a pak mě vybrzdil že jsem měl co dělat do něj nenaletět. Zastavil a šel ke mě,to už mě taky ruply nervy,a jak mě viděl vylézet a že nejsem nějaký tintíko co by snoplem přerazil,začal couvat,nasedl do auta a s hrozným zahrábnutím byl pryč. Naštěstí mám palubní kameru takže byl i důkaz pro policii,i když pochybuju že mu něco udělali. A to mu bylo odhadem určitě už k 60.

Někdy je mi značek jako BMW nebo AUDI i celkem líto,že asi žádný jiný značky nepřitahují tolik debilů

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 12:56

Boba zachovejte klid, i když jsem také mladý, ale tato generace je ovlivněna internetem, hry, střílečky, adrealin, akčním filmem, zlodějnami u některé šlechty ve vyšších patrech, výjimkami při postihu, když má plný měšec a.t.d., buďte ráda, že můžete jezdit, nedávné moudro s poslanecké sněmovny bylo také takto kutáno, / seniorům bude povoleno jezdit jenom pár km v malém okruhu okolo bydliště /, ovšem, že by proti feťákům a pozlacené mládeži prachatých taťuldů byl vytvořen řádný zákon za porušování předpisů a př. nehod tvrdý postih, na to se česká šlechta u žlábků nezmohla. Já bych doporučil, kvalitní kameru, v případě jak uvádíte, neřešit pokud není nehoda, nikdy nevíte, zda není mistr za kvedlátky dražších plechovic napraný s kombinací s fetkou pak vůbec neví co dělá, neb není psychopat, mafián, hogo-fogo a,p, tak jak se tato elita po českých silnicích pravidelně pohybuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 13:01
avatar

Já bych jim dala řidičáky od 25ti, kdy už je předpoklad, že mají rozum. A Ti, co ho nedostanou, nebo při řízení byli pod vlivem drog, sebrat papíry doživotně. Nikdo nemá právo zabíjet lidi, ani je zhulený ohrožovat. Asi by si to spousta lidí rozmyslela, sedat za volant, nebo i hulit. To by bylo zachráněných životů, i jejich!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 27.08.16 13:15

Ono by úplně stačilo aby řidičák nedostal každý č****. Na získání řidičkého průkazu na auto nejsou žádné psychotesty. Člověk se v podstatě za odpoledne našprtá pár křižovatek a pravidel. Před instruktorem ze sebe udělá slušňáka a může jít jezdit. Nic těžkýho ani drahýho. Nikde není záruka,že člověk co to dostane není psychopat a nepůjde hrát s autem do normálního provozu GTA. Když to vidíš tak si říkáš vždyť 70% lidí by mělo ty řidičáky vrátit,machrující kšiltovkáři ve starých rozpadlých plečkách,s obrovským výfukem,boháči s malým penisem,rozklepanci co ani nemumí řadit a zacházet se spojkou. Starci kterým dala doktorka prodloužení řidičáku jenom na dobrý slovo,kteří jedou univerzální rychlostí v obci i mimo obec,vletí ti do křižovatky nebo dělaj úplně nepochopitelný zmatky. Řidiči zásilkových služeb(typicky GLS nebo PPL)kteří zablokují ulici a po městě taky jezdí jako by to byla PC hra. K romu ožralí a sfetovaní šílenci všech věkových kategorií,kterým je jedno jestli mají řidičák nebo ne,jsou prakticky beztrstní.

Tady nepomůže nějaká věková hranice,někdo by mohl jezdit už v 15,někdo nedostane rozum nikdy. Hlavně by se muselo pořádně kontrolovat kdo ten řidičák dostane a taky by někdy muselo bejt ty policajty vidět

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 13:23

Naprosto výstižně napsáno, souhlasím! Ještě bych přidal značný počet "řidičů" autobusů, kamionů a motorek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 13:32
avatar

Nemusí jít nutně o synáčka privatizátorů. Někteří lidé jsou ochotni utratit většinu majetku za jediné přibližovadlo, navíc slušnou ojetinu pořídíte za pár grošů. To je i známý případ arménského čmoudíka Oganesjana. *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:26
avatar

Jo, to je přesně ten druh kriplů a duševních mrzáků...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 23:46
avatar

Takt to je fakt chudák, už podle toho, jak tráví svůj čas, no comment.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 14:12
avatar

Každý říká "je jiná doba " ale já říkám,že je to ve výchově a nikdo mě nepřesvědčí že nemám pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 27.08.16 14:40

... a taky by někdy muselo bejt ty policajty vidět. Taky se ptám, kde je těch 40 000 policajtů? Kdybych se nešel podívat před obědem k jejich zašívárně (služebna), tak ani nevím, jak současný policajt vůbec vypadá. Na oběd to se vyrojí, ale že jim pod oknama jezdí místo 50 km/ hod 80 a více, parkování v zákazech a další, to je naprosto netrápí. Žádnou výchovou to není. Je to obyčejné nedodržování předpisů, protože řidiči vědí, že na přestupek nikdo nepřijde. Teď v létě jsem projel republiku křížem krážem a řeknu rovnou, policii jsem za ty stovky a stovky kilometrů nikdy nikde neviděl. Řidiči prostě nemají strach, že je někdo postihne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:26
avatar

Souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 15:15
avatar

To, že většinu nehod zaviní řidiči vozidel BMW, absolutně nechám stranou, protože to za 1. není pravda a za 2. z toho cítím jistou možná závist a z toho pramenicí potřebu pohanit něco lepšího. Čistě statisticky nejvíce nehod u nás zaviní řidiči značky Škoda - logicky, když jich je na silnici nejvíce.

I tvrzení, že za většinu nehod můžou mladí bych spíše nechal stranou. Protože, když jede auto v protisměru po dálnici, srazí lidi na přechodu a další velmi vážné nehody způsobí staří lidé, ti jsou účastniky většiny velmi vážných nehod a buď to jsou jejich přímím viníkem - třeba když nabourají v protisměru na dálnici, nebo jsou nepřímím viníkem - to zrovna když se plouží a někdo je chce předjet.

Mladí také pracují, stejně jako pracujeme my starší ..

Aby někdo neřekl, že kážu vodu a piji víno .. tak nejsem nejmladší, ale v důchodu také ještě nejsem. BMW nemám.


doplněno 27.08.16 15:22:

Víte, spousta starých lidí má pocit, že tím že jsou starší než ostatní májí automatický nárok na jakési povýšení nad ostatní.

Stáří ale není výsada- stáří je povinnost.

Mohl bych stejně jako vy napsat dotaz s tím že jsem v šoku z chování starých lidí.

Nedávno jsem byl nakupovat a u pokladny na mě začala jedna duchodkyně ječet, že co jsem to za hulváta a co ji předbíhám a poté celou dobu pro sebe mumlala jak je to hrozné, že jsou všichni blbci, že to nezažila apod... Přitom jsem ji nepředběhnul- minimálně ne vědomě, byla tam spuousta lidí co stála u regálu a já si stoupl za člověka co vypadal že stojí ve frontě poslední.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 17:23

Maara, nejvíce nehod zaviní řidiči s praxí do 5 let bez ohledu v kolika letech si glejt na kvedlátka udělájí a je to skoro 30% nehod. Jinak třetina populace má vlohy pro bezpečné řízení od mládí, třetina se to naučí a zbytek jsou bezohledná kopyta od mládí do vysokého věku a nejvíce nebezpeční pro okolí, bez ohledu v jaké plechovici se pohybují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:31
avatar

Když jsem dostal v osmnácti papíry, tak jsem taky jezdil jak pomatenej. Na dálnici přes 200km/h ve městě ostře. cca 8 let mi trvalo než jsem se vyřádil a zklidnil. Ted jezdím už jen lážo plážo na pohodu a spotřebu. Když na silnici vidím, jak mě třeba v nepřehledném úseku nějakej trouba předjíždí, jen kroutím hlavou a říkám si, jaký jsem byl magor *smich* Na druhou stranu i když jsem již na silnici klidas, dokážou mě vytočit lidi, kteří se po těch silnicích vyloženě plazí a díky nim se pak tvoří neustálé kolony, nebo když lidé neumějí používat blinkr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 21:06
avatar

Na novinkách to vidí jinak: https://www.novinky.cz/ekonomika/183289-nejhorsi-ridici-jezdi-v-audi-a-bmw-ukazala-statistika.html

Ale novináři jsou děsně ukecaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 17:38

Já bych zavedl nějakou daň na bavoráky a vůbec všechny luxusní auta - ale hodně tučnou *smich* aby se jim to prodražilo tak nejméně o 300%.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 27.08.16 20:50

Teď jsi mě připoměl paní pohlovou. Tyhle ty bavoráky a audiny každýho jenom otravujou,já bych je všechny zakázala*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 20:16

milá Bobo a já mám zase pocit, že se takhle chovají řidiči ve VW. Ale ne , to není autem ale výchovou . Někteří mladí se chovají stylem kdekoho vochcat a prodrat se za každou cenu dopředu a ještě se tím chlubí . A to platí nejenom na silnici.

Jak se říká..mládí vpřed a staří na svý místa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 20:49
avatar

Taky jsem byl párkrát vybržděný a světe div se, nikdy to nebyl úplný mladík. Taky nechápu vysazenost na určitou značku auta. Kupodivu co pozoruji okolo sebe na silnici tak největší prasata jsou řidiči VW a škoda (hlavně octavia). Mimochodem, taky mam BMW a myslím si, že jsem mladý...jsem tedy špatný? :)

Mě třeba štve i to jak lidi neumí jezdit mimo město- pořád v levém. Nebo jezdí pořád 70, ať město nebo mimo něj. To je taky super a mnoho dalšího, ale o tom asi tohle vlákno není :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 27.08.16 23:10

Ponechme stranou značky aut, aauto řídí řidič. Nejsem mladý a nemám silné auto.Mladým nezávidím a majitelům drahých aut rovněž. Mám vůz, který mi vyhovuje. Taky nejsem hulvát a tak jsem nikdy nejednal. Ctím respekt k věku, ale na silnici jsme si rovni, buď to dáváš nebo tam nepatříš. A technická poznámka - pravou nohou se mimo jiné šlape na plyn, u silného auta trochu, u slabého často na podlahu. A z té ležérnosti některých řidičů na kruháčích nebo na když padne zelená jsem často na nervy. Ale ve většině případů se nejedná o slabé vozy, ale právě o renomované značky aut a řidiče s mobilem v ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nellka
Datum: 28.08.16 18:26
Jezdim hodne, kolem 40.000 km rocne. Vim, jakou mladez mate na mysli, na druhou stranu oni ani ti stari nestoji za mnoho. Muze me trefit, kdyz ve ctvrtek zacina akce v obchodaku a dedove vyrazi - na 90 jedou 50, jedou co nejvic u stredu a predjet Vas nenechaji. Kdyz oni mohou jet 50, ptoc by mel byt zbytek sveta rychlejsi. Osobne povazuji neumerne pomalou jizdu za stejne nebezpecnou jako tu rychlou. Krom toho mam se starsimi rocniky casto tu zkusenost, ze se v provozu boji. Tedy se boji najet, odbocit... A pak pusobi zbytecne zacpy. Zrovna vcera jsem davala v nasi zastavbe RD prednost zprava a deda stal a cekal... 2x jsem na nej mavala at proboha projede... Je to ten typ co bude stat dokud siroko daleko nikdo nebude. Ja se ale nevritim do krizovatky kde mam dat prednost - on se najednou rozmysli, rozjede a bude to moje vina. Nedavno jsem za takovym cekala na kruhaci - ackoliv auta jedouci po kruhaci blikala a odbocovala tam odkud my jsme chteli vyjizdet, pan cekal, dokud nebude uplne prazdno, cimz zpusobil kolonu asi 20 aut, a pak teprve na kruhac vjel.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:32
avatar

Přesně tohle mě také neskutečně vytáčí. A několikrát se mi stalo, že důchodce mi na kruháči nedal přednost a jel, jako by se nechumelilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 20:59
avatar

Kdysi, před léty, se tímto jevem, dost s nadsázkou, zabýval D-fens na svém webu. A vytvořil tam teorii, že se do interiérů černých BMW a Audi, používají zřejmě nějaké potahy, jejichž výpary potom způsobují toto agresivní jednání řidičů.

Vím, že pravda je jinde, ale ta není tak zábavná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:16
avatar

Jsem za vás rád, že jste vychovala děti ke slušnosti a úctě., kterou ten magor v BMW a spoustu dalších lidí bohužel postrádá. Svět, tedy lidé jsou agresivní a spousta rodičů v tomto duchu své děti vychovává. Úctu, slušnost, dobré vychování berou jako slabošství. Kdyby takto smýšleli všichni, svět už by byl dávno v... no, víte kde.

Já děti též jako vy vychovávám ke slušnosti a úctě, navzdory dnešnímu agresivnímu světu a jsem za to rád. Nechci, aby z nich vyrostli burani. A doufám, že rodičů, kteří nechtějí mít z dětí nafoukané, agresivní, narcistické mrzáky je hodně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.08.16 23:01
avatar

Chápu, že Vás to šokovalo, ale vesměs to nemá žádnou přímou spojitost s mládím. Myslím, že kdybyste se seznámila s jeho rodiči, nebyli by moc jiní - akorát by se možná ta jejich arogance a nadutost projevovala jinak. Mně to přijde podobné, jako když někteří lidé neustále nadávají, že mladí nikoho nepouští sednout v autobusech, tramvajích apod. Já těmito dopravními prostředky cestuju často a situaci mám poměrně dobře zmapovanou. Nejvíce zpravidla nadávají ti, kteří sami nejsou ochotni nikoho pouštět. Vzpomínám si, jak do meziměstského autobusu nastoupila paní snad přes 90 let, celá roztřesená, sotva stála na nohou. Stála jsem vedle ní a musela jsem ji přidržovat, protože by při každém zaškubnutí při jízdě upadla. Myslíte, že ji někdo pustil sednout? Kolem byli samí starší lidé, to ano - ale nikdo ani zdaleka v jejím věku a zdravotním stavu. Jenom se dívali. Nakonec musel zasáhnout řidič.

Podobných příhod mám bohužel více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 23:19
avatar

Tady paní autorka je udivená tím, co si to ten spratek vůbec dovolil. Takových lidí je mraky od mladých po staré a vždycky byli a vždycky budou. Není lepší to hodit z hlavu, než nad tím pořád uvažovat? Stejně vám to nic nedá, jen další špatné myšlenky (to jako potřebujete?). Vsadil bych se, že vás to žere jako hrom ještě teď.

Říkáte, ať si zkusí poctivě pracovat celý život jako vy - proč by měl? - kdyby ten mladík s bavorákem a bohatým papínkem se k vám choval slušně a mile, tak byste takovou věc neřekla... Neřešit zbytečnosti a hlavně myslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 17:02

Pozor, nejsou to mladí, podle průzkuml jsou agresivnější řidiči až ti starší, bohatí ale také. Nejedná se o mladé, ale pouze o ty namachrované... Starších agresivních (okolo 40, 50) je víc... Takže abych se zastal naopak mladých, mám kolem sebe samé vzorné řidiče, kteří si nelajznout přesáhnout ve městě o víc, jak o 10 km/h a jezdí slušně. Pak mám ale kolem sebe plno starších řidičů, kteří bez strestu jezdí 170, 180 po okrskách...

Jsem taky mladoch, mám taky silnější auto, ale tohle nemám rád. Takový namachrovaný borečky a nic z toho... Pokud byste do něj napálila, nedal přednost v jízdě a je to. Oprava by ho něco stála, není to jen tak, za vás to zaplatí jeho pojišťovna. Ještě, pokud byste něměla svědka, tak zastavit někoho okolo. Ale opravdu obecně nemůžete říct, že každej mladej, kdo má lepší auto je hajzl... Mám audinu 110 kW, machrovat se s tím určitě dá. Ale proč? Nemám to zapotřebí, může za to asi i výchova... Když je na silnici nějaká větší větev, cihla, šutr, neobjíždím to a pokud to situace dovolí, zastavím a odklidím. Můžete si ještě zařídit kameru a pak ho nahlásit za nedání přednosti, nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 17:13

Omlouvám se ostatním, že jsem nečetl jejich příspěvky, snad se nebude nikdo zlobit.

Máte pravdu, že mladí se neumějí chovat, chybí jim vojna, pevná ruka, disciplína, řád a výchova. Rodiče to mají v paži a podle toho to bohužel vypadá. Lidi (všeobecně) nečtou, koukají do televize, počítačů, mobilů a jsou si čím dál vzdálenější.

Na druhou stranu i spousta starých lidí je agresivních. Když se budem bavit o starých řidičích, tak někteří jsou sice hodní ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a zpomaleným reakcím na silnicích nemají co dělat (teď nemyslím Vás, dle toho co popisujete jste byla v právu). Je to chyba doktorů ale i těch lidí, kteří na ně tlačí, aby jim to potvrzení dali.

Reagoval bych na "Feťáci a ožralci jezdí stále, je s podivem, že někteří mají 10 zákazů! Vždy se jedná o mladé". Bohužel by se spoustu lidí divilo, kolik 40-50ti letých má zákaz řízení za jízdu pod vlivem alkoholu nebo drog. Zajímalo by mne, jestli se vedou nějaké statistiky? Je pravdou, že většina z těch alkoholiků a feťáků budou mladí (ale rozhodně ne jen oni). Také můžu s klidem duše říct, že to není výsada jen nás chlapů, ale kolikrát jezdí opilé či nafetované i ženy. Ne nadarmo se říká, že opilá ženská je horší jak opilý chlap. Každopádně je to opět výchovou, velkou dostupností, nízkou cenou, takže se to pak ve finále stáčí ke špatným zákonům ... což mi připomíná, že tuším na Filipínách je aktuálně povolené střílet drogové dýlery ... asi by se né málo rodičů divilo, kolik dětí ze ZŠ a SŠ by se nevrátilo ze školy domů.

Je to špatně, ale co s tím dělat ...?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.